Naukowcy dokonali istotnego odkrycia w związku z przebiegunowaniem Ziemi

Kategorie: 

Źródło: ESA/ATG medialab

Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, ziemskie pole magnetycznie odwraca się co kilkaset tysięcy lat. Ziemia w całej swojej historii wielokrotnie doświadczyła przebiegunowania, a badania w tym zakresie trwają zbyt krótko, abyśmy potrafili zrozumieć kiedy i dlaczego to zjawisko w ogóle występuje. Dla ludzkości ma to kluczowe znaczenie, gdyż zdaniem części naukowców, wkrótce może nastąpić kolejna zamiana biegunów magnetycznych.

 

Najnowsze badania, przeprowadzone przez geologa Brada Singera z Uniwersytetu Wisconsin w Madison i jego zespół wskazują, że ostatnie przebiegunowanie, które wystąpiło około 770 tysięcy lat temu, trwało co najmniej 22 tysiące lat. To kilka razy dłużej niż wcześniej sądzono. Wyniki tego badania zdają się również zaprzeczać dotychczasowym ustaleniom, według których zamiana biegunów magnetycznych Ziemi mogłaby trwać kilkadziesiąt lat.

 

Nowa analiza została oparta o globalne badanie przepływów lawy, osadów oceanicznych i rdzeni lodowych Antarktydy. Brad Singer i jego zespół połączył odczyty magnetyczne i datowanie radioizotopowe próbek lawy, aby odtworzyć pole magnetyczne na przestrzeni około 70 tysięcy lat, koncentrując się na przebiegunowaniu Brunhes-Matuyama. Wykazano, że zamiana biegunów trwała mniej niż 4 tysiące lat, ale poprzedzał ją długi okres niestabilności, który z kolei trwał 18 tysięcy lat.

Dane na temat przebiegunowania zostały dodatkowo potwierdzone odczytami magnetycznymi z dna morskiego, a także badaniami rdzeni lodowych z Antarktydy, w których zawarty jest beryl. Podczas zamiany biegunów, pole magnetyczne osłabia się, przez co większe ilości promieniowania uderzają w atmosferę, co z kolei przekłada się na większą ilość berylu.

 

Wyniki najnowszych badań zapewniają bardziej szczegółowy obraz zamiany biegunów magnetycznych. Niektórzy naukowcy uważają, że właśnie doświadczamy wczesnych etapów przebiegunowania, ponieważ pole magnetyczne słabnie i przemieszcza się. Jednak nie wszyscy są tego samego zdania. Wciąż tak naprawdę nie wiemy, jak długo może trwać proces zamiany biegunów i kiedy nastąpi kolejna zamiana biegunów. Wiemy jednak, że przebiegunowanie wywoła chaos na Ziemi, gdyż nasza cywilizacja jest wręcz uzależniona od elektroniki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Coś mi się zdaje,że im więcej

Coś mi się zdaje,że im więcej będzie badań na temat Ziemi tym szybciej zrozumiemy jak okazjonalnie i przypadkowo, żeśmy się na niej rozplenili i tylko na chwilę w kosmicznej skali trwania całej planety.Potem, po nas,jak zawsze w tym mechaniźmie od miliardów lat, będzie coś innego na tej samej Ziemi.Potem zaś...co najmniejszego nie ma już znaczenia dla nas... inteligentnych na wskroś rozwojowych mas....zabraknie w końcu samej Ziemi.No ale ...i co z tego ? 

Portret użytkownika minoduesp

Skojarzeniowe skróty myślowe

Skojarzeniowe skróty myślowe nie służą poszerzaniu wiedzy a wręcz przeciwnie .. Magnes też ma dwa bieguny i teraz spróbuj uzyskać z niego "darmową energię" . Zjawisko indukcji magnetycznej wykorzystuje zmienne (bądź ruchome) pole magnetyczne a ziemskie jest stałe - statyczne (!) a my żyjemy na powierzchni owego "magnesu". 

Portret użytkownika Ha$s

2704 lata to pełny cykl ...

2704 lata to pełny cykl ....wystarczająco dużo żeby ....nie łączyć kropek w jedną całość, dorzucając do tego działalność tajnych bractw i mamy to co mamy ... w Polsce wsi spokojna wsi wesoła..a socjalistycznej Szwecji sprawdzili bunkry, w Norwegii pochwalili się że nawet mistrzostwa świata w hokeja na lodzie pod ziemią moga zrobić, w Nimeczech ,,bajka,, umierającej na raka inżynier o tuynelach dla islamistów, w Chinach tuneli na 5000 KILOMETRÓW ...Iran ma swoje w spdku po Ariach w Rosji nowe bunkry za Uralem i odswierzone stacje metra .....tylko w Polsce grupa ,,Demolka,, chodzi po bunkrach i demoluje intalacje do uzdatniania powietrza.....czyli wszyscy się szykują, a tylko Polakom szykują popsute bunkry....A TU W POLSCE WSI WESOŁA WSI SPOKOJNA....

Portret użytkownika Ha$s

,,1. Słońce wewnętrzne, pod

,,1. Słońce wewnętrzne, pod wpływem słońca zewnętrznego, 2. słońce zewnętrzne, pod wpływem słońca wewnętrznego, 3. słońce zewnętrzne, pod wpływem słońca wewnętrznego i archontów 4. oraz słońce wewnętrzne, pod wpływem archontów i słońca zewnętrznego … Naprzemienny okres współegzystencji, dąży do równowagi oraz złączenia i regeneracji, każdego z tych elementów …

Zegary, takie jak kamień słońca określają 4 cykle x 52 x 13, co tworzy rachubę 2704 lat (13 – El) oraz pojedynczy cykl ( wchodzący, tak jak większy cykl w skład nieskończoności ), wynoszący 676 lat ( 19 – 8 – nieskończoność ).,,  https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/06/24/2014-czas-budowy-waru/

Strony

Skomentuj