Naukowcy odkryli przeciwciało, które skutecznie zabija koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Badania prowadzone w szkole medycznej amerykańskiego Uniwersytetu w Pittsburghu przyniosły przełom. Naukowcy wyizolowali przeciwciało, które całkowicie neutralizuje koronawirusa SARS-CoV-2. Składnik przeciwciała wykorzystano już do opracowania leku do potencjalnego zastosowania terapeutycznego i profilaktycznego przeciwko koronawirusowi.

 

Odkryte przeciwciało to najmniejsza jak dotąd biologiczna cząsteczka – jest 10 razy mniejsza od pełnowymiarowego przeciwciała. Odnaleziono ją wśród ponad 100 miliardów potencjalnych kandydatów przy użyciu białka SARS-CoV-2 jako przynęty. Testy potwierdziły, że lek Ab8, który opracowano na bazie przeciwciała, jest bezpieczny i wysoce skuteczny w zapobieganiu oraz leczeniu zakażeń SARS-CoV-2 u myszy i chomików.

Niewielki rozmiar przeciwciała daje istotne korzyści. Przede wszystkim zwiększa potencjał dyfuzji w tkankach, co przekłada się na większą skuteczność w neutralizowaniu koronawirusa. Nowy lek może być podawany drogami alternatywnymi, np. poprzez inhalację lub podskórnie. Co więcej, przeciwciała nie wiążą się z ludzkimi komórkami, a zatem lek nie będzie wywoływał negatywnych skutków ubocznych.

 

Ze względu na duży potencjał w leczeniu i zapobieganiu zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2, nowo powstała firma Abound Bio, wspierana przez Szkołę Medyczną Uniwersytetu w Pittsburghu, wydała licencję na prowadzenie globalnych badań nad nowym lekiem. Pierwsze badania kliniczne na ludziach mogą rozpocząć się na początku 2021 roku po uzyskaniu zgody od Agencji Żywności i Leków (FDA) i powinny przebiec znacznie szybciej, niż w przypadku testów szczepionek.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika emel

Naukowcy piszą o

Naukowcy piszą o neutralizacji wirusa. Ludzie udający dziennikarzy piszą o zabijaniu wirusa. Ludzie komentujący te akrtykuły przypisaują słowa o śmierci wirusów naukowcom i na tej podstawie nazywają ich debilami. Co za ironia...

Portret użytkownika drako_tr

Ludzie komentujący te

Ludzie komentujący te akrtykuły przypisaują słowa o śmierci wirusów naukowcom i na tej podstawie nazywają ich debilami

...nie prawda, to nałkoffcy chcą zrobić z ludzi debili, udając, że udało im się zneutralizować coś, czego nawet nie wyodrębnili Wink

Wiesz elemelku, ilu ludzi już by zmarło do tej pory, gdyby istniał prawdziwy śmiercionośny wirus?...jeżeli nie wiesz, to looknij symulację deBilla G.

Portret użytkownika Robot1

Jakby poszukali ludzi z

Jakby poszukali ludzi z medycznych danych z 2019 to by znaleźli ozdrowieńców z maurycego , mam od tamtego czasu antyciała nie choruje na przeziebienie i grypę , jedynie mam osłabione mięśnie wokoło i samo serce + nadciśnienie.Po 2,5 tygodnia temp.41 *C ciężkiego oddychania śpiączki niedowładu połowy ciała bóli mieśni braku apetytu + 15 nie wychodzenia z domu i po ozdrowieniu z powodu osłabienia organizmu i dojścia do siebie czyli do 5 lutego 2019, będąc po tym u lekarza rodzinnego , lekarz oznajmił że mógł być to jakiś wirus i miał pretensje że do niego w takim stanie się nie zgłosiłem jak to przeszechodziłem , jak dla mnie dobrze zrobiłem, bo z tego co się dowiedziałem  nie byłem jedynym w Polsce .Tak już by dawno pandemia, by była ogłoszona , ale z nazwą ostra Grypa typu sars cov 2019 POL. a nie Chiny, i według mnie Polska była polem testowym.

Portret użytkownika Djktos

Lek prędzej, a nie jakaś

Lek prędzej, a nie jakaś szczepionka na nie wiadomo co.
Chcą podobno zmieniać wszystkim DNA, obowiązkowe szczepienia i zaświadczenia i paszport z pieczęcią tegoż.
Czy ktoś z was chce byc nieśmiertelny? To pułapka
A gdyby tak wziąć kredyty nie na jedno życie a na dwa na trzy?
Spłacać trzy zony ich domy alimenty..Chciwość...
Wiec taki lek mógłby ukrócić takie plany.. Oby.

Portret użytkownika ronin

mamy juz lekarstwa mamy juz

mamy juz lekarstwa mamy juz szczepionke wiec o co chodzi ??

dziwi mnie ze w telewizji polskiej mowia ze wszyscy czekaja na szczepionke skoro szczepionka juz jest no ale telewizja polska tak nienawidzi ruskow ze tam wciaz czekaja kiedy hitler zajmie moskwe bo w druga strone to nie uwierza.

Skomentuj