Naukowcy odkryli maksymalny wiek, do którego może dożyć człowiek

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z singapurskiej firmy biotechnologicznej Gero i Kompleksowego Centrum Raka Roswell Park w Buffalo przeprowadzili eksperyment, aby dowiedzieć się, do jakiego maksymalnego wieku może dożyć dana osoba. O badaniu informuje publikacja LADbible.

 

Eksperci przeprowadzili szereg badań nad zdolnością organizmu do regeneracji. Dzięki sztucznej inteligencji eksperci byli w stanie przebadać dane od ok. 100 tys. ochotników. Po analizie naukowcy doszli do wniosku, że od 120 do 150 lat organizm traci zdolność do regeneracji. Ich zdaniem przy obecnym poziomie medycyny jest to maksymalny wiek, do którego teoretycznie można żyć.

 

Rekordzistą w dziedzinie długowieczności jest Jeanne Calment, obywatelka Francji. Zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat. W kwietniu zmarła Japonka Kane Tanaka, uznana w 2019 roku za najstarszą osobę na świecie. Udało jej się dożyć 119 lat.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Ciało to tylko przechowalnia

Ciało to tylko przechowalnia dla naszej świadomości, bez tego jest tylko ochłapem mięsa.

Podział komórek ma z góry określoną żywotność, tzn. po określonej liczbie powielania się komórka umiera i my również.
Prowadzone są badania (telomery)aby wydłużyć tą żywotność i nie wykluczone, że kiedyś zostanie osiągnięty sukces.

Ale nie tylko w tym kierunku powinny iść badania wydłużające życie, bo o wiele łatwiej posłużyć się innym nośnikiem dla sumy naszych wspomnień, doświadczeń itd czyli tego co stanowi o nas.
Innym nośnikiem mogłoby być ciało sztuczne albo biologiczne - pomijam aspekty etyczne, moralne, prawne i potencjalne ogromne pole dla różnych rodzajów przestępstw czy zbrodni.

Niewątpliwie taką nieśmiertelność dałoby się osiągnąć szybko, bo jest to możliwe a nieśmiertelność czy długowieczność w jednym ciele - finansowa katastrofa i ogromny koszt w stosunku do potencjalnego nowego nośnika biologicznego, którego pełno pałęta się po świecie, wystarczy tylko sobie sięgnąć ręką.

Nie wykluczone, że takie badania są prowadzone - dopiero bym  się zdziwiłbym i to bardzo gdyby nie były prowadzone, chaaa

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika nikt ważny

Tylko po co tak dlugo życ? 

Tylko po co tak dlugo życ? 

Albo inaczej - pewien, poszukiwacz tajemnic dowiedzial sie o niezwyklym czlowieku, ktory ponoc mial jakies 500 lat, wyruszyl w podroz i dotarl do niego, jednak na miejscu obawial sie go zapytac ile ma lat wiec ucieszyl sie, kiedy spotkal czlowieka, ktory nazywal siebie jego uczniem, spytal wiec jego - Czy to prawda, że ten czlowiek ma aż 500 lat? - Nie wiem, jestem z nim dopiero jakies 200 lat, sam go spytaj, brzmiala odpowiedz.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Li_Qingyun

https://www.youtube.com/watch?v=iWN6J4J35fU

Problem w tym, że najlepsza metoda na dlugowiecznosc (inna od tej z powyższego linku do filmu i od dr Pokrywki) jest też najbardziej wymagająca, tu nawet miliony baksów nic nie wskórają. Dowiedzenie sie o niej graniczy z cudem a nauczenie i używanie jest z pozoru prawie niewykonalne.

 

Portret użytkownika r.abin

No i nie wiem - w co wierzyć,

No i nie wiem - w co wierzyć, bo w mediach stoi " Li Qingyun, który według różnych danych żył 197 lub 256 lat! O jego śmierci informował "Time", a "New York Times" napisał o nim obszerny artykuł." "istnieją również listy gratulacyjne od rządu chińskiego cesarza z okazji 150. i 200. urodzin Li Qingyun.". Przeczytałem (prawie) wszystkie dzieła S.Lema - co umacnia mój dysonans pozbawczy

Portret użytkownika Hannto

Teoretycznie ludzie mogą żyć

Teoretycznie ludzie mogą żyć tak długo jak długo mają wolne na swoim dysku pamięci zwanym dalej mózgiem. Co nam daje coś koło 500 lat. Jednymi słowy nawet jeśli technologia pozwoliłaby nam żyć wiecznie to ogranicza nas własny mózg czyli jedyny organ którego nigdy wymienić się nie da.

