Naukowcy odkryli w magnetosferze Ziemi niezwykłe „fale stojące”

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W magnetosferze ziemskiej odkryto fale stojące zdolne do przyspieszania cząstek w przestrzeni ziemskiej i wpływania na jonosferę Ziemi.

Odkrycia dokonali naukowcy z Imperial College London. Wyniki swoich badań opublikowali w czasopiśmie Nature Communications. Wyjaśnili, że Ziemia otoczona jest magnetosferą i jest nieustannie omiatana przez strumień naładowanych cząstek ze Słońca. Kiedy wieje wiatr słoneczny, powstają fale, ale niektóre z nich stoją w miejscu.

 

Okazało się, że fale stojące mogą poruszać się w kierunku przeciwnym do wiatru słonecznego. Mogą również trwać dłużej i dłużej przyspieszać cząstki w przestrzeni ziemskiej.

 

Cząstki, które przyspieszają wzdłuż biegunów Ziemi, powodują zorze polarne i mogą powodować przerwy w komunikacji. Jednak, aby bardziej szczegółowo poznać ich wpływ na naszą planetę, potrzebne będą nowe badania.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika vv vv

... te fale stojące są

... te fale stojące są efektem, składową ruchu ziemskiego eteru,  czyli czasoprzestrzennych kwantów poruszających się w cyklu do środka ziemi, szybszy i gęsciejszy, o większym natężeniu ich ruch grawitacyjny oraz  od środka ziemi, wolniejszy i rzadszy ich ruch antygrawitacyjny,.. co dzieje się z częścią eteru w srodku ziemi to już odrębna sprawa istotna i ważna dla tworzenia i utrzymania ziemskiego pola magnetycznego.. oprócz oczywiście utrzymywania i wzrostu masy spoczynkowej ziemi..

Portret użytkownika vv vv

... ziemski istnieje i

... ziemski istnieje i nieziemski również ,.. ziemski jak również innych planet, gwiazd jest ruchomy,.. eter nie umasawiający obiekty masowe jest nieruchomy.. czas się douczyć i wyrwać z kleszców akademickiej teoretycznej nauki dla durni..która od 100 nic nie wyjaśnia,.. a wszystko krzywi wraz z mózgami jej wyznawców.. usiądź i pomyśl, samodzielnie pomyś... to nie boli,.. boli jedynie powielanie kompletnych bzdur  wspólczesnych aka'demic'kich  naókofcóf.. choć prawą jest że i na ten ból wielu odczulili... 

Skomentuj