Naukowcy odkryli rewolucyjną metodę uśmierzania bólu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Naukowcy odkryli przełomową metodę blokującą odczuwanie bólu, która może mieć ogromne zastosowanie w medycynie. Aby uśmierzyć ból wystarczy jedynie aktywować receptor adenozynowy A3.

 

Badania przeprowadzone na gryzoniach wykazały już skuteczność tej metody. Daniela Salvemini z Saint Louis University w Missouri włączyła receptor A3 w mózgu i w rdzeniu kręgowym. Naukowiec dokonał tego zarówno za pomocą jego natywnego chemicznego stymulatora, cząsteczki adenozyny, jak i przy pomocy specjalnie opracowanego w tym celu leku.

 

Eksperymenty wykazały, że odkryta metoda jest nie tylko skuteczna - może uśmierzyć ból przewlekły oraz posiada właściwości przeciwzapalne i antynowotworowe, ale jest również bezpieczna dla zdrowia. Uczeni wskazują jednak, że konieczne są dalsze badania nad receptorem A3.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Ból jest ostrzeżeniem przed

Ból jest ostrzeżeniem przed chorobą , nadmiernym zużyciem organizmu w czasie pracy i pozwala na wydzielanie w organiżmie naturalnych czynników obronnych do utraty przytomności włącznie , bez bólu możemy się wykrwawić przy dużym urazie bo nie bedzie sygnału do obkurczenia żył i mięśni . Bez " bulu " nie będzie też żartów .

Portret użytkownika morf

moim zdaniem własnie kierunek

moim zdaniem własnie kierunek dobry ale metoda do bani.. jak wiadomo  znikomy % mozgu jest ON Wink nauczymy sie sami uruchamiać pozostałe pokłady to bedzie ból on/off Biggrin i inne takie tam latanie on/off .. potem hitem bedzie jedynie pilot do zdalnego sterowania Biggrin

Portret użytkownika Pulsar

Weź pigułke.... a ból Ci

Weź pigułke.... a ból Ci minie.... a że urosną ci potem skrzela i oczy pod pachami to nic.... ważne że działa Smile
 
A po 10 latach okaże się że rodzą się dzieci z ośmioma oczami i 6 nogami Smile
Pewnie znów ktoś chce zarobić na nowym wynalazku farmaceutyki.

Skomentuj