Naukowcy odkryli niezwykłą hybrydę delfina i walenia

Kategorie: 

Źródło: CASCADIA RESEARCH/Kimberly A. Wood, CBS

W ubiegłym roku, zespół naukowców zauważył niezwykłą hybrydę walenia i delfina niedaleko wybrzeża Kauai na Hawajach. Badacze potwierdzili właśnie, że była to hybryda melonogłowa wielozębnego i delfina długonosego.

 

Robin Baird, szef zespołu badawczego organizacji Cascadia Research Collective powiedział, że zdobyli zdjęcia zwierzęcia i podejrzewano, że jest to hybryda różnych gatunków. Podczas dwutygodniowego projektu, naukowcom udało się pobrać próbkę z biopsji i zbadać ją pod kątem genetycznym. Okazało się, że zwierzę faktycznie jest hybrydą. Badania potwierdziły, że ojciec był delfinem długonosnym, a matka melonogłowem wielozębnym, który należy do pogranicza rodzin waleni oraz delfinów.

Zaskoczenie naukowców wynika z tego, że melonogłowy wielozębne zwykle nie pływają w tym regionie. Gdy je zauważono, natychmiast umieszczono na nich znaczniki satelitarne.

 

Zespół badawczy powróci na wody Kauai w przyszłym miesiącu, aby zbadać kolejne tego typu przypadki. Naukowcy mają także nadzieję, że uda im się przeprowadzić testy na innych gatunkach w tym regionie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Exart

Takie tutaj czytanie takich

Takie tutaj czytanie takich ludzi jak Ty. Jest artykuł na określony temat, są pod nim opinie, uwagi. Mogło by być miło, byłby porzadek, ale niestety, wpadasz taki Ty, sklecasz na prędce jakieś durne porównanie, odniesienie między tym co w artukule a SPAMem jakim zaraz wszystko wysmarujesz boś taki niespokojny, MUSISZ, MUSISZ się Tym podzielić, co Ci do głowy nakładli i co sam sobie tam ukisiłeś, KONIECZNIE, gdziekolwiek, pod czymkolwiek, bo nie przebolejesz, nie powstrzymasz się, takie to ważne, istotne co masz do przekazania, Ty i Twoje wizja świata.

 

Jesteś Islamskim Fanatykiem polskiego internetu w pseudokatolickim wydaniu. Szkoda, że te cholerne pontony pływają tylko w jedną stronę.

 

Wybaczcie, musiałem.

 

---- edit ----

 

Skoro to takie ważne, że trzeba pisać o tym gdzie popadnie bez zachowania porządku dyskusji, ram tematu, to wstydź się! Że siedzisz w domu przed internetem - i jak podejrzewam nic więcej z tym co masz do powiedzenia nie robisz! Wstydź się, bo już Świadkowie Jehowy zrobią więcej w imię swojej prawdy niż będą tracić czas na samooszukiwanie się, że coś robią, kiedy nie robią nic, wyjdą na ulicę, pójdą do ludzi. A Ty co? Kolejny koment na z dupy temat! Widziałem będąc we Wrocławiu "wołającego na pustyni" [pod przystankiem tramwajowym z prostym przekazem: NADCHODZI BOŻA SPRAWIEDLIWOŚĆ. Tak w to wierzy, takie to ważne, tak o tym woła. Jeśli to nie byłeś Ty, jeśli choć w połowie nie robisz tego co on tak jak on, to te Twoje rewelacje jakie klepiesz w komentarzał nie są ważne i nikogo nie powinny obchodzić, skoro sam nic z tym POWAŻNEGO nie robisz, wcale nie trktujesz dość serio tego o czym ciągle wypisujesz. A pisać każdy może, i udawać przed sobą, że robi coś nie robiąc nic.

Portret użytkownika Maryjan_66

Walczysz z wiatrakami. Inż

Walczysz z wiatrakami. Inż jest jednym z adminów ZnZ - tylko nieoficjalnym, pozwala mu się na zamieszczanie komentów nie na temat i z linkami, czasem artykuł. Ktoś napisał, ze wykonuje 'dobrą robotę', sprzedaje swoje przemyślenia.. Nie wpadło mi w oko żadne osobiste przemyślenie, tylko kopie cudzych mysli, interpratacji, wiadomości, linków.  W sumie mogłbym boota stworzyc o podobnej funkcjonalności, ale nie chce mi się nawet dla kasy. Może Inż się ocknie, albo ktoś prund prędzej odłączy.

Módlmy się o to do Jezusa Chrystusa Pana Naszego Króla Polski. Ja ze swej strony osobiscie poproszę Go o to w Kauflandzie.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Ot zwykły gwałt

Ot zwykły gwałt międzygatunkowy butlonosy z tego słyną, a może to gwałt na tle rasowym Wink Nie wiadomo czy hybrydy te mogą się rozmnażać jeżeli tak to to bliżej im do ras jak do odrębnych gatunków. Naukowcy pracujący nad rozszyfrowaniem języka butlonosów jakoś ostatnio zamilkli , nie mogę znaleźć nowych materiałów o postępach w zrozumienia języka delfinów, może go rozszyfrowali i ukrywają przed opinią publiczną,  choć to trudne bo każde plemię ma swój własny dialekt.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Robaczkowa

Delfiny to tez walenie. Tak

Krzyżówka ,,delfina i walenia"? Delfiny to też walenie. Tak mnie uczyli na studiach. Teraz jak to przeczytałam to pomyślałam, że już mi się wszystko pomyliło albo zmienili systematykę ssaków morskich i siegnęłam do Wiki. Jak ślimak może być w UE rybą czy jakoś tak to wszystko jest możliwe. Okazało się, że ze mną nadal wszystko dobrze. To cytacik z Wiki  -

,,Rząd waleni skupia około 80 gatunków dużych zwierząt, takich jak delfinmorświn[4]kaszalotpłetwal błękitny. Ich podobieństwo do ryb ma charakter konwergencji."

Skomentuj