Naukowcy obliczyli masę wszystkich cząstek koronawirusa na świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak ustalili eksperci z Instytutu Weizmanna w Izraelu, wszystkie cząstki koronawirusa SARS-CoV-2 krążące obecnie na świecie ważą zaledwie około 10 kg. Szczegóły swojej analizy przedstawili w artykule w czasopiśmie Proceedings of the National Academy of Sciences.

Aby obliczyć, ile cząstek wirusa może przenosić każda zarażona osoba, naukowcy wykorzystali wyniki wcześniejszych badań stężenia wirionów w tkankach małp rezus, w tym w płucach, migdałkach, węzłach chłonnych i układzie pokarmowym. 

 

Po przeliczeniu tych danych, biorąc pod uwagę cechy ludzkiego ciała i mutacje, które wirus gromadzi w czasie przebywania w ciele, naukowcy odkryli, że każda osoba nosi od 1 do 10 μg wirionów w szczytowym momencie infekcji. 

 

Biorąc pod uwagę liczbę pacjentów, łączna masa cząstek wynosi obecnie 0,1-10 kg. Ta zmienność wynika z różnicy w obciążeniu wirusem u niektórych osób - bezobjawowi nosiciele z reguły mają niższe stężenie wirusa w organizmie niż ci, którzy mają do czynienia z ciężkim przebiegiem choroby. Autorzy pracy mają nadzieję, że uzyskane dane popchną ich kolegów do nowych badań.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Mając do wyboru rewelacje

Mając do wyboru rewelacje typu " Naukowcy obliczyli masę koronawirusa " a AKTUALNOŚCI z Wupeta a Łoneta  typu "

Tragedia w Wygodzie. Podano smutne dane
Tragedia pod Malborkiem. Zginęli na miejscu
Jakub Banaś przerywa milczenie. Mówi o CBA
Kolejny incydent podczas przemówienia Witek
Nowa inicjatywa Czarnka. "To wyjdzie Kościołowi bokiem"
Chiny z ostrzeżeniem najwyższego stopnia
Śmierć influencerki. Nagrał to jej telefon
Znaleźli szkielet. Przełomowe odkrycie"
Zabiła męża. Jego ciało spakowała walizki
Wracali znad morza. Ranna ośmioosobowa rodzina
Zajechał im drogę. Wóz bojowy w rowie
Tragedia podczas spływu kajakowego
Piekielny żar obejmie część kraju. Uwaga!

Będą ograniczenia dla niezaszczepionych?
Podbił serca Polaków. Komik zmarł w USA
Tragedia. Utopił się na oczach letników.

Ja się zapytuję O co tu chodzi? Kto tu kompletnie zwariował i ....czy to jest ten czas najwyższy,kiedy należy się kmpletnie WYCOFAĆ z CYWILIZACJI ? No a może by tak poszukać informacji portalowych u Francuzów,Niemców a może Czechów ? ZAPOMNIJ ! Wszędzie ten sam nadawczy monotematycznie tzw."zachodni"  chłam.

Jako szaracy co dnia jestetśmy celowo DOBIJANI żeby nas urobiść do konsystecji w niemocy emocjonalnego gówna. Potem się zobaczy kto jest przydatny tyczasowo i na razie a kto do odstrzału ew utylizacji na już.

Portret użytkownika axell69

To nie wina naukofców -

To nie wina naukofców - ciągle coś  obliczają  .....  kłopot  jest  z tymi  którzy te zje**ne  wiadomości obliczeniowo obliczone na klickbayty   publikują , już mało  zostało miejsce   gdzie  nikt  głupot nie  wkleja  dla otumanionej gawiedzi .

Strony

Skomentuj