Naukowcy mogą ogłosić odkrycie fal grawitacyjnych

Kategorie: 

Źródło: NASA

W świecie naukowym zrobiło się gorąco. Jak stwierdził Lawrence Krauss, kosmolog z Arizona State University, fizycy podczas eksperymentów mogli zarejestrować fale grawitacyjne. Rok 2016 prawdopodobnie zostanie zapamiętany jako data wielkiego odkrycia.

 

Istnienie fal grawitacyjnych przewidywał 100 lat temu Albert Einstein w swojej ogólnej teorii względności. Według niego, powstają one podczas kolizji dwóch czarnych dziur lub innych obiektów o wielkiej masie. Naukowcy wielokrotnie próbowali je zarejestrować, lecz za każdym razem kończyło się to niepowodzeniem. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 2014 roku a rzekomego odkrycia mieli dokonać uczeni z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics.

 

Lawrence Krauss oświadczył na Twitterze, że otrzymał z pewnych źródeł potwierdzenie o odkryciu fal grawitacyjnych a naukowcy pracujący przy eksperymencie Advanced Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory (LIGO) opracowują właśnie artykuł na ten temat i analizują dane. Krauss zaznaczył, że oficjalne doniesienia będą takie iż nadal trwają analizy danych i nikt nie będzie ani potwierdzał, ani zaprzeczał pogłoskom.

 

W tej sytuacji pozostaje zachować cierpliwość i czekać na oficjalne informacje, ponieważ te nieoficjalne zawsze brzmią sensacyjnie ale nie zawsze muszą być prawdziwe. Nie można wykluczyć, że pogłoski będą fałszywe, o czym powiedział sam Lawrence Krauss. Obecnie zespół pracujący przy LIGO wciąż zbiera dane a musi je jeszcze przeanalizować i sprawdzić jakie będą wyniki.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/wedlug-poglosek-naukowcy-wreszcie-odkryli-fale-grawitacyjne

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Naukowcy to .. naukowcy tamto

Naukowcy to .. naukowcy tamto .. i tak w kółko .. naukowcy wodzą wszystkich za nos. Może byście, autorzy artykułów na tym portalu w końcu z tym skończyli, bo naprawdę nic z tego nie wynika że napiszecie że naukowcy to i tamto bo i tak nikt z was tego nie sprawdził co zrobili naukowcy w czasie roboczym .. a może grali w jakąś gierkę i na koniec dniówki wymyślili "powiemy ludziom że odkryliśmy to i tamto" żeby nie było że pieniądze z dotacji na badania poszły w niebyt a wy to łykacie jak pelikany, każdą bzdurę .. a może naukowcy kłamią, tak, zwyczajnie kłamią jak zdecydowana większość ludzi na tej planecie, dla pieniędzy, dla prestiżu, dla innych pierdół .. nie przyszło wam to do głowy? Myślicie że to takie prawdomówne qrwa wykształcone elity? To jeszcze was życie nie kopnęło w dupę żeście tacy naiwni jak małe dzieci.

Portret użytkownika Angelus Maximus REX2

Od dawna zamieszczam tutaj

Od dawna zamieszczam tutaj swoje opracowanie przedstawiające "wiatrak grawitacyjny", co obecnie "uczeni" odkrywają jako "fale grawitacyjne". Oczywiście się mylą. Nie są to fale, lecz odkształcanie przestrzeni masą ciała niebieskiego, tworzące wiatrak odrzucający, lub przepuszczający asteroidy, planetoidy, czy komety, w zależności od średnicy ciała niebieskiego.
 Ja to odkryłem i zdefinowałem dwa lata temu publikując te rysunki na IM i ZNZ
 dla przypomnienia:

Portret użytkownika colleeman

Piszesz ziom o grawitacji -

Piszesz ziom o grawitacji - ale to co piszesz nie jest grawitacją a jedynie siłą ciążenia  -jak działa masa A na masę B... i tak dalej. Siła ciążenia i siła przyciągania mas - zależności to jedno a grawitacja to drugie. Grawitacja i pokonanie jej to przyszłość - dojdziemy do tego. Siła ciężkości na Ziemi a w przestrzeni kosmosu to dwie różne rzeczy. Jeżeli jest Ci znane słowo INERCJA to wiesz o czym piszę.

