Naukowcy nadal nie wiedzą jak rozszerza się wszechświat, mają w tym pomóc analizy fal grawitacyjnych

Kategorie: 

Źródło: NASA

Wszechświat rozszerza się od 13,8 miliarda lat. Stała Hubble'a wyznacza tempo jego ekspansji i pokazuje nam czas, jaki upłynął od Wielkiego Wybuchu. Jednak dwie najlepsze metody, które pozwalają nam zmierzyć stałą Hubble'a, dają nam dwa różne wyniki, co sugeruje, że nasze pojęcie o kosmosie może być błędne. Jednak naukowcy zaproponowali właśnie trzecią metodę, która najprawdopodobniej rozwiąże ten problem raz na zawsze.

 

Jak wynika z najnowszych badań, nowe niezależne dane, pochodzące z fal grawitacyjnych, które emitują układy podwójne gwiazd neutronowych, mogą nam zapewnić wiedzę o rzeczywistym tempie ekspansji Wszechświata. Trzecia metoda pomoże nam rozwiązać problem różnic, wynikających z zastosowania dwóch poprzednich metod w obliczaniu stałej Hubble'a.

 

Fale grawitacyjne są emitowane przez dwie wirujące wokół siebie gwiazdy neutronowe tuż przed kolizją. Zjawiska tego typu są rzadkie, ale mogą być bardzo pomocne.

Fale grawitacyjne wywołują tzw. zmarszczki w czasoprzestrzeni. Możemy je wykryć z pomocą detektorów LIGO i Virgo, a następnie precyzyjnie ustalić odległość między gwiazdami neutronowymi a Ziemią. Ponadto, astronomowie mogą określić prędkość układu na podstawie światła wyemitowanego na drodze kosmicznej eksplozji, a następnie obliczyć stałą Hubble'a, korzystając z Prawa Hubble'a.

 

Naukowcy z University College London, którzy wpadli na ten pomysł ustalili, że obserwacja 50 układów podwójnych gwiazd neutronowych powinna dostarczyć nam wystarczających informacji, aby określić stałą Hubble'a. To oznacza, że w ciągu 10 lat możemy poznać tempo ekspansji Wszechświata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Wszechświat i tzw. materia

Wszechświat i tzw. materia jest tylko pewną rzeczą którą wymyślił Bóg, i tylko Inteligencja Nadnaturalna może zakończyć działanie Wszechświata ! "Inny natomiast przykład to prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, profesor zwyczajny na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest on autorem ponad 120 prac naukowych z zakresu fizyki teoretycznej, termodynamiki kwantowej i kosmologii kwantowej. Zmuszony do interpretacji i opisywania zjawisk, zachodzących na poziomie kwantów, prof. Jacyna-Onyszkiewicz sformułował założenia metafizyki monotrynitarnej, która uzasadnia formalizm matematyczny kosmologii kwantowej. Bezpośrednio z najnowszych teorii naukowych wynika, że Wszechświat ma początek i koniec oraz że nasza wiedza i możliwości poznawania są ograniczone. Ani kosmos nie rozlega się w nieskończoność, ani mikroświat nie dzieli się na jeszcze mniejsze cząsteczki w nieskończoność. Matematyczny opis teorii kwantów, który już od 80 lat jest niewzruszonym fundamentem fizyki teoretycznej, wymaga głębszego wyjaśnienia, wychodzącego poza ramki codziennego doświadczenia naszych zmysłów. Okazuje się, że takim wyjaśnieniem jest dogmat Kościoła Katolickiego o Trójcy Świętej, której wprawdzie nie można poznać, lecz można odgadnąć na podstawie zaobserwowanych zjawisk i poznanych praw kosmologii kwantowej. Z punktu widzenia nauki prof. Jacyna-Onyszkiewicz uznaje, że gdyby udało się zmienić zasady teorii kwantów, oznaczałoby to nieprawdziwość zaproponowanej metafizyki monotrynitarnej, z której te zasady bezpośrednio wynikają. Tymczasem, mimo wysiłków wielu wybitnych fizyków, nie udało się wprowadzić żadnych zmian do teorii kwantów. Według prof. Jacyny-Onyszkiewicza, oznacza to, że teoria ta w pewnym sensie zakreśla nieprzekraczalną granicę dla poznania przyrody metodami empiryczno-matematycznymi. "

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika hyh

Jacyna to po matce?

Jacyna to po matce? Onyszkiewicz to przeciez potomek banderowca i byl w Sejmie to nikt nie kwiczal nawet zydopadlina ze jest.

Co do wszechswiata to jest nieskonczony i jest wiele wszechswiatow... Nasz to jest sfera ktora jest otoczona nastepna sfera i tak do nieskonczonosci... Swiat jest tez nieskonczony.

