Naukowcy nauczyli się przywracać ukryte wspomnienia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Przez długi czas uważano, że do utrzymania wspomnień w pamięci konieczna jest aktywność odpowiednich neuronów w mózgu. Najnowsze badania obalają tę teorię, co może pomóc osobom cierpiącym na utratę pamięci krótkotrwałej.

 

 

 

Naukowcy odkryli, że stymulacja mózgu słabymi impulsami elektrycznymi może pomóc w odzyskaniu niedawnych wspomnień. Mózg może spowalniać pamięć krótkotrwałą do stanu nieaktywnego, znajduje się ona w tle, ale jest możliwość jej przywrócenia.

Metoda ta nie może być niestety zastosowana do długoterminowej utraty pamięci, więc nie będzie to sposób na przywrócenie wspomnień na przykład z okresu dzieciństwa. Jednak w tym celu opracowuje się także inne techniki.

Rozwój badań w zakresie pamięci jest niezwykle ważny, w dłuższej perspektywie może prowadzić do leczenia choroby Alzheimera oraz innych, podobnych zaburzeń. Przywrócenie pamięci krótkotrwałej może w takich przypadkach znacznie poprawić jakość życia pacjentów.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (4 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

A teraz niech sobie przypomną

A teraz niech sobie przypomną

 

CO  BÓG  OBIECAŁ  ZROBIC  Z  ŻYDAMI  JAK  ZŁAMIĄ  DANE  IM  PRZYKAZANIA Wink

 

Będzie to na pewno POUCZAJĄCA LEKTURA dla tych współczesnych jeszcze żywych DINOZAURÓW... bo jak plotki głoszą papa franio wkrótce ogłosi ich koniec....

 

Portret użytkownika FOL

Aby te granty dostać to

Aby te granty dostać to zaczynają pi...lić coraz wieksze głupoty. Wspolczesna ""nauka" to propagandówka niewiele różniąca się od brukowcw i innych ulotek. Pierdoły Pierdoły i jeszcze raz pierdoły, a technologia od 100 lat stoi w miejscu, poza małymi modyfikacjami i odgrzewanymi kotletami...

Skomentuj