Portret użytkownika tylko_ja

No właśnie AMR tylko tu

No właśnie AMR tylko tu publikujesz swoje głupoty, bo nigdzie nikt ich nie przyjmuje z racji głupot które głosisz. Nauka a fantazja idiotów to dwie różne rzeczy... ty jesteś bajkopisarzem. Twoje fantazyjne bajki i głupoty jakimi raczysz Znz sa pozbawione sensu. Operujesz terminami których nie znasz... ośmieszasz sie... odpuść, debilem byłeś dalej nim jesteś !

Portret użytkownika Angelus Maximus REX2

Od dawna zamieszczam tutaj

Od dawna zamieszczam tutaj swoje opracowanie przedstawiające "wiatrak grawitacyjny", co obecnie "uczeni" odkrywają jako "fale grawitacyjne". Oczywiście się mylą. Nie są to fale, lecz odkształcanie przestrzeni masą ciała niebieskiego, tworzące wiatrak odrzucający, lub przepuszczający asteroidy, planetoidy, czy komety, w zależności od średnicy ciała niebieskiego.
 Ja to odkryłem i zdefinowałem dwa lata temu publikując te rysunki na IM i ZNZ
 dla przypomnienia:

 

Portret użytkownika raqq

Nie można odkryć fal

Nie można odkryć fal grawitacyjnych bo one deformują przestrzeń i materię - czyli sprzęt pomiarowy odkształca się wraz znimi. Nie ma więc układu odniesienia, który pozostałby niezmienny w trakcie prejścia fali. Kolejny sposób na trzepanie kasiory przez nałkofcuf.

Portret użytkownika Angelus Maximus REX2

Pelna zgoda... Niestety

Pelna zgoda... Niestety niewielu rozumie, czym jest grawitacja klepiąc bezmyslnie Niutona i nie rozumiejąc czym są  niutonowskie siły  przyciągania, środki mas  i czym jest jest promień ich oddziaływania.
 A sily niutonowskie przyciagania mas, to nic innego jak hipotetyczna reakcja wstrzymująca masy przed "sturlaniem się na siebie" wskutek pochyłości płaszczyzny zaginanej przestrzeni.

Portret użytkownika eva11

jaki sens ma rozwodzenie sie

jaki sens ma rozwodzenie sie nad artykulem tak bezsensownym?
moga oglosic -w tytule to juz parodia!
dalej mogli odkryc i ten rok prawdopodobnie!
czy ten kto wkleja te brednie robi to celowo dla zlewy z ludzi z tego bloga?

Portret użytkownika czarny kot

Ludzie, wiem że teoria

Ludzie, wiem że teoria względności to tylko TEORIA, ale nie spinajcie się tak, bo żyłka wam pęknie! Wiem, że wszystko, co stworzył to tylko koncepcje poparte obliczeniami, ale do licha ciężkiego on nie kazał nikomu w to wierzyć! To, że niektórzy naukowcy daliby się pokroić za jego obliczenia nie oznacza, że on sam był jakimś fanatykiem na własnym punkcie! Macie inne pomysły, to stwórzcie własną teorię wszechświata i żyjcie według niej, tylko nie nawracajcie nikogo na siłę. Jeden uważa, że Wszechświat stworzyły fale radiowe, kto inny że elektryczność albo światło. Myślicie, że Einstein słysząc wasze pomysły zacząłby kpić? Ech, jak wy mało wiecie! Przeczytajcie sobie kilka cytatów tego geniusza:
"Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona".
"Wyob­raźnia bez wie­dzy może stworzyć rzeczy piękne. Wie­dza bez wyob­raźni naj­wyżej doskonałe."
"Lo­gika zap­ro­wadzi cię z pun­ku A do pun­ktu B. Wyob­raźnia zap­ro­wadzi cię wszędzie."

Portret użytkownika Angelus Maximus REX2

Nazywanie genialnego

Nazywanie genialnego złodzieja myśli naukowej geniuszem to wysoce niesmaczne nadużycie... Eeech... jak ty czarny kocie mało wiesz... a zwłaszcza o spryciarzu - żydzie Einsteinie... ciurze Urzędu Patentowego pełniącym funkcje rzecznika patentowego..
 Kradł wraz z Edisonem i Morganem myśli naukowe takich geniuszy jak Tesla...

Strony

Skomentuj