Naukowcy odkryli 200 nowych miejsc emisji metanu w Arktyce

Kategorie: 

www.sxc.hu

Badacze z Rosyjskiej Akademii Nauk penetrowali północną część Morza Lapteva i odkryto nowe miejsca, z których dochodzi do emisji metanu. W sumie zlokalizowano dwa pola emitujące ten gaz cieplarniany. Ich średnice dochodzą do ponad kilometra. Według szefa ekspedycji, Igora Semiletova, odkrycie pomoże lepiej zrozumieć mechanizm globalnego ocieplenia na Ziemi i zmian klimatycznych szczególnie widocznych w Arktyce.

Naukowcy rosyjscy współpracując z uczonymi amerykańskimi prowadzili wspólne badania na pokładzie specjalnie wyposażonego statku zdolnego do rejestracji parametrów gazowych z odpowiednią dokładnością. W sumie to już siódma wspólna wyprawa do Arktyki w celu zbadania wielkości emisji metanu. Poprzednie wykazały obecność dużych pól emitujących ten gaz na Morzu Beringa.

 

Według przypuszczeń naukowców metan pochodzi z topniejącej wiecznej zmarzliny. Bez wątpienia jest to potężnym czynnikiem przyspieszającym ocieplenie.  Naukowcy twierdzą, że ilość emisji jest trudna do oszacowania, ale skutkiem tego możliwe są katastrofalne zmiany klimatu i na ten proces ludzkość nie ma żadnego wpływu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ni w 5 ni w 10...Przedmówca

Ni w 5 ni w 10...Przedmówca dał do zrozumienia, że owszem ludzkość oddycha, ale wulkany oddychają tysiąckrotnie więcej i nikt od nich nie żąda pienędzy ani ich nie likwiduje... Tak,że jak zwylkle z wyobraźnią skali zjawiska masz kłopoty mimo wykształcenia... człowiek z wiedzą pozbawiony wyobraźni jest groźniejszy niż koczkodan za kierownicą autobusu"... AMR

Portret użytkownika szaman

Okres, w którym żyjemy wcale

Okres, w którym żyjemy wcale nie przypada na okres ocieplenia w historii Ziemi. Bardzo niedawno w skali tej historii skończyły się ostatnie zlodowacenia. Jeszcze niedawno ludzie przechodzili z Azji do Ameryki po zamarzniętej Cieśninie Beringa. Wystarczy splot kilku cykli, jak aktywność słoneczna, precesja, cykliczna zmiana orbity Ziemi ( cykl ok. 60 tys lat) i tendencja bardzo szybko może się odwrócić.  Bardziej zagraża nam kolejne zlodowacenie, niż wielkie ocieplenie z prostego powodu, minął dość krótki okres po ostatnich zlodowaceniach.

Portret użytkownika szaman

Z historii Ziemi: 65 do 60

Z historii Ziemi:65 do 60 mln lat temu - paleocen.Ponad 10 stopni C cieplej niż dziś , powstanie Eurazji.Flora przypomina obecną, szybki rozwój ssaków, pierwsze ssaki drapieżne i prymitywne naczelne.34 do 23 mln lat temu - oligocen.Średnia temperatura oceanu wyższa o ok. 7 stopni C niż obecnie.Rozwój roślin jednoliściennych , pierwsze małpy, świnie, koty, tapiry, walenie fiszbinowe.2,6 mln do 1160 lat temu - plejstocen.Lodowce kształtują rzeźbę znacznych obszarów Ziemi, poziom mórz wykazuje duże wahania.Wielokrotnie przesuwają się strefy roślinności, zwłaszcza tundra względem tajgi, giną liczne gatunki roślin i zwierząt lądowych.Wnioski wyciągnijcie sami. Pozdrawiam

Portret użytkownika SurvivorMan

HAHAHAHHAHA!!! Ale się

HAHAHAHHAHA!!! Ale się uśmiałem... I bynajmniej nie z powodu treści tego artykułu... Widzę że mamy tu amatorów pomarańczy sprowadzanych z Arktyki, oraz dobrodziejstw lasu który wyrośnie na pustyni... Wszystko fajnie, ale chyba do was nie dociera, że zanim skorzystacie z akrtycznych pomarańczy, zdechniecie z powodu całkowitego załamania łańcucha pokarmowego!!! Może Wasze pra pra pra pra pra wnuki (a właściwie nie Wasze, tych którzy jakimś cudem przeżyją) będą się z tego cieszyć i korzystać, ale nie Wy!!! Ziemski ekosystem to nie komputerowa gra strategiczna, w której wszystko powstaje w kilka sekund, a w razie błędu gracza, można wszystko "zloadować"!!! Będziecie widzieli arktyczne pomarańcze jak świnia niebo!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj