Kategorie:
Naukowcy z Carnegie Institution powiedzieli, że nie znaleźli dowodów na istnienie starożytnego marsjańskiego życia w meteorycie odkrytym na Antarktydzie w 1984 roku.
Meteoryt ALH84001 został znaleziony na antarktycznych wzgórzach Alan pod koniec ubiegłego wieku. Według naukowców jego wiek wynosi około 4 miliardów lat. W 1996 roku, po przeanalizowaniu składu obiektu, naukowcy NASA stwierdzili, że związki organiczne meteorytu mogą wskazywać na pradawne życie na Marsie, którego obiekt był pierwotnie fragmentem.
Głównym argumentem naukowców, którzy twierdzili, że skład obiektu mówi o życiu, które kiedyś istniało na Marsie, było to, że próbki meteorytów obfitowały w związki węgla.
Jednak w najnowszym badaniu eksperci z Carnegie University zakwestionowali tę hipotezę. Eksperci zauważyli bowiem, że związki węgla nie są wynikiem procesów biologicznych, ale wskazują, że skała przez długi czas wchodziła w interakcje z wodą.
Autorzy oryginalnego badania NASA krytycznie podeszli do nowych ustaleń. Zauważyli, że wyniki ostatnich badań są „spekulacjami”, chociaż pomagają zrozumieć skład ALH84001.
Naukowcy pozostają pewni tez ich oryginalnej pracy z ubiegłego stulecia. Ich zdaniem hipoteza, że skład węgla meteorytu jest bezpośrednim dowodem starożytnego życia biologicznego na Marsie, jest „racjonalną interpretacją”.
Ocena:
Opublikował:
tallinn
Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt |
Komentarze
czary mary....
Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam
Skomentuj