Naukowcy doprecyzowali skład jądra Ziemi

Kategorie: 

Źródło: YT

Ostatnio przeprowadzone symulacje mogą rzucić nieco światła na jeden z problemów, z jakimi zmaga się nowoczesna nauka. Uczeni starają się od dłuższego czasu ustalić jedną z fundamentalnych rzeczy, co wchodzi skład jądra Ziemi, bo jego gęstość wskazuje, że nie tylko żelazo.

 

Według najnowszych wyników symulacji komputerowych ziemskie jądro zawiera około 0,8 procent węgla i jest to jego największy rezerwuar na planecie. Analizy prowadzili naukowcy z University of California, oraz Chinese Academy of Sciences w Pekinie.

 

Uczeni wiedzieli, jaka jest gęstość jądra a zarazem jasne było, że nikiel i żelazo nie mogą dać takiej gęstości, jaką zmierzono. Potrzebny był jakiś lżejszy element. Węgiel był od początku kandydatem do stanowienia tego dodatkowego komponentu. Poza węglem sugerowano, że jądro może zawierać domieszki krzemu, tlenu, fosforu, magnezu, wodoru i azotu.

Odkrycie, że rozwiązaniem tej zagadki jest węgiel naukowcy zawdzięczają wykonaniu ponad kilkuset symulacji dla obecności kolejnych prawdopodobnych składników. Ustalono dzięki temu, że dodanie węgla w wielkości do 0,8% daje gęstość, jaką wykrywamy reflektometrycznie. Jeden z autorów badania, Qing-Zhu Yin twierdzi, że dzięki temu odkryciu mogą pojawić się nowe dane na temat wieku jądra Ziemi a przede wszystkim momentu jego powstania.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Jadro Ziemi jest wodorowe,

Jadro Ziemi jest wodorowe, zimne , metaliczne i nadprzewodzące. Dokładnie takie same jak jadro słońca. wewnatrz zimne , na zewnątrz gorące, bo trwa tam kontrolowana reakcja jadrowa. Dokładnie taka jak na słońcu, ale moderowana do mniejszej skali. Nad tym wszystkim znajduje się wszystko to co przez miliardy lat opadło na ziemię , uległo stopieniu i teraz tworzy płaszcz Ziemi. Pomiedzy jadrem a płaszczem znajduje się prawie pusta przestrzeń separujaca, grubości ok 20 km.  Na powierzchni mamy cienką skorupka po której stapamy.

Trzeba poprawić encyklopedie. Raczej

Portret użytkownika brutal

wszyscy tu bajacie razem z

wszyscy tu bajacie razem z tymi niby nukowcami prawda jest taka że oni uczyli sie tego wszystkiego z książek, tak jak my w szkole, a jak wiemy dużo rzeczy niema pokrycia w rzeczywistości ,jakiś pacan kazał to wydrukować i po dzień dzisiejszy bierzemy czynny udział w uskutecznianiu głupoty i to od dziecka,stąd te ,obliczenia ,symulacje,przypuszczenia,itd.dzis słońce jest spokojne i wszystko w normie ,a jutro napiszą, wczoraj doszło do wyżutów koronalnych i będzie burza magnetyczna piszą tak jak by im kazano albo niemają najmniejszego pojęcia co piszą ,ciekawe czy wiedzą co to kompas i z czego można go zrobić , tak to proste urządzenie,ale lepiej niech sie za to niebiorą bo wpompują znow miljony euro . Tak samo niektórzy internauci robią symulacje komputerowe na programach napisanych przez naukowców ,i znow uskuteczniają głupote a najlepsze jest to że każdemu wychodzi inaczej a kosmos rządzi sie swoimi prawami ,czym mniej ludzkiej ingierencji tym lepiej  ale jak to nukowcy rozpieprzyli nam ogródki wprowadzając wynalazki GMO nie do konca sprawdzone teraz chcą rozpieprzyć kosmos, mam dobrą rade dla nich,jak będziecie lecieć na słońce to tylko wieczorem bo w dzien jest za gorąco pozdrawiam.

Portret użytkownika elber

Proponuję popracować nad

Proponuję popracować nad ortografią i interpunkcją, a w następnym kroku nad stylistyką i logiką. Wpłynie to na zwiększenie szans czytelników na zrozumienie tekstu, a na koniec uczyni tekst wartym zrozumienia. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Proponuję "NAUKOWCOM"

... Proponuję "NAUKOWCOM" podłączyć sie transmiterem do mojego umysłu a oszczędności budżetu na ich badania przeznaczyć na rozwój nowych źródeł energii z kosmosu...
 Tam zapisane jest, że Ziemia jest pusta w środku i jest w niej..."domieszki krzemu, tlenu, fosforu, magnezu, wodoru i azotu." i węgiel...oraz bogate zycie roślinno-zwierzęce... Oraz nasze biedronki...
A MY MSZYCE BIEDNE WYDAJEMY NA BADANIA TYM "MSZYCOWATYM PIERDIZMYŚLICIELOM
 Wiem o tym od dziecka...

Portret użytkownika Ja

Łądna bajeczka TVN - u, skoro

Łądna bajeczka TVN - u, skoro w genach jest to wszystko zapisane również poza nasza budową i wyglądem, oznacza to że jesteśmy tylko stworzeniami cielesnymi bez jakiejkolwiek duchowej/astralnej cząstki co jest według mnie niedorzeczne Język Może w genach jest zapisane kim zostanę, czy będe miał partnerkę i ile dzieci i jakiej płci Język - HEHEHE
 
P.S. pytanie czy zbadano te geny po śmierci czy przed śmiercią tych starszych państwo...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika whisperer

Jako, że co nie co znam się

Jako, że co nie co znam się na tym temacie, a według moich obliczeń, wczorajszych, jakoby niezbyt łatwych, ale raczej prostych lub prostolinijnie zawiłych, doszedłem do wniosku, że my, wy, oni, wiemy tyle na ten temat, co każdy organizm na tej planecie, a z symulacji przeprowadzanych przez naukowców samozwańczych lub nie,  wynika to co z moich obliczeń, wczorajszych, jakoby niezbyt łatwych, ale raczej prostych lub prostolinijnie zawiłych, doszedłem do wniosku, że my, wy, oni, wiemy tyle na ten temat, co każdy organizm na tej planecie.

Portret użytkownika Przemkost

A później wyliczą na

A później wyliczą na podstawie tej symulacji wiek jądra ziemi i moment jego powstania. Te dane podstawią do wymyślonego (na kolanie, ale bardzo skomplikowanego typu masło maślane) równania i wyjdzie im, że symulacja była ok. Tak samo jak warstwy geologiczne. Skamieniałości datujemy na podstawie warstwy, w której były znalezione a daty warstw są ustalane na podstawie znalezionych skamieniałości. Bajer. Pozdrawiam.

Portret użytkownika BB

węgiel i wodór + wysokie

węgiel i wodór + wysokie ciśnienie i temperatura + nikiel jako katalizator - jeszcze się okaże, że ropa i gaz są faktycznie surowcem odnawialnym i trzeba będzie ukryć albo zdyskredytować wyniki badań Wink

Strony

Skomentuj