Naukowcy z Korei Południowej chcą wprowadzać technologię bezprzewodowego ładowania

Kategorie: 

Źródło: Internet
W Korei Południowej przeprowadzono kolejny test technologii bezprzewodowego ładowania urządzeń. Jest ona już na tyle rozwinięta, że naukowcy chcą ją umieścić w różnych budynkach, np. w kawiarniach czy biurowcach.

 

W zeszłym roku, Koreański Instytut Zaawansowanej Nauki i Technologii (KAIST) potrafił naładować bezprzewodowo aż 40 baterii telefonów komórkowych jednocześnie, w tym również baterie od laptopów i telewizorów przenośnych. System rezonansowy cewek dipolowych (DCRS) działał na odległość 5 metrów a wszystkie urządzenia znajdujące się w zasięgu, wyposażone w specjalną cewkę, zaczęły ładować się tak jakby były podłączone do gniazdka.

 

Dotychczas największym problemem było to, że użytkownik nie mógł korzystać z urządzenia i ładować go bezprzewodowo jednocześnie. Aby bateria telefonu mogła się naładować, należało go położyć w taki sposób aby mógł odbierać energię, czyli równolegle do nadajnika.

 

W zeszłym miesiącu zespół profesora Chun T. Rima z KAIST zdołał rozwiązać ten problem. Tym razem, uczeni potrafili naładować urządzenie bez względu na to jak zostało ono ułożone. Oznacza to, że dopiero teraz moglibyśmy korzystać z telefonu i ładować go w tym samym czasie.

 

Technologia południowokoreańskich naukowców pozwala teraz naładować 30 telefonów komórkowych lub 5 laptopów jednocześnie na odległość do 50 centymetrów. Firma utworzona przez uczonych, TESLAS Inc., przeprowadza właśnie testy pilotażowe i planuje wprowadzić system DCRS w różnych miejscach publicznych. Ich wynalazek z pewnością osiągnie sukces, zarówno w kraju jak i za granicą.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/korea-poludniowa-bedzie-wprowadzac-technologie-bezprzewodowego-ladowania

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Darek_1972

Wynalazek z poprzedniego

Wynalazek z poprzedniego stulecia.
W latach 70-tych w pewnej wielkiej fabryce w ZSRR umieszczono pod podłogą miedziane pręty zasilane prądem w.cz. - częstotliwość pracy z tego co pamiętam ok. 70MHz. Służyło to do bezprzewodowego zasilania wózków transportowych i działało.
Czytałem o tym jeszcze w latach 80-tych.
Nie podali tylko jaki to miało wpływ na pracowników.
 

Skomentuj