Naukowcy obalają popularny mit na temat globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niemieccy i szwajcarscy naukowcy obalili popularny mit, że globalne ocieplenie opóźnia jesień. Nowe odkrycia na ten temat dokonane przez grupę współpracujących naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie Science.

 

Wcześniejsze modele naukowe przewidywały, że do końca XXI wieku, na skutek początek jesieni może zostać opóźniony o dwa do trzech tygodni później. Według nowych obliczeń jesień może nadejść nawet sześć dni wcześniej.

 

Wnioski naukowców opierają się na obserwacjach zużycia dwutlenku węgla przez drzewa oraz czasu opadania liści. Według nich procesy te mają ogromny wpływ na zarządzanie klimatem.

 

Przez dziesięciolecia zakładano, że na skutek zwiększenia śreniej globalnej temperatury drzewa będą rosły dłużej a przez to ich liście będą odpadały później . Jednak nowe badania sugerują, że szybszy wzrost drzew powoduje wcześniejsze opadanie liści. Eksperci uważają, że ich odkrycie pozwoli spojrzeć na globalne ocieplenie z innej perspektywy i opracować nowe środki zwalczania jego konsekwencji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

A znany radziecki akademik -

A znany radziecki akademik - niejaki Sasza Schizofriennikow uważa że opóźnione jesieni powodują właśnie ocieplenie klimatu bo później nastają zimy i przez to dłużej jest ciepło. Uważa też że herbata jest bardziej słodka od mieszania niż słodzenia. 

Portret użytkownika nauta

Admin, dlaczego nie

Admin, dlaczego nie zarejestrujesz się w Brave? Już na moje konto krypto (BAT) wpłynęło coś około dolara. Całego Ci nie dam, ale za lepszy tekst, odpalę kilka tokenów. To się upowszechni wcześniej czy później a Ty, byłbyś niezależny od tyranii Google. Tokeny łatwo potem opylisz na większości giełd krypto. Zrozum to dobrze: tych kilka centów na tydzień, nie opłaca mi się przelewać do mojego portfela, bo to by wymagało dopełnienia kilku formalności. Natomiast dosłownie kilkoma kliknięciami, mogę je przelać na czyjeś konto w Brave, tylko nie mam komu ich dać. Ile osób Cię odwiedza? Z 10 tys. miesięcznie się uzbiera (unikalnych)? Niechby tylko niektórzy odpalili dolca na miesiąc - styknie? To weź się za promocję programu "Nagrody Brave".

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Biblia tez mowi o "zmianach

Biblia tez mowi o "zmianach na ziemi" Smile

https://www.youtube.com/watch?v=lFfhjQpIo0w

Modlcie sie a nie powtarzajacie bezrozumnie za tymi zachodnimi zdegenerowanymi spoleczenstwami o jakims Global Warming czy o innych katastrofach ekologicznych ? Pan Bog w Pismie sw. jasno i wyraznie "suwerenom" powiedzial, ze w Dniach Ostatecznych to taki im Armageddon i Sodome urzadzi, ze w хuj jeden zwariuje zdecydowana wiekszosc ludzkosci i jeczec i blagac bedzie ona o szybka smierc ?

„Pojawią się znaki na słońcu, i księżycu, i gwiazdach, a na ziemi udręka narodów z powodu bezradności wobec szumu morza i naporu fal”” – pisze Ewangelista św. Łukasz, 21:25

„Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte” – ujawnia św. Mateusz w Ewangelii, 24:29

W Księdze Joela 3:3-4 I znajdujemy taki zapis: „„(...) ukażę znaki na niebie i na ziemi, krew, ogień i słupy dymu. Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana”.

Najbardziej rozbudowany opis Apokalipsy widnieje u św. Jana. Poraża swoją brutalnością i dokładnością:

„...I widziałem, gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew. I gwiazdy niebieskie spadły na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie; i niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich. I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich, i mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie, i przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać ?...."(Objawienie św. Jana 6:12–17).

W Dziejach Apostolskich (2.20) czytamy z kolei: „...Słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew...” .

A św. Marek (13:24-26) mówi: "...Ale w owe dni, które nastaną po tej udręce, zaćmi się słońce i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. A wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach z wielką mocą i chwałą...".

Zebral dla was Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski na opamietanie abyscie pozniej na Sadzie Ostatecznym nie mowili ze NIKT was nie ostrzegal przed Ogniem Piekielnym bo ja to powyzszym jak widac wlasnie uczynilem ?

Portret użytkownika Alien1974

.............................

...................................... Globalne ocieplenie rozchodzi się od środka na zewnątrz obiektów kosmicznych, w których zachodzą reakcję termojądrowe. Czyli w takich obiektach jak: Słońce, Ziemia, Merkury, Wenus i inne. A dzieje się tak w skutek oddziaływania grawitacyjnego. Czego dowodem jest czasowe wstrzymanie lotów samolotowych w czasie prawdziwej pandemii covid19. Każdy kilogram masy uniesiony w górę oddziałuje na pierścień termojądrowy Ziemi i podnosi temperaturę w jego wnętrzu, a tym samym rozszerza go w kierunku powierzchni globu. W tym roku lato było w miarę normalne dzięki właśnie wstrzymaniu lotów samolotowych. Oczywiście globalnego ocieplenia nic nie powstrzyma.  https://piotrpocieszyciel.wordpress.com/2019/08/28/efekt-cieplarniany-a-niesamowite-lubuskie/

Portret użytkownika moon fake

Przestań bo mi tu śmierdzieć

Przestań bo mi tu śmierdzieć zaczyna teorią względnosci. Wpływ prędkosci swiatła na uginanie się obiektu lecącego z tą predkoscią i tym podobne nie mające żadnego znaczenia brednie - nawet gdyby to było prawdą a nie jest.Otrząśnij się z naukowych bredni

Portret użytkownika drako_tr

...w czasie prawdziwej

...w czasie prawdziwej pandemii covid19

...hahaha...jeżeli to jest prawdziwy Armagedon, to super, bo 99% ludzkości przeżyje Biggrin

Gorzej będzie, jak po wyszczepieniu kowidian i kowidiotów, urzeczywistnią się wszystkie komputerowe symulacje Billa ...ale kto by tam takimi szczegółami sobie dupcię zawracał.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Czyli według naókafcuf jesień

Czyli według naókafcuf jesień/zima przychodzi, gdy spadną liscie z drzew?
A ja głupi całe życie myślałem, że jest dokładnie odwrotnie. Że w naszej strefie klimatycznej liście spadają, gdy robi się zimno...

P.S. To pewnie według tych "uczonych inaczej" marzec w kalendarzu by się nie pojawił, gdyby koty o tej porze roku się nie "marcowały"...

Portret użytkownika euklides

Klimatyczni idioci i ich

Klimatyczni idioci i ich modele.... Iglaki czy lasy równikowe są wiecznie zielone, a gatunki drzew, które zrzucają liście robią to, gdy brakuje im światła lub jest za zimno i liść nie przynosi drzewu korzyści.

Skomentuj