Naukowcy odkryli kolejne zagrożenie ze strony komarów

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Komary to nie tylko wyjątkowo nieprzyjemne, ale i niebezpieczne owady. Zwłaszcza jeśli mieszkają w egzotycznych miejscach, na przykład w Afryce. Oto gatunek Anopheles coluzzii z Wybrzeża Kości Słoniowej, jak się okazuje, nosi chorobotwórcze bakterie na odnóżach, jak muchy. Ale czy komary mogą zarażać ludzi tymi bakteriami, nie jest jeszcze jasne. 

 

Kwestią tą zajmowali się naukowcy z University of North Carolina w Stanach Zjednoczonych. Biolodzy zbadali 79 dorosłych osobników Anopheles coluzzii pod kątem mikroskopijnych żywych stworzeń. Znaleźli fruktobakterie, które powszechnie występują na kwiatach iw ulach.

 

Ponadto udało nam się znaleźć gronkowce i dwa warianty riketsj. Te mikrostworzenia mogą powodować poważne choroby u ludzi. Naukowcy mają teraz nadzieję kontynuować pracę, aby dowiedzieć się, czy komary mogą zarażać dwunożne zwierzęta.

 

Większość ludzi dość bezpiecznie reaguje na ukąszenia komarów - to miejsce swędzi tylko przez chwilę. Ale są tacy, którzy poważnie boją się tych owadów. U nich ukąszenie komara wywołuje reakcję alergiczną, aż do nudności, wymiotów lub obrzęku naczynioruchowego, co może skutkować uduszeniem.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Rolnik został ostatnią siłą w

Rolnik został ostatnią siłą w narodzie,  a ty manipulujesz! "Obywatelskie zatrzymanie transportu ukraińskiego skażonego zboża", tego nie zatrzymali, a o skażeniu nie ma mowy. Chcesz ośieszyć siebie, czy temat? Temat ważny poniekąd, ale z innych powodów.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Ja mogę kupić Buk z lasu we

Ja mogę kupić Buk z lasu we Francji za 20Euro za kubik, tutaj skup weźmie ode mnie każdą ilość za 400zł. Jeszcze niedanwo buk chodził za 700zł  w detalu i go nie było, ale teraz znowu jest i się temat uwalił, bo transport drogi. 24T na paletach za1Euro/km, nie istotne to, chcę pokazać, że drzewo w lesie we Francji jest tańsze niż w polskim lesie. Polskie firmy padają, zwlaniają pracowników, a są obok nadleśnictwa usawowane, ale nie mają pierwokupu polskiego surowca, a tam Chińczycy na licytacjiach wykupują wszystko. Ja myślę o tirze, o kontenerze na pociąg, a oni wykupują polskie drewno całymi statkami i opłaci się im to. Polski przemysł drzewny/meblarski przeznaczono jako kolejny do likwidacji. Zaraz w Polsce przestanie się opłacić wszystko, taki jest cel! Polska węglęm stojąca, nie ma węgla, to tak jakby na Saharze zabrakło piasku. Nielogiczne, ale nie mają twojego płaszcza i co im zrobisz? Orlen, KGHM to jest nic przy Polskich Lasach, tam dziedziczone stanowiska są od zawsze. To jest państwo w państwie. Była wojna o prywatyzację tego tworu, ale polskie lasy nie są polskie, zostały dawno przejęte przez mfijną klikę, co to dziadek był leniczym, tata był leśniczym, syn też jest leśniczym, a jego córka po zarządzaniu i ekonomii od razu staje sięb biurwą w nadleśnictwie z wysokim uposażeniem, bez konkursu, a nabór był przy pieczeniu dzika na ruszcie opijany księżycówką. Tej patologii nikt ni rusza.. PSL, SLD, jeden kundel https://www.tvp.info/41953735/totalna-demolka-cimoszewicz-zostawil-ruine-w-dzierzawionej-lesniczowce

ludzie bez honoru, zwykłe kur.y, ale ktoś musi zacząć. Watahy nie zbiorę, ale samotnych wilków zachęcam do działania. Ordery i pomniki pośmiertne macie zagwarantowane.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj