Naukowcy z NASA i teologowie zgromadzili się aby omówić przygotowanie ludzkości na spotkanie z kosmitami

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Kilka dni temu odbyła się zorganizowana przez NASA konferencja naukowa, która miała za zadanie omówić reakcje ludzkości na coraz bardziej prawdopodobną możliwość odkrycia życia w innym miejscu w kosmosie.

 

Z całego świata do wzięcia udziału w dwudniowym sympozjum zaproszono naukowców, historyków, filozofów i teologów. Jednym z celów jest zbadanie, w jakim stopniu jesteśmy gotowi na nieuchronne odkrycie pozaziemskiego życia, czy to proste mikroorganizmów czy też istot inteligentnych.

 

Przeanalizowaniu rozmaite scenariusze, związane z odkryciem innego życia. Jeśli znajdziemy mikroorganizmy, to jest to coś o mniejszej skali oddziaływania jak odnalezienie istot inteligentnych. Jeśli jeszcze udałoby się nam skomunikować skutki tego byłyby zupełnie inne.

 

Zamysł sympozjum był taki, aby nie czekać, aż odkryjemy obcych, ale spróbować przygotować społeczeństwo na nieuchronne rezultaty takiego odkrycia. Powodem, który skłonił NASA do zorganizowania takiego spotkania, są najnowsze sukcesy w zakresie wykrywania egzoplanet i osiągnięcia w dziedzinie astrobiologii.

 

 

Źródła:

http://www.loc.gov/loc/kluge/news/nasa-program-2014.html

http://www.huffingtonpost.com/2014/09/22/nasa-astrobiology-alien-search_n_5860714.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Filar

Niestety, ale wielu z nas

Niestety, ale wielu z nas moze być zwiedzionych. To się w głowie nie mieści, ale kosmos najprawdopodobniej nie  wyglada tak jak na rysunkach NASA. Teraz helionectryzm jest teorią, ponieważ badany jest-niebocentryzm.

Portret użytkownika Ripsonar News

W kwestii Obcych zapraszam na

W kwestii Obcych zapraszam na dokument:
UFO are Aliens. The challenge skeptics (napisy PL)
https://www.youtube.com/watch?v=__1KDw0tEWk
A tak ogólnie to sa juz kolejne kroki podejmowane na forum publicznym przez poważane instytucje, które świadczą o dojrzałości brania tej kwestii na powaznie. I tak na szybko np: 
1987 - Prezydent Ronald Reagan podejmuje temat  Obcego zagrożenia na zgromadzeniu ONZ
2008 - Tajne posiedzenie w sprawie UFO i potencjalnych następstw kontaktu które odbyło się w siedzibie ONZ w Nowym Yorku.  Raport podsumowujący spotkanie w ONZ opublikowany został przez francuską organizację urologiczną (FEA), której Gilles Lorant  jest członkiem i zarazem był uczestnikiem spotkania.
2010 - Oficjalnie ustanowienie Urzędu do spraw życia pozaziemskiego. Zostaje nim Pełnomocnikiem Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw pozaziemskich została astrofizyk z Malezji, pani prof. Mazlan Binti Othman. Tym samym Ziemia ma swojego pierwszego ambasadora w kosmosie.
 
Ave

Ripsonar News

Portret użytkownika Alphard z Hydry

"I został strącony wielki

"I został strącony wielki Smok, 
Wąż starodawny, 
który się zwie diabeł i szatan, 
zwodzący całą zamieszkałą ziemię, 
został strącony na ziemię, 
a z nim strąceni zostali jego aniołowie7
10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: «Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego 
i władza Jego Pomazańca, 
bo oskarżyciel braci naszych został strącony, 
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. 
11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka 
i dzięki słowu swojego świadectwa 
i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. 
12 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! 
Biada ziemi i biada morzu - 
bo zstąpił do was diabeł, 
pałając wielkim gniewem, 
świadom, że mało ma czasu"

 
Objawienie 12:9-12

Portret użytkownika charis

Ci "teologowie" nie wierzą

Ci "teologowie" nie wierzą nawet w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, nie wierzą że Biblia jest natchniona. Nie wierzą, że Jezus Chrystus jest Stwórcą Wszechrzeczy. Nie wierzą, że Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi. Podejrzewam, że nie wierzą nawet, że istnieje prawo Boże które zawiera się w przykazaniach miłości. Podejrzewam, że wg tych "teologów" np homoseksualizm nie jest grzechem.
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=5764 -  demony potrafią przybierać różny wygląd, różną postać - mogą przybrać postać kobiety i przedstawiać się imieniem Maria, ale gdy chcą zwieść pasjonata sci-fi, ewolucji, tzw kosmitów to przybiorą postać kosmity wykrreowanego przez Hollywood. Kto kto wywołuje tzw "duchy" może się spodziewać wizyty demonów pod przykrywką zmarłych bliskich czy kogoś znanego. Wiele jest opcji.
"I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości." - 2 Koryntian 11:14 Biblia Warszawska
 
,

Portret użytkownika jj

charis, bez obrazy, ale mamy

charis, bez obrazy, ale mamy dokladnie takie same dowody na istnienie zycia pozaziemskiego jak na istnienie Jezusa. ani ty, ani zaden religijny czlowiek nie jest w stanie "wyprodukowac" zadnego dowodu poza biblia i tym co jest w niej napisane. a wiesz co jest najlepsze? NIE MA ZADNEGO DOWODU ze biblia to nie jest stek bzudr, no oczywiscie poza tym ze mozemy bawic sie w kolko macieju, logika typu "biblia jest prawdziwym slowem Bozym"  bo....w bibli jest tak napisane. 
 
jak tylko poswiecisz kilka chwil na przeanalizowanie koscielnych bajek o adamie i ewie, raju i porwaniach w dniu ostatetcznym- to szybko przyjdzie ci do glowy ze wszystko jest mozliwe, bo skoro miliony ludzi wierza w takie brednie-to czemu nie wierzyc w ufoludki?
 
p.s.
nie oczekuje odpowiedzi, nigdy nie odpisales na moj komentarz, i nie dlatego ze byl obrazliwy, po prostu debata na temat prawdziwosci jakiejkolwiek wiary konczy sie z pytaniem: 
 
" masz jakis dowod na to co mowisz i wierzysz, ze jest to prawda"?
 
obaj wiemy, ze nie masz, ani ty ani nikt na tym swiecie, a jesli ktos mowi ze ma-to pie.....li bzdury ze glowa boli. 
 
Adam i Ewa... i swiat ma ile-6 tysiecy lat?
... jedno krotkie pytanie--- DINOZAURY.... i koniec debaty. 

Portret użytkownika jj

ano nie ma-dokladnie! tylko

ano nie ma-dokladnie! tylko ja sie z tym zgadzam, zapytaj religijnego czlowieka czy zgadza sie z mozliwoscia ze wszystko w co wierzy to bujda na resorach- to popuka sie w czolo i powie ze TY jestes pukniety. w tym jest roznica. 
 

Strony

Skomentuj