Naukowcy chcą wykorzystać materiały pozaziemskie jako tusz do drukarek 3D

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Podczas kolonizacji Księżyca lub Marsa konieczna będzie produkcja wielu przedmiotów, od drobnych narzędzi do części budynków, przy użyciu ograniczonego zestawu zasobów, które będą dostępne na powierzchni obiektów Układu Słonecznego.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Northwestern wykazali możliwości drukowania 3D z marsjańskich materiałów oraz pyłu księżycowego. Zastosowano symulator pyłu księżycowego oraz marsjańskiego, który posiada podobny skład chemiczny, niewiele różniąc się od materiałów znajdujących się na powierzchni Księżyca oraz Marsa.

 

Uzyskano w ten sposób konstrukcje 3D, których 90 % wagi stanowi materiał pozyskany na miejscu domniemanej kolonizacji. Pomimo faktu, że struktury te składają się głównie z mikrocząstek pyłu, wykazują one właściwości na ogół sprężyste, podobne do właściwości gumy. 

Przeprowadzone badania są pierwszym doświadczeniem wytwarzania miękkich materiałów gumowych z surowców obecnych na Marsie i Księżycu. Uzyskany produkt może być modyfikowany, cięty, walcowany i składany, przez co ma szeroki wachlarz zastosowań.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika ajwaj

Hmm, na Ziemi jedne miliony

Hmm, na Ziemi jedne miliony podpuszczone na drugie miliony ucinają sobie głowy jak co dzień , inne miliony zdychają od głodu, biedy i dawno opanowanych chorób (i tak od tysięcy lat), aaaale na Marsie i Księżycu ta wspaniała cywilizacja zgodnie i w braterskiej przyjaźni zacznie budować najnowszymi technologiami nowy wspaniały świat... nawet w połowie nie skończą budowy jak się zaczną między sobą napierdalać, bo się okaże, że połowa fabryk zamiast cegieł to produkuje bomby i karabiny, inne koncerny bedą chciały przejąć ewentualne bogactwa, inne grupy zrobią wyprawy mające zaprowadzić tam jedyną słuszną wiarę, jedni rokefelerowie będą uważali, że im się należy więcej Marsa niż innym sorosom, żydzi wpadną na pomysł, że to jednak Marsa miał bogu na myśli jak im ziemię obiecywał, watykan wybuduje na Marsie wieką chrzcielnicę, żeby masowo chlapać ziemskie i ewentualne nieziemskie życie, jakiś ciapaty kaznodzieja wyczyta, że allach jednak na pewno kiedyś mówił o Marsie i Księżycu jako o terenach gdzie trzeba szariat wprowadzić, potem znajdzie się marsjański Hitler który zacznie szukać "przestrzeni życiowej", potem przyleci ussa i demokratycznie i pokojowo zacznie napierdzielać wszystkich którzy ulokowali się na terenach posiadających jakieś bogactwa natralne....I pomyśleć, że to wszystko zacznie się od zwykłych drukarek 3D.

Portret użytkownika ajwaj

"Rozwin umysl i daj szanse

"Rozwin umysl i daj szanse nam zobaczyc w koncu dobry film"

Niestety - rozwinąć umysłu bardziej nie mogę, bo wtedy przykłady, wnioskowania czy wynikania staną się zupełnie niezrozumiałe dla większości ludzi przez co nie będą chcieli mnie czytać/oglądać, przez to z kolei ja padnę przedwcześnie z głodu i nędzy i nie będę miał nawet szansy powiedzieć "a nie mówiłem!!", gdy zaczną się napierdzielać na Marsie i Księżycu.

Skomentuj