Naukowcy odkryli klucz do skutecznego leczenia raka za pomocą naturalnych środków

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Naukowcy z Instytutu Innowacji i Technologii Biomedycznej UF Scripps Herbert Wertheim dokonali przełomowego odkrycia w dziedzinie biotechnologii, identyfikując dwa nowe enzymy – „oksygenazy bezkofaktorowe”. Te niezwykłe odkrycia mogą zrewolucjonizować proces odkrywania leków, otwierając nowe możliwości w badaniach i produkcji złożonych naturalnych substancji chemicznych.

 

Produkty naturalne odgrywają kluczową rolę w historii odkrywania leków. Znaczna część antybiotyków i leków przeciwnowotworowych zatwierdzonych przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) wywodzi się bezpośrednio z nich lub czerpie inspirację. Profesor Ben Shen, dyrektor Centrum Odkrywania Produktów Naturalnych w Instytucie Herberta Wertheima UF Scripps, podkreśla wagę chemii natury w tworzeniu tych złożonych produktów. Wykorzystanie nowoczesnych technologii genomicznych i narzędzi obliczeniowych umożliwia naukowcom szybkie zrozumienie enzymologii leżącej u podstaw tych naturalnych produktów.

 

Odkryte oksygenazy stanowią znaczący postęp w dziedzinie odkrywania leków. Mają one zdolność syntezy substancji ochronnych poprzez ekstrakcję tlenu z powietrza i włączenie go do nowych związków. Enzymy te wyróżniają się brakiem potrzeby stosowania metali lub innych kofaktorów do wywołania reakcji chemicznych, co stanowi bardziej efektywne podejście w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

 

Badacze zidentyfikowali enzymy TnmJ i TnmK2, które rozwiązały zagadkę działania potencjalnego antybiotyku i związku przeciwnowotworowego, tianamycyny A. Te enzymy umożliwiają bakteriom wytwarzanie związków oddziałujących na DNA, co czyni je wysoce skutecznymi w zwalczaniu wirusów, zarazków, a nawet komórek nowotworowych.

 

Dr Chun Gui i dr Edward Kalkreuter, główni autorzy badań, podkreślają, że te enzymy stanowią niezbędne narzędzia w arsenale naukowym, umożliwiając tworzenie nowych, użytecznych substancji. Oksygenazy bezkofaktorowe mają ogromny potencjał w opracowywaniu nowych leków i terapii, oferując nowe podejścia do leczenia chorób.

 

To odkrycie stanowi kamień milowy w dziedzinie odkrywania leków. Dzięki unikalnym właściwościom nowych enzymów, naukowcy mają teraz potężne narzędzie do syntezy złożonych naturalnych związków chemicznych. Wyniki tych badań nie tylko rzucają światło na fascynujący świat produktów naturalnych, ale także dają nadzieję na opracowanie nowych metod leczenia chorób, w tym nowotworów. Chemia natury, inspirując naukowców, kontynuuje swoją rolę w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań medycznych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Kamień milowy, to odkrył dr

Kamień milowy, to odkrył dr Otto Heirich Warburg w 1923 roku, kiedy jednoznacznie określił przyczyny wszystkich "nowotworów".

Za co w 1931 roku otrzymał Nagrodę Nobla.:

https://t.me/NesaraGesaraSecrets/85

"Nowotwory rozwijają się w tkankach zakwaszonych i ubogich w tlen"

Obniż utlenowanie komórki o 35%, a w ciągu 48 godzin stanie się "komórką nowotworową".

Co samoistnie nasuwa "metodę leczenia" jako alkalizację i natlenienie organizmu. Prawidłowe pH naszego organizmu powinno wynosić 8,4, i wtedy nie ma żadnych nowotworów, a istniejące same się "zwijają". Wiemy o tym od 100 lat! A nałukofce błądzą, jak Koziołek Matołek po całym świecie, w poszukiwaniu rozumu. I do tego wszystkie "wirusy" są zrobione przez człowieka i opatentowane.

