Naukowcy chcą wykorzystać mocz do produkcji energii elektrycznej

Kategorie: 

Źródło: pl.wikipedia.org
Uryna jest traktowana jako odpad, masowo "produkowany" przez ludzi na całym świecie. Właśnie z tego powodu, naukowcy chcieliby w przyszłości tworzyć energię elektryczną z moczu, która mogłaby zasilać pojazdy elektryczne oraz mieszkania.

 

Nad projektem pracują uczeni z Korea University, którzy chcą wykorzystać atomy węgla znajdujące się w ludzkim moczu do produkcji taniej energii elektrycznej. W tym celu planuje się aby platyna stosowana w obecnych ogniwach paliwowych została zastąpiona węglem.

 

Autor badań Jong-Sung Yu twierdzi, że opracowanie takiej technologii jest dość kosztowne i właśnie z tego powodu nie jest ona produkowana do celów komercyjnych. Jednak w przyszłości, energia elektryczna z moczu może zasilać mieszkania, samochody elektryczne ale również baterie w urządzeniach elektrycznych.

 

W zeszłym roku, naukowcy z Uniwersytetu w Bristol wykorzystali sztuczne serce, które przepompowywało mocz do mikrobiologicznego ogniwa paliwowego, zamieniającego odpad w energię elektryczną. Stwierdzono wtedy, że przyszłe roboty mogłyby korzystać z tej technologii do monitorowania poziomu zanieczyszczeń w środowiskach miejskich.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Strony

Skomentuj