Portret użytkownika Dzik

" I rzekł Pan: Nie będzie

" I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat." Księga rodzaju 6:3

Skoro teraz naukowcy odkryli że człowiek może żyć około 120 lat, to skąd o tym wiedzieli autorzy Biblii kilka tysięcy lat temu, skoro w tamtych czasach ludzie nie dożywali tych lat?

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Rafał Reperowski

Człowiek mógł by żyć w

Człowiek mógł by żyć w nieskończoność, gdyby komórki kopiowały się idealnie, ale tutaj wracamy do przypowieści o Adamie i Bogu, który przestraszył się, że Adam może zjeść owoc niesmiertelności. Taki był powód wykopania z raju, tylko dokładnie przeczytajcie tą przypowieść.

Portret użytkownika inzynier magister

etam... szwab już ogłosił że

etam... szwab już ogłosił że zamieni ludzi w hybrydy i nie będzie śmierci !

"Jak opowiada we wspomnianym programie Billy Crone, Klaus Schwab pochodzi z rodziny, która budowała razem z Hitlerem „Trzecią Rzeszę”, a jako dziecko wychowane w tym duchu rozpoczął w młodym wieku budowę międzynarodowej organizacji, która zacznie realizować idee Hitlera, ale pod innymi nazwami, tak żeby ludzie się nie wystraszyli i nie pokapowali. W programie mamy szybki skrót wszystkiego co proponuje Schwab, a co dokładnie robił Hitler ! Jest tego tak dużo, że ciężko to pokazać, ale Hitler doszedł do władzy w czasie wielkiego kryzysu, do którego chcą właśnie doprowadzić elity NWO, pod wodzą Schwaba ! Nazwali to „Wielkim Resetem”, chodzi w nim o wywołanie podobnego, albo gorszej katastrofy gospodarczej jak ta, w czasie której doszedł do władzy satanista Adolf. Niemiecki Hitler, tak jak członkowie grupy z Davos, której przewodniczy Schwab, chcą ratować planetę Ziemia, podobnie robił wódz III Rzeszy, każde żyjątko ma być watre więcej niż ludzkie życie, to też propagował Adolf, tak jak niejedzenie mięsa, które ma być zastąpione przez „szwabską grupę z Davos” sztucznym mięsem GMO. Nie sposób wszystkiego wymienić, ale kulminacją jest coś co będzie nazwane „Czwartą Rzeszą”, a dokładnie, tak byśmy się nie przerazili: „Czwartą rewolucją przemysłową”, która zdaniem Schwaba, każdemu kto przeżyje globalną depopulację zainstaluje w mózgu „czipa”."

http://argonauta.pl/nowa-ksiazka-pastora-billy-cronea-klaus-schwab-trzecia-rzesza-i-holokaust-agendy-kowid-19/

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika firebird

czasem te ich badania i

czasem te ich badania i odkrycia śmieszne się wydają, gdy z góry zakładają model (oczywiście jedyny słuszny), który automatycznie wyklucza coś fajnego - medycyna oficjalna, prócz dobrych procedur alarmowych/ratujących życie, głównie truje i zabija na raty zamiast przedłużać życie

Portret użytkownika irfy

Przedłużanie życia to droga

Przedłużanie życia to droga donikąd. Należy albo wynaleźć metodę na odmładzanie całego organizmu, włącznie z mózgiem, czyli faktyczne odwrócenie procesu starzenia się, albo przesiąść się na trwalszy nośnik. Obecnie nawet najbogatsi mogą sobie pozwolić jedynie na starczą wegetację. Przykładem jest cała pożal się boże „elita”. Wszyscy ci starcy w stylu Sorosa, o wyglądzie zmumifikowanych upiorów.

Dopóki nie zostanie opracowana metoda na odmładzanie albo wspomnianą już przesiadkę, dopóty wszelkie dywagacje na temat „maksymalnego wieku” nie mają sensu. Jednocześnie wiadomo, że niczego podobnego jak dotąd nie opracowano, bo gdyby było inaczej, to wszystkie te stetryczałe mumie z miejsca zaczęłyby śmigać w nowych, wspaniałych ciałach.

Strony

Skomentuj