Naukowcy odkryli, jak gry komputerowe poprawiają funkcjonowanie mózgu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Gracze wykazują zwiększoną aktywność mózgu, a także lepsze umiejętności podejmowania decyzji w porównaniu do zwykłych ludzi. Badanie Georgia State University zostało opublikowane w czasopiśmie Neuroimage Reports.

W badaniu wzięło udział 47 studentów, z których 28 było graczami, a 19 rzadko grało w gry. Badani zostali umieszczeni w urządzeniu do rezonansu magnetycznego z lustrem, które odbijało ekran z ruchomymi kropkami.

 

 Uczestnicy zostali poproszeni o naciśnięcie przycisku w prawej lub lewej ręce, aby wskazać kierunek, w którym poruszają się kropki. Okazało się, że gracze zareagowali znacznie szybciej i dokładniej. Analiza uzyskanych wyników MRI wykazała, że ​​różnice korelowały ze zwiększoną aktywnością niektórych części mózgu.

 

Zdaniem naukowców wyniki sugerują, że gry wideo mogą być użytecznym narzędziem do uczenia umiejętności szybkiego podejmowania decyzji w oparciu o percepcję wzrokową.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Trzymając się tematu gier

Trzymając się tematu gier komputerowych a nie polityki przy okazji tychże, to powiem, że gry komputerowe, to jest to, co naprawdę poprawia samopoczucie (np.możliwość oderwania sie od tego gównianego """"""Nowego wspaniałego świata""""" ) I faktycznie poprawia niebywale refleks i chyba też...wpływa na funkcjonowanie mózgu  (uważam, że tylko pośrednio ale i tak pozytywnie )  Tak więc graj w gry, ORIENTUJ SIĘ i uniknikaj ciosów Lol !!!!   

Portret użytkownika Q

Są tylko dwie możliwości..

Są tylko dwie możliwości.. albo wygrywasz Ty albo sztuczna inteligencja programu komputerowego czyli gry. Widzisz tam jakieś inne strony ? Każda gra ma na celu danie szansy użytkownikowi na doskonalenie swojej inteligencji - nie widzisz tego ? 

Portret użytkownika Q

Zwykły program do gry w

Zwykły program do gry w szachy jest od ciebie po stokroć bardziej inteligentny bo wygrywa za każdym razem. Inteligencja nie oznacza "osobowości" ani tym bardziej "świadomosci". Nie rozumiesz tego pojęcia i mnie to nie dziwi. Inteligencja to umiejętność znajdowania najlepszego rozwiązania i ten program to robi w tym konkretnym zadaniu. Sztuczna inteligencja to właśnie program zdolny rozwiązać jakieś zadanie wymagające np. kojarzenia, logiki, spostrzegawczości czy umiejętności dokonania właściwego wyboru. Człowiek posiada inteligencję bardzo uniwersalną, zdolną do poradzenia sobie z dowolną trudnością a "SI" jest próbą naśladowania tej wszechstronności. Czy jesteś na tyle inteligentny by to zrozumieć ?

Portret użytkownika r.abin

Genialni ci "naukowcy"!

Genialni ci "naukowcy"! Odkryli - oczywistą oczywistość. Powinni do badań dołączyć przynajmniej kierowcę raidowego i gracza tenisa stołowego, Taż wyniki - musiały takie być. Podejmowanie decyzji - na poziomie psa Pawłowa (podświadomość)

Portret użytkownika Trup

oprócz tych co grają w

oprócz tych co grają w ruletkę swoim życiem, przyjmując szpryce z utajnionym składem Biggrin

 1. Liczcie państwo pieniądze, które wypłacacie w banku! 2022.07.15 www.PL1.tv
  Liczcie państwo pieniądze, które wypłacacie w banku! 2022.07.15 www.PL1.tv

   

 2. Polacy czas się obudzić zanim nadejdzie UKROPOLIN Aleksander Jabłonowski Rodacy Kamraci
  Polacy czas się obudzić zanim nadejdzie UKROPOLIN Aleksander Jabłonowski Rodacy Kamraci

   

 3. Dezintegracja - Konrad Marcin Stachnio 2022.07.12
  Dezintegracja - Konrad Marcin Stachnio 2022.07.12

   

 4. 2022.07.11 Bacologia Szybkie Wieści… 35 (link w opisie)
  2022.07.11 Bacologia Szybkie Wieści… 35 (link w opisie)

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Strony

Skomentuj