Wszystko jest nieskonczone... Arabowie ujeli to w matematyce prostym symbolem przewroconej osemki.

Dlatego naukfowcy niech nie zajmuja sie czyms co jest nieskonczone bo to strata czasu i sa za mali na umysl ktory to stworzyl.

Testowanie tez podlega prawom nieskonczonosci wiec jesli ktos was testuje to macie przejebane. bo nie wiecie jakiej odpowiedzi oczekuje. a moze byc ich nieskonczenie wiele.

Dlatego FALSE FLAG jest testem i mozna tam wymyslac nieskonczenie wiele rzeczy ktore maja sens.

Ponadto FALSE FLAG jak i inne teorie spiskowe jest przekaznikiem do mozgu ktory sie otwiera na dzialanie demonow i Haarpa.

False flag i temu podobne tematy maja zakodowane przekazy podprogowe , ktore docieraja do mozgu i robia w nim wylom dla demonow. False flag , demaskowanie znakow Iluminati w muzyce itd to wszystko sciezka do twojego mozgu.

Jesli otworzysz juz szyszynke to jest po Tobie , wtedy zakoduja Ci dowolny obraz i ne jest wykluczone ze zapamietasz nie tylko obraz ale i slowa i dzwiek ktory jest MIND CONTROL... Wystarczy obejrzec zamach w Smolensku , Kole  , czy Egipt z Zuk a rzygac sie chce od podprogowego przekazu.

A juz rekord bije Adamowicz z tym przekazem ZAPAMIETAJ. Tytul piosenki jest wybitnie podprogowy.

Dlatego nie radze ogladac tego bo staniecie sie MIND CONTROL zombie...

Nie jest zastanawiajace ze ludzie atakuja nozem a nie widelcem czy wiertarka? Odp , bo nikt im nie pokazal takiego przekazu podprogowego.... ciagle jest tylko noz i ewentualnie siekiera.  Nawet jak facet latal z mlotem to nie ma nasladowcow bo nie zrobili mu video... a jak wiadomo nasz mozg akceptuje najbardziej obraz ruchomy a nie zdjecie.

Dlatego w szpitalu u ZUK jest scena gdzie jej krew pod nosem imituje idealnie wasik Hitlera po to by Polacy stali sie jego wielbicielem i tak sie stalo ( szabesgoje maja tysiace lajkow i radoche z Hitlera na yt). A Polacy maja problem ze stali sie faszystami przez takich chujopodobnych szabesgojow.

Dlatego wszechswiat jest nieskonczony bo glupota jest tez nieskonczona ... a przesciganie sie w niej bije wszelkie rekordy rozciagniecia jej poza Ziemie...

Gdyby glupota mogla latac osiagnela by juz dawno Ksiezyc

 

 

Portret użytkownika komentator

Zmarszczki, to ci "naukowcy"

Zmarszczki, to ci "naukowcy" mają na swoich fredach jak je miądlą.

A w ten sposób to nic nowego nie odkryją, wyciągną tylko kupę kasy i nic z tego nie wyniknie.

No może wyniknie: potrzeba prowadzenia dalszych "badań" przez kolejne 30 lat.

 

Portret użytkownika &

Te lata sa takie względne...

Te lata sa takie względne... Jezeli jest to symulacja komputerowa to wyobraxcie sobie, że ktos tworzy wszechświat w takim generatorze jak Cern, tam jego czas trwania to może tydzień, natomiast po transferze świadomości do wewnątrz mozna robić takie wyliczenia, w założeniu, że dana teoria jest prawdziwa.

Portret użytkownika żulo

Piękne!

Piękne!

Hipotetyczne fale grawitacyjne wywoływane przez hipotetyczne (czytaj kompletnie absurdalne) gwiazdy neutronowe będą szukać stałej Hubble'a mierzącej hipotetyczne rozszerzanie się Wrzechświata, które nie współgra nawet z tymi hipotetycznymi teoriami na których zostało zbudowane.

Portret użytkownika System trójkowy

Jeżeli rzekomo ten nasz

Jeżeli rzekomo ten nasz Wszechświat się nieustannie rozszerza, to proszę mi objaśnić w "czym" on się tak rozszerza i gdzie to "coś" ma swój koniec i co znajduje dalej poza końcem tego "czegoś".

I analogicznie, skoro rzekomo 13,8 miliarda lat temu nastąpił Wielki Wybuch, to w "czym" ten Wielki Wybuch nastąpił, skąd to "coś" się wzięło co wybuchło i co było jeszcze przed tym.

Strony

Skomentuj