Naukowcy klimatyści ostrzegają przed załamaniem systemów naturalnych na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niedawno opublikowany raport międzynarodowego zespołu klimatologów zawiera poważne ostrzeżenie dotyczące stanu parametrów życiowych Ziemi. Raport, opracowany przez takich naukowców jak William Ripple i Christopher Wolf wraz z 10 innymi ekspertami, wskazuje na niepokojące pogorszenie tych parametrów do poziomu niewidzianego w historii ludzkości.

 

Publikacja w czasopiśmie BioScience podkreśla, że 20 z 35 planetarnych parametrów życiowych, które są kluczowe dla śledzenia zmian klimatycznych, osiągnęło rekordowo ekstremalne poziomy. Autorzy raportu alarmują, że rok 2023 może przynieść wiele nowych rekordów klimatycznych, w tym w zakresie temperatur oceanów i lodu morskiego. Ponadto, raport zwraca uwagę na bezprecedensową emisję dwutlenku węgla wynikającą z pożarów w Kanadzie.

 

Raport jest kontynuacją ostrzeżenia wydanego cztery lata temu przez globalnych naukowców, podpisanego przez ponad 15 000 ekspertów ze 161 krajów. William Ripple, główny autor, ostrzega przed możliwością załamania systemów naturalnych i społeczno-gospodarczych, jeżeli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania.

 

Klimatyści alarmują, że szczególnie niepokojący jest wzrost dotacji do paliw kopalnych, który w latach 2021–2022 podwoił się, osiągając ponad 1 bilion dolarów. Równie alarmujące są dane dotyczące pożarów lasów w Kanadzie w 2023 r., które wyemitowały więcej dwutlenku węgla niż cała emisja gazów cieplarnianych w Kanadzie w 2021 r. Raport odnotowuje też wzrost średnich globalnych temperatur, z prognozami, że 38 dni w 2023 r. przekroczy próg 1,5 stopnia Celsjusza.

 

Autorzy podkreślają konieczność opracowania polityk, które będą priorytetowo traktować dobro ludzkie, adresując problem nadmiernej konsumpcji i emisji gazów cieplarnianych wśród bogatych. Wśród zaleceń znajduje się wycofanie dotacji do paliw kopalnych, promowanie diety roślinnej, ochrona lasów i wdrażanie międzynarodowych traktatów ograniczających zużycie paliw kopalnych. Podkreślają również, że działania klimatyczne powinny opierać się na zasadach równości i sprawiedliwości społecznej.

 

Raport kończy się wezwaniem do działania, zwracając uwagę na moralną odpowiedzialność naukowców i instytucji w rozpowszechnianiu faktów klimatycznych i formułowaniu zaleceń politycznych. Naukowcy, zdaniem autorów, muszą odegrać wiodącą rolę w przeciwdziałaniu zagrożeniom egzystencjalnym i ostrzeganiu ludzkości przed koniecznością pilnych zmian.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Rozwiązanie jest proste,

Rozwiązanie jest proste, trzeba odsunąć polityków od wydawania decyzji w sprawach, w których nie mają oni kompetencji. Decyzje polityczne to rodzaj centralizacji władzy a ta zawsze przynosi złe skutki. Przykład: w Grecji w ramach "ochrony łowisk i populacji ryb" w morzu śródziemnym, ogranicza się indywidualne rybołóstwo nakłaniając rybaków do porzucenia swojego zawodu a w efekcie w tą zwolnioną przestrzeń wpuszcza się wielkie statki poławiaczy przemysłowych, które wyławiają z morza wszystko bo zapotrzebowanie na ryby jest. Oto jak decyzje polityczne wpływają niszcząco na gospodarkę lokalną przyczyniając się jednako do wyniszczenia środowiska. Z drugiej strony niepohamowany konsumpcjonizm polegający na wyrzucaniu tego co da się naprawić również powoduje złe skutki. Na szczęście w wielu krajach europejskich rządy przejmują ugrupowania prawicowe, które sprzeciwiają się tym głupim lewackim regulacjom i np. w wielu krajach zamiast na OZE stawia się na atomistykę (Polska, Szwecja, Rumunia) rozumiejąc, że elektrownie atomowe są całkowicie bezemisyjne a jednocześnie zapewniają ciągłość dostawy energii w przeciwieństwie do awaryjnych i kapryśnych OZE, które mogą być co najwyżej jej uzupełnieniem.

