Naukowcy odkryli powtarzalny sygnał radiowy, który mogła stworzyć obca cywilizacja

Kategorie: 

Źródło: NASA

To już drugi raz w ciągu kilku miesięcy gdy ziemskim astrofizykom udało się odkryć dziwny podwójny szybki rozbłysk radiowy zwany FRB, czyli niewiarygodnie silne i krótkotrwałe źródło promieniowania radiowego. Niektórzy badacze sądzą, że może to być dowód na istnienie obcych cywilizacji.

Niektórzy twierdzili, że źródło tych rozbłysków radiowych może znajdować się na Ziemi lub możemy mieć po prostu do czynienia z wadliwym sprzętem. Zdaniem naukowców, sygnały te mogą być generowane przez zjawiska naturalne, ale nie brakuje też teorii sugerujących, że FRB to sygnały pochodzące od technologii zaawansowanej cywilizacji pozaziemskiej. Źródła tych emisji nie są nam znane.

 

Szybkie rozbłyski radiowe, FRB są znane astrofizykom dopiero od kilkunastu lat. Prawdopodobnie codziennie we wszechświecie dochodzi do wielu takich emisji radiowych tylko nie potrafimy ich wszystkich wykryć. Źródła tych FRB, o których wiemy, w większości pozostają dla nas niewiadome ze względu na krótki czas trwania zjawiska, często liczony w milisekundach.

 

Pierwszy FRB, którego lokalizację udało się ustalić to FRB 121102. Gdy koordynaty wskazane przez astrofizyków sprawdzono w znajdującym się na Hawajach, optycznym obserwatorium Gemini, okazało się, że FRB 121102 dociera z ledwo widocznej galaktyki karłowatej o masie około 1 proc. naszej Drogi Mlecznej i znajdującej się 2,5 miliarda lat świetlnych od Ziemi.

Źródło tego FRB udało się ustalić, ponieważ w odróżnieniu od poprzednio zarejestrowanych zjawisk tego typu, ten powtórzył się w krótkim czasie. Teraz okazuje się, że kanadyjscy astronomowie odkryli kolejny powtarzający się sygnał, FRB 180814.J0422+73. Został on zlokalizowany dzięki radioteleskopowi CHIME (Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment). W sierpniu zeszłego roku zarejestrowano aż 6 emisji radiowych z miejsca oddalonego o 1,5 miliarda lat świetlnych od Ziemi. 

To pierwszy przypadek w historii aby rozbłysk FRB obserwowano w jednym miejscu aż sześciokrotnie. W przypadku FRB 121102 "zaświecił" on tylko dwa razy, a i tak wzbudził wielką sensację naukową. Teraz gdy odkryto miejsce generujące w krótkim czasie kilka FRB oznacza to jeszcze większą zagadkę. Naukowcy zastanawiają się czy nie jest to już zupełnie inne zjawisko, jedynie podobne do obserwowanych poprzednio pojedynczych szybkich rozbłysków radiowych.Zdania na ten temat są jednak podzielone.

 

Nie brakuje teorii, że te dziwne gigantyczne emisje radiowe to po prostu ślady obecności jakiejś zaawansowanej pozaziemskiej cywilizacji i po prostu powstały sztucznie. Mogą o tym świadczyć zwłaszcza te powtarzające się emisje. Być może jest to celowe wysyłanie radiowej wizytówki we Wszechświecie, aby inne cywilizacje techniczne zdołały ich odkryć. Według jeszcze bardziej śmiałych teorii FRB to ślady po podróży kosmicznej z wykorzystaniem nieznanej nam jeszcze technologii.

Co zrozumiałe naukowcy nie zgłębiają takich ewentualności upatrując najcześciej odpowiedzialnych za powstawanie FRB w gwiazdach neutronowych kolidujących z czarnymi dziurami. Jednak gdy taki proces staje się powtarzalny, tak jak w przypadku opisanych powyżej FRB, cała ta hipoteza upada i jednocześnie wzmacnia to teorię, że ich źródło rzeczywiście może być pochodzenia sztucznego.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Illuminat13

kwestia kontaktu

kwestia kontaktu bezposredniego nauczyli was poprzez media religie ze jest cos po za lub na ziemi materialistyczne myslenie ze sa obcy to szaraki reptylianie itp  ze cialo jest najwazniejsze nie wnetrze to blad Ludzka i nie tylko powloka ubranie zawiera dusze ktora moze byc pozaziemska z innej planety i wymiaru Inkarnowala sie na tej planecie lez padolu w ten sposob tylko moze dzialac Duzo  dusz tutaj nie jest stad Wysoka swiadomosc el dwunasty wymiar, planeta nie ma znaczenia  trzynascie to jednosc centrum  Ostatnia wieczerza dwunastu Jezus trzynasty wysoki wymiar jednosc Ojciec we mnie ja w ojcu  Zrodlo koniec poczatek bez czasu  Koniec cyklu swiata przesiew debili i zlych od dobrych dusz szukajacych  http://www.cropcircleconnector.com/anasazi/time2011m.html  14:12 
22:16 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika materko

'odklejasz sie' coraz

'odklejasz sie' coraz bardziej chłopie
jeżeli masz coś do powiedzenia, załóż strone
zlepki informacji uformuj w całość i ją zaprezentuj
piszesz tak chaotycznie że musisz spróbować zastopować albo całkiem 'tam' odlecisz

Portret użytkownika &

Problem w tym, że debil ma

Problem w tym, że debil ma bardzo wiele znaczeń. Każdy inaczej to uwaza i nazywa tak kogoś, jak mu coś nie spasi albo gdy ma problem ze sobą. Mogą nawet wyzwac od debila gdy jesteś za dobry. (Nie)pozdrawiam Bydgoszcz.

Portret użytkownika Satowiec

Mądre słowa, są tutaj od tak

Mądre słowa, są tutaj od tak bardzo dawna, że lepiej o tym nie pisać Biggrin Któś mi kiedyś tutaj wysłał filmik w którym Phil Shneider mówi o tym że żyja pod ziemią. Polecam bardzo, jeśli macie czas na oglądanie takich wiadomości. Ja sam osobiście czytam stronę Kosmiczne Ujawnienie ( Cosmic Disclosure ), ciekawy materiał, ale we wszystko nie wierze, bo to ciężki temat.

Portret użytkownika kapitan ameryka

Satowiec jest inna opcja.To

Satowiec jest inna opcja.To sa pierwsi mieszkancy ziemi.Opuscili ja kiedys bo nienadawala sie do zamieszkania .W Końcu powrócili na ziemie by bronić ją przed kolonizacją tej naprawde obcej formy życia i spotkali nas prymitywną formę ewolucji ktora uważa sie za homo sapiens ktora nie jest w stanie nawet pomyśleć i wziąść pod uwagę takiej opcji.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika kapitan ameryka

Czyli tak zwany wampir

Czyli tak zwany wampir energetyczny.Najlepszą obroną przed wampirem jest niewchodzenie z nim w jakiekolwiek dyskusje dotyczące kwestii światopoglądowych. Na pewno będzie się starał narzucić swój punkt widzenia i wypunktować błędy w tym przez nas wyznawanym. Jednocześnie żadne prezentowane mu argumenty do niego nie dotrą. Obróci je zapewne przeciwko osobom je formułującym. Wszelkie próby dyskusji najlepiej więc ucinać w zarodku 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj