Naukowcy nauczyli sztuczną inteligencję programowania

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Opracowana przez naukowców z Microsoft i Uniwersytetu Cambridge sztuczna inteligencja zyskała cenną umiejętność, jaką jest pisanie kodów. W przyszłości, system DeepCoder mógłby być stosowany przez osoby, które chcą stworzyć własny program, lecz nie znają się na kodowaniu.

 

Sztuczna inteligencja potrafi napisać program, pobierając fragmenty wierszy kodu z istniejącego oprogramowania. DeepCoder, który korzysta z tzw. uczenia maszynowego, nauczył się jakie fragmenty kodu są potrzebne aby uzyskać pożądane efekty. System ten posiada istotne zalety - potrafi szukać wymaganych linijek kodów w wielu miejscach i robi to znacznie szybciej od człowieka. Co więcej, DeepCoder zdołał napisać działające programy w ułamku sekundy, podczas gdy starsze systemy tego typu potrzebowały minut na przetestowanie różnych kombinacji linijek kodów.

 

Okazuje się, że sztuczna inteligencja jest idealnym narzędziem do pracy dla osób, które kompletnie nie znają się na pisaniu programów. Jeśli ktoś posiada pomysł na nowe oprogramowanie, mógłby po prostu skorzystać z DeepCodera a system wykonałby całą robotę za niego.

 

Wraz z rozwojem SI, systemy takie jak DeepCoder mogą z biegiem czasu zastąpić informatyków, gdyż będą szybciej wykonywać pracę i będą efektywniejsze. Powoli przekonujemy się, że chyba nie ma takiego zawodu, którego nie mógłby wykonywać robot lub sztuczna inteligencja.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rosół z kur wielu 2

Ciekawa rzecz, ale

Ciekawa rzecz, ale programistów to raczej nie zastąpi gdyż opiera się to narzędzie na bazie dostępnych kodów. Aby ten program mógł się rozwijać ktoś dalej musi pisać nowe doskonalsze kody. Można to porównać do robienia jajecznicy. Program wie jak zrobić jajecznicę, ale musi mieć dobre skladniki i jeżeli będzie miał tylko dostępne stare zbuki i margarynę to owszem przygotuje z nich tą "jajecznicę" tylko kto to zje ze smakiem Smile

Portret użytkownika inzynier magister

Ewnwuwski plan skonstruwania

Ewnwuwski plan skonstruwania bestii jest coraz bliższy realizacji ! W Polsce idzie plan szatański też pełną parą, już uchalono że będzie można mordować ludzi w szpitalach pod pozorem jakichś problemów medycznych... "Wbrew panującym na świece tendencjom i coraz poważniejszym wątpliwościom medycznym na temat sposobu stwierdzenia tzw. śmierci mózgowej, Sejm ułatwił procedurę umożliwiającą pobranie narządów do transplantacji. W Polsce teraz wystarczy już tylko dwuosobowa komisja lekarska.Swoje zastrzeżenia do uchwalonych przez Sejm zmian w orzekaniu o śmierci mózgu, umożliwiającej pobranie narządów do transplantacji, zgłosił Instytut Ordo Iuris. Sprawa zawisła na forum sejmowej Komisji Zdrowia, ale posłowie zdecydowali, wbrew sugestiom, ułatwić procedurę.Tymczasem już samo upoważnienie Ministra Zdrowia do określenia w formie obwieszczenia sposobów i kryteriów stwierdzenia śmierci mózgu oraz nieodwracalnego zatrzymania krążenia poprzedzającego pobranie narządów budzi wątpliwości prawne. Już wcześniej w tej sprawie interweniowała prof. Irena Lipowicz jeszcze jako Rzecznik Praw Obywatelskich, a także – w roku ubiegłym – sprawę podnosił Rzecznik Praw Pacjenta. Wszyscy wskazywali na niekonstytucyjność takiego rozwiązania." http://www.pch24.pl/sejm-ulatwil-procedure-orzekania-o-smierci-mozgu--wbrew-argumentom-swiata-nauki,49722,i.html#ixzz4ZdotYyvO

Widać enwuowstwo w Polsce ma się dobrze i czuje się silne ! Kiedy będziemy mieli prawdziweie polski rząd ?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika XaX

To jedna rzecz, inna sprawa

To jedna rzecz, inna sprawa kod stworzony przez taką AI będzie koszmarnie  nie zoptymalizowany, każdy głupi może sobie zrobić program robiąc CTRL + C i CTRL  + V, jednak o optymalizacji można zapomnieć.

Portret użytkownika aha

@''Ahahahaha jasne Microfost

@''Ahahahaha jasne Microfost przez 15 lat nie potrafi napisać dobrze przeglądarki a chce zrobić AI Biggrin dobre !!"

Microsoft ma w dupie użytkowników czy coś im śmiga dobrze czy też nie , jedynie liczą się zyski ,ale jak przeczytałem twój komentaż , to mogę ci powiedzieć tylko jedno , jaki ty biedny jesteś , twoja wiedza w skali od 0 do 10 to raczej bym ci dał i tym co ci postawili plusiki   -10

 

Skomentuj