Naukowcy chcą wysyłać sygnały laserowe w kosmos, aby nawiązać kontakt z obcymi cywilizacjami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts (MIT) zaproponowali budowę potężnego lasera i wysyłanie sygnałów świetlnych w kierunku odległych egzoplanet. Jeśli gdzieś w kosmosie istnieją obce cywilizacje, być może zauważą emitowane przez nas światło i odnajdą Ziemię. Jednak czy manifestowanie swojej obecności w kosmosie byłoby dla nas bezpieczne?

 

James Clark, absolwent MIT ustalił, że moglibyśmy wybudować 1-2 megawatowy laser podczerwony oraz lustro o średnicy co najmniej 30 metrów. Po skierowaniu wiązki w stronę egzoplanet moglibyśmy zostać zauważeni przez inne inteligentne cywilizacje w zasięgu nawet 20 tysięcy lat świetlnych.

 

Oczywiście nie jest to takie łatwe. Ludzkość nie jest w stanie opracować na tyle potężnego lasera, aby emitowane wiązki światła były zauważalne na tle jasnych gwiazd. Obce cywilizacje mogłyby co najwyżej przez przypadek dostrzec światełko, które przykułoby ich uwagę, choć nawet co do tego nie można mieć absolutnej pewności.

Na drodze do realizacji takiego przedsięwzięcia stoi jeszcze jeden problem. Jak dotąd nie odkryliśmy jeszcze ani jednej cywilizacjami pozaziemskiej, a Wszechświat jest ogromny, zatem w którym kierunku należałoby wysyłać te sygnały? Co więcej, egzoplanety oddalone są od Ziemi o wiele lat świetlnych, dlatego zanim jakakolwiek cywilizacja zwróciłaby uwagę na naszą planetę, ludzkość prawdopodobnie już dawno nie przestałaby istnieć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Czasy  ostateczne

  Amightywind Misja,która

  Amightywind Misja,która poucza o Świętości i czasach końca,nawróć sie juz dziś,bo jutro moze byc za późno. Czytaj Pismo Święte znajdziesz odpowiedzi w Proroctwach, BÓG przemawia przez Proroków.

katolicyzm Cię nie zbawi a pociągnie do piekła -szukaj prawdy! Znajdziesz ja w Amightywind 

Portret użytkownika Kangur.

Rozmawiają dwa ślimaki:

Rozmawiają dwa ślimaki:
- Jechałeś kiedyś autostopem?
- Nie, nigdy. Jak to się robi?
- Nie wiesz co to autostop? Idziesz na wylotówkę z miasta, czekasz, i za chwilę Cię ktoś zabiera. Proste.
- I zawsze się udaje?
- Zależy od bieżnika...

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Kangur.

Syn robaczek pyta tatusia

Syn robaczek pyta tatusia robaczka :
-tatusiu, czy nie moglibyśmy jak inne robaczki mieszkać np. w jabłuszku?
-oczywiście, że moglibyśmy synku
-a w gruszeczce tatusiu?
-też moglibyśmy
-a w śliweczce?
-tez moglibyśmy
-to dlaczego tatusiu mieszkamy w gównie?
-bo to nasza ojczyzna synku.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Jedi2

Głupotą jest wysyłać wiąskę

Głupotą jest wysyłać wiąskę Lasera, a jak trafią komuś w oko to się ostro wkurzą przylecą i nas zjedzą . . .

A tak naprawdę to daleko nie trzeba szukać, oni już tu są i żyją w śrud nas od dość dawna ruwnolegle do naszej  dopiero rozwijającej się cywilizacji. Jest wiele śladów że są.

Każda zaawansowana cywilizacja która wybiła się do poziomu nieużywania paliw kopalnych czy odnawialnych wie że nie należy wtrącać się w inne niższe cywilizacje z prostej przyczyny: doprowadzi to do chaosu gospodarczego, zmieni wartości myślenia, mogą wybuchnąć konflikty religijne i pęd do pozyskania wszelkimi sposobami po trupach technologi od cywilizacji wyższego żędu co doprowadzi do zagłady . 

Nie jesteśmi gotowi na kontakt z inną cywilizacją, jeszcze za wcześnie. Nie potrafimy być w jednej drużynie zgraną paczką każdy chce oszukać innego mowa o konfliktach pomiędzi państwami na ziemi USA/Rosja/Chiny/Izrael/Iran/Korea

Bespieczny kontakt będzie wtedy jak wyzbędziemy się:

-Nienawiści rasowej, [tolerancja] no bo jak wtedy zaakceptopwać odmienność OBCYCH

-Pozbędziemy się pieniądza jako elemętu który jest potrzebny do zapłaty za energię która jest ze źrudeł kopalnych dla tego wogule ma wartość rynkową, [Tylko wtedy gdy będziemy mieli darmową energie, wtedy produkcja wszystkiego będzie darmowa i zautomatyzowana]

W każdym innym przypadku kontakt z inną cywilizacją wiązał się by z ryzykiem wojny o technologie kosmiczne i taniego żrudła energji.

Portret użytkownika smif10000

Przeciez od paru ładnych

Przeciez od paru ładnych dekad wysyłamy sygnał w każdym kierunku, jak mają cos na krztałt radia, a ci bliżej telewizora to zobaczą choćby "Dzień Niepodleglości" i pomyślą ile już kosmitów nas atakowało i przegralo, dlatego nieodpowiedzą Smile

Pozatym jezeli mają możliwość odtwarzenia tych fal to wiedzą o nas naprawdę sporo Smile

 

A apropo szaraków https://www.youtube.com/watch?v=-0xsEbA65SY  calkiem przekonujące Smile

Portret użytkownika szbsz

Nie bardzo rozumiem, skąd

Nie bardzo rozumiem, skąd założenie, że obce formy życia jeśli istnieją, to są inteligętne i rozwinięte technicznie. Skoro na naszej Ziemii nadal są plemiona które biegają po lesie z dzidami, także inteligencja wcale nie gwarantuje rozwoju techniki. 

Portret użytkownika Bogusz

A koszty tego idiotycznego

A koszty tego idiotycznego przedsięwzięcia Panowie, tyle piętrzących sie problemów na naszej Ziemi czeka na rozwiązanie a wam jakieś mrzonki odległe o miliony lat świetlnych, może trzeba by spaść na Ziemię

Strony

Skomentuj