Naukowcy odkryli, że syberyjski wulkan sprzed milionów lat zniszczył 90% lasów na Ziemi

Kategorie: 

Wizualizacja wybuchu superwulkanu

Syberyjski wulkan 250 milionów lat temu poprzez ogniste opady i kwaśne deszcze padające bezustannie przez setki tysięcy lat  zabił w przeszłości 90 procent całego życia na ziemi.


 
Analiza starożytnych grzybów, który rozwijały się w martwym drewnie dała naukowcom wgląd w te wydarzenia. Międzynarodowy zespół potwierdził, że mikroskopijne organizmy, znany, jako Reduviasporonites,  były w stanie rozprzestrzenić się na całym świecie głównie ze względu na ich apetyt na gnijące drzewa.Naukowiec zajmujący się naukami o Ziemi,  profesor Mark Sephton,  z Imperial College of Londynie, powiedział:  

 

"Nasze badanie pokazuje, że ani rośliny, ani życie zwierząt nie uciekło od wpływu tej globalnej katastrofy. Jak na ironię, najgorsze wyobrażalne warunki dla gatunków roślin i zwierząt okazały się najlepsze warunkami dla rozwoju grzybów."

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Skomentuj