Portret użytkownika Rabin.poziom33

Natomiast widadomo że jest to

Natomiast widadomo że jest to odwrócony porządek , kontrolowany chaos czy ,,czerwony śledź" .

 Dziś już tylko ryba nie bierze ...

kupc można wszystko a i głupotki napisać jak w tym artykule .

Jest  jeszcze jedna ciekawa sprawa - ilość kłamstw powoduje ze piszący je się gubi a czytający Słowianie weryfikują .

Portret użytkownika euㅤklides

Widać komuś rozwój ludzkości

Widać komuś rozwój ludzkości i większe stężenie gazu życia na tej planecie wybitnie nie służy... Klimatystów powinno się neutralizować, bo to chorzy psychicznie terroryści. Dodać do tego, że sami są zupełnie zbędni - nie tworzą kompletnie nic użytecznego, przeżerają tylko zasoby oraz pracę innych.

Portret użytkownika inzynier magister

"raport międzynarodowego

"raport międzynarodowego zespołu klimatologów" pod przewodem bila gatesa i sorosa spekulanta który wydusza od państw papier w postaci "emisji CO2" !!! te mityczne emisje CO2 to wielka grabież narodów w tym Polski najbardziej ze wszystkich państw !!!! emisje CO2 to taki super spoób na okradanie biedoty międzynarodowej !!! spekulanci jak soros i inni banksterzy muszą opłacać takie międzynarodowe zespoły do siania paniki bo inaczej nie zarobią i nie wprowadzą ordo ab chao bafometa od X-a !!!

Wielka Narodowa modlitwa o rozpad unii europejskiej LUCYFERIAN rozpoczęta ! - Ks. Natanek - świeca !

https://youtu.be/KeAtKlGk5iU?si=7mcyKipBe-amhhYu

szatański pomiot enwuowski zostanie pokonany modlitwami katolickimi koronki do miłosierdzia Bożego od św. Faustyny i różańcem Matki Boskiej wniebowziętej Królowej Polski !!!

 

Szaleństwo poprawności politycznej i rasistowska polityka reżimu Bidena doprowadza do coraz to nowszych pomysłów nienawiści i dyskryminacji.

Oto w stanie Massachusetts, aby podmiot prawny mógł uzyskać status organizacji pozarządowej typu non-profit, w jej zarządzie oraz wśród członków z prawami głosu nie może zasiadać więcej niż 49% białych mężczyzn.

 

Ubieganie się o certyfikację jako Organizacja Non-Profit
Czy Twoja organizacja kwalifikuje się do certyfikacji?

Aby kwalifikować się do certyfikacji, organizacja musi spełniać następujące wymagania

  • Organizacja musi być zwolnioną z podatku organizacją non-profit.
  • Co najmniej 51% zarządu organizacji i członków z prawem głosu muszą stanowić kobiety i/lub członkowie jednej z naszych ustawowo określonych grup mniejszościowych.[…]
  • Według absurdalnych zasad “zarządzania różnorodnością” i wypaczonej “równości” czy innych chorych pojęć (equity, inclusion, intersectionality…) dyskryminuje się mężczyzn białej rasy, na rzecz kobiet (tutaj rasa już nie odgrywa tak wielkiej roli – na razie) oraz zbiorowiska różnych innych odcieni skóry – poza białym. Według tych zasad organizacje pozarządowe mogą być zarządzane w stu procentach przez kobiety, w stu procentach przez osoby dowolnego koloru skóry lub dowolną ich mieszaninę – lecz nie przez białego mężczyznę. Zarząd złożony w 100% z kobiet czy kolorowych spełnia więc normy orwellowskiej “równości społecznej”.

    Należy spodziewać się, że ten kolejny krok w walce z europejskim, chrześcijańskim dziedzictwem, które w sposób ogólny reprezentuje biały mężczyzna, odbije się wielką czkawką niewydolności gospodarczej dzisiejszego Imperium Zła jakim są Stany Zjednoczone oraz zapaścią społeczną. Co zresztą może być zamierzonym celem.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj