Naukowcy odkryli nieznane wcześniej gatunki ropuch

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Rommel Rojas Zamora, badacz z Narodowego Uniwersytetu Peruwiańskiej Amazonii w Peru, odkrył nowy gatunek ropuchy na kampusie uniwersyteckim. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule w czasopiśmie Zootaxa.

Według niego postanowił zbadać las w pobliżu swojego kampusu, który znajduje się w regionie Iquitos, i znalazł ropuchę z rodzaju Rhinella. Po bliższym zbadaniu osobników Zamora zauważyła, że ​​mają inny kształt głowy i ciała niż inne ropuchy Rhinella.

 

Następnie on i jego koledzy przeanalizowali anatomię i DNA dwóch płazów i ustalili, że należą one do dwóch nieznanych wcześniej gatunków. Naukowcy nadali im imiona Rhinella unapensis i Rhinella angeli. Obie ropuchy wyglądają jak opadłe liście - to przebranie pozwala im przetrwać na nizinach amazońskich.

Należy zauważyć, że w tym regionie można spotkać również inne gatunki ropuch z tej rodziny.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj