Naukowcy obserwują niezwykle wysoką aktywność wulkanu Colima

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Specjaliści mówią już o niezwykle wysokiej aktywność meksykańskiego wulkanu Colima. Eksperci z zakresu wulkanologii zwracają uwagę, że bardzo podobnie żywioł zachowywał się w 1913 roku, gdy doszło do najsilniejszej erupcji tego wulkanu w historii obserwacji.

 

Po przelocie helikopterem nad stożkiem zauważono, że nadal dochodzi tam do licznych przepływów lawy w dół zbocza. Lawa znajduje się już w odległości około 9 kilometrów od krateru. W rezultacie postanowiono ewakuować wszystkie osady w promieniu 12 km od wulkanu. W związku z tą aktywnością i z obawy przed ewentualnym potężnym wybuchem, ewakuowano kolejne 800 osób mieszkających w rejonie wulkanu.

 

Emisje popiołu są na tyle poważne, że dochodzi do jego opadów co doprowadziło do czasowego zamknięcia lotniska Colima National Airport. Wulkan, który znajduje się na granicy stanów Colima i Jalisco nazywany jest "ognistą górą". Należy on do jednego z najbardziej aktywnych żywiołów tego typu w Meksyku. Od 1576 było ponad 40 jego erupcji, a ostatnia znacząca aktywność miała miejsce w 2005 roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kasia

wszystkie znaki na niebie i

wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze wybuchna wszystkie wulkany swiata bog nie da zniszczyc swojej ziemi ktora stworzyl tak jak my zniszczylismy ziemie tak ziemia zniszczy nas bo zasluzylismy na to smiac mi sie chce jak gadaja o bombach atomowyych i innych rodzajach bomb czlowiek najgorsza istota jest na ziemi wszystko niszczy jakby siegnol to nawet pana boga by zniszczyl tak sobie nie raz mysle ze pewnie bog sam na siebie sie zlosci ze stworzyl czlowieka a kociol z grzechami ludzkosci juz sie przebral nawrucmy sie i nie grzeszmy jeszcze jest czas szatan ma ostatnie chwile wiec chce zdobyc jaknajwiecej dla siebie pozdrawiam

Skomentuj