Ostawić czerwone mięcho i cukier, więcej roślinek i soda oczyszczona raz w tygodniu i nie ma żadnych "nowotworów". Piszę "nowotworów" w cudzysłowiu, bo rzekome "nowotwory", to po prostu kolonie grzyba Candida Albicans z naszej osobistej paszczy, które w środowisku kwaśnym znajdują optymalne warunki do rozwoju i tworzą kolonię, w nowym, fajnym miejscu. Reakcją organizmu jest "otorbienie"--izolacja kolonii, przez co mamy "guzy nowotworowe", za którymi zaciekle ganiają chirurdzy ze skalpelem i wycinają po kolei tkanki z człowieka, "z marginesem". Kretynizm. Papierek lakmusowy do badania pH, badamy mocz, bo jakie pH "siku", takie pH całego organizmu.

Należy też odczarować czarodziejskie, antynowotworowe preparaty z rekina. Otóż rekin to ryba i przepuszcza wodę, w której żyje "przez siebie", więc żeby nie wybuchnąć musi mieć pH organizmu takie jak otaczająca go woda OCEANICZNA o pH 8,4. Dlatego nie ma żadnych nowotworów. Wystarczy pójść do jakiegokolwiek szpitala z oddziałem onkologicznym i znaleźć tam wegetarianina. Powodzenia. Z reguły mają pH organizmu około 8 i powyżej, przez co nie ma wegetarian na oddziałach onkologii.

Ogólem wiele chorób jest pochodzenia pasożytniczego--dotychczasowy główny wróg ludzkości--o którym "lekarze" łaskawie zapomnieli, bo o wiele bardziej dochodowe jest "leczenie" skutków obecności pasożytów w naszych organizmach do usranej śmierci, niż ich jednorazowa eradykacja i koniec dochodów z pacjenta.

A doskonale z pasożytami radzi sobie obecnie zakazany lek--Invermectin :

https://vigilantnews.com/post/how-ivermectin-became-a-target-for-the-fraud-detectives

A dlaczego ta Invermectin-a jest zbanowana, a w 2015 roku był Nobelek za skuteczność działania?

"Pierwotnie opracowany przez Merck & Co. pod koniec lat 70., Ivermectin był po raz pierwszy stosowany jako lek weterynaryjny przeciwko robakom u zwierząt. U ludzi jego główną użytecznością było leczenie chorób spowodowanych przez pasożytnicze robaki, takie jak onchocerciasis (ślepota rzeźna) i filariazy limfatycznej. Ze względu na swoją skuteczność w porównaniu z tymi chorobami, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymieniła Ivermekin na liście podstawowych leków."

https://vigilantnews.com/post/miracle-drug-everything-they-dont-want-you-to-know-about-ivermectin

A no dlatego, że w szczepionach jest pełno zarodników grzybów i jaj pasożytów, z którymi Invermectyna doskonale sobie radzi i cała plandemia spaliłaby na panewce przy jej powszechnym zastosowaniu.

I jeszcze raz na nowo nałukofce odkrywają leki ziołowe. Qrwa, który to już raz ci idioci "odkrywają" naturę na nowo ! Ja pierdolę, ile razy jeszcze naukofce będą zaskoczeni pozytywnym wpływem natury na nasze organizmy, a nie ich obsranych piguł ?!

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika Prorocznia

o,tototo...własnie maiłem

o,tototo...własnie maiłem pisać na ten temat...skoro dotlenienie jest warunkiem poprawnego leczenia, czemu nadal twierdzi się że witamina C nie leczy? I czemu miesza się z błotem Jerzego Ziębę, który od lat o tym mówi? 

Portret użytkownika Miłosz34

Admin wszystkie te wasze na

Admin wszystkie te wasze na tej stronce newsy są zmyślone bo na żadnej innej stronce o tych waszych wspaniałościach nie piszą, a wiadomo jak jest coś cudownego to inne stronki to podchwytują i twż o tym piszą jeśli jest to prawda, niestety wypisujecie newsy nieprawdziwe fejkowe i dlatego nie ma ich też na innych stronach.

Skomentuj