Naukowcy budują prawdziwe replikatory - roboty zdolne do "rozmnażania się"

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Amsterdamie ogłosił projekt o nazwie Robot Baby, którego celem jest odtworzenie powstawania życia w laboratorium przy pomocy elementów mechanicznych. Celem eksperymentu jest opracowanie algorytmów komputerowych, które nauczą roboty metod odtworzenia własnego "gatunku".

 

Mechanizmy, składające się z ruchomych części, będą wybierać odpowiednich "partnerów" na podstawie algorytmów oceny przydatności. Każdy dołączający fragment będzie wzbogacał robota niczym na drodze ewolucji. Jednak zamiast wymiany genotypu, nastąpi wymiana kodu źródłowego i konfiguracji sprzętowej, która transferowana za pośrednictwem sieci Wi-Fi, na przykład do drukarki 3D, która wydrukuje potrzebne podzespoły.

Według naukowców, projekt Robot Baby, jest pierwszym krokiem na drodze do zrobotyzowanych ekosystemów, które mogą pojawić się w trudnych warunkach. Replikujące się i samodoskonalące roboty mogą łatwiej dostosować się do sytuacji i panującego środowiska, nie czekając na działania ludzi.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Medium

Oni tam w tej zachodniej

Oni tam w tej zachodniej Europie mają jakieś problemy witalno-emocjonalne, no chyba że ma to być jakiś happening...

Zresztą, jak społeczeństwo ma ochotę wymierać, niech wymiera, ale niech nie terroryzuje innych zdrowych produktami swoich chorych umysłów.

 

 

Skomentuj