Naukowcy odkryli „geny zombie” w mózgach zmarłych ludzi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W nowo opublikowanym badaniu naukowcy z UIC przeanalizowali ekspresję genów w świeżej tkance mózgowej - która została zebrana podczas operacji mózgu - po jej usunięciu, aby zasymulować okres pośmiertny i śmierć. Zachowanie tych swoistych komórek "zombie" mocno zaskoczyło badaczy, ponieważ nie tylko zwiększają one swoją aktywność, ale również rosną do gigantycznych rozmiarów.


Mowa tu o komórkach zapalnych, zwanych też komórkami glejowymi. Ich głównym zadaniem, jest oczyszczanie mózgu po urazach takich jak niedobór tlenu lub udar. Zgodnie ze słowami jednego z autorów badania, doktora Jeffrey Loeba: 

„Zdecydowaliśmy się przeprowadzić eksperyment z symulowaną śmiercią, przyglądając się ekspresji wszystkich ludzkich genów w punktach czasowych od 0 do 24 godzin z dużego bloku niedawno pobranych tkanek mózgowych, którym pozwolono przebywać w temperaturze pokojowej, w celu odtworzenia warunków sekcji zwłok.”

Pozyskanie próbek nie stanowiło problemu ponieważ dr. Loeb jest dyrektorem UI NeuroRepository. Banku ludzkich tkanek mózgowych, pobieranych od pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi. Podczas analizowania próbek, okazało się że około 80% badanych genów, pozostawało względnie stabilne przez 24 godziny po śmierci. Obejmowało to geny określane mianem genów metabolizmu podstawowego, które są powszechnie stosowane w badaniach naukowych w celu wykazania jakości tkanki.

Grupa genów, zaangażowana w aktywność ludzkiego mózgu, taką jak pamięć, myślenie i aktywność napadowa, uległa szybkiej degradacji w kilka godzin po śmierci. Trzecia grupa genów a więc wspomniane „geny zombie” - zwiększyła swoją aktywność w tym samym czasie, gdy geny neuronalne ulegały obniżeniu. Aktywność zmian pośmiertnych osiągała szczyt po około 12 godzinach. Nowe ustalenia sygnalizują potrzebę zmiany podejścia do prowadzenia badań nad ludzkim mózgiem. Zdaniem zespołu badawczego, naukowcy muszą wziąć pod uwagę zmiany genetyczne i komórkowe zachodzące w ciałach oraz maksymalnie skrócić odstępy między sekcjami zwłok, aby zmniejszyć ich rozmiary.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika DajNaukofcom

Wy naukowcy co to czytacie

Wy naukowcy co to czytacie wykształciuch "inaczej", skoro wasza nauka taka dobra i nowoczesna to dla czego nie wymysliliście czegoś co by uratowało świat przed widocznym upadkiem. Nie mogliście, bo ktoś trzymał was za ręce i gęby wam pozamykał. Ale forse za sponsoring to bierzecie chętnie. Jak ja miałbym miliony dolarów to wynajoł bym takich naukowców że by mi wymyslili cokolwiek bym im zlecił. Okazuje się że ta nowoczesna nauka służy jedynie bandytom w białych rękawiczkach. Jak zrobić sztuczne mięsko, jak wiele nawozów zapodać na pole aby większy plon był jak najmniejszym kosztem żeby zarobił jakis oligarcha na szampana za 10 tysi, szukanie ufo i inne bzdety, a tymczasem my mamy realne problemy, oto ludzkość poprzez takie praktyki zginie. Zostaną jedynie włodarze w schronach tylko jak długo oni tam przetrwają. Tak to wygląda prosze państawa a kto tego nie widzi ten serial telewizyjny zamiast mózgu posiada. Zbałamucili nasze kobiety bzdurami z prasy i telewizji, rozbili rodziny z normalnych ludzi zrobili zboków, w imie postępu i nauki.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Ted

Zaszczepili się witaminkami,

Zaszczepili się witaminkami, więc się cieszą, również z tego, że innych wyszczepiają tymi prawdziwymi preparatami modyfikującymi geny i zejście. Razem, wspólnie wykiwali otumanionych ludzi i nadal czyszczą sobie tereny, które mają zamiar przejąć.

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj