Naukowcy odkryli, że plemniki są w stanie wykonywać proste obliczenia

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Zwykle ludzie nie zadają sobie pytania o to jak właściwie dochodzi do zapłodnienia u ssaków. Badanie wykonane przez naukowców z Danii wykazały, że znacznie ułatwia wszystko mechanizm, który sprawia, że plemniki mają pewien rodzaj instynktu i są w stanie wykonać kilka obliczeń, aby dostać się do komórki jajowej.

 

Duńscy naukowcy postanowili sprawdzić zachowanie plemników w środowisku płynnym.  Z obserwacji wynika, że ​​ przepływ plemników w kontrolowanych warunkach i środowisku o dużym stężenia wapnia ulega zmianie.  Stężenie wapnia jest szczególnie duże w pobliżu jaja. Aby ułatwić jego wykrycie, plemniki muszą rejestrować zmiany w środowisku.

 

Po pierwsze, badacze stwierdzili, że istotny jest poziom wapnia. Jednak w rzeczywistości, plemniki zmieniały ruchliwość w zależności od tego, jak szybko zmieniało się stężenie wapnia. Dotychczas naukowcy nie potrafią podać dokładnej odpowiedzi, w jaki sposób plemniki wykonują tak trudne zadania. Wyniki tych obserwacji zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Cell Biology.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Abrakadabra

Taki dowcip mi się

Taki dowcip mi się przypomniał ... Biggrin
Płynie stado plemników jajowodem. Nagle jeden słabiutki, który płynie ostatni, krzyczy:
- Panowie, zdrada, jesteśmy w d..ie - wracajmy!
Całe stado w tył zwrot, a ten płynąc dalej mruczy pod nosem:
- I tak rodzą się geniusze.
 

Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

Strony

Skomentuj