Naukowcy bliscy wyjaśnienia zasady działania EM Drive

Kategorie: 

Źródło: Elvis Popovic

Napęd EM Drive od samego początku wywołuje spore kontrowersje. Silnik ten korzysta wyłącznie z energii elektrycznej i nie emituje żadnego gazu pędnego ani promieniowania poza statek, dlatego większość naukowców utrzymuje, że EM Drive narusza zasadę zachowania pędu i tym samym po prostu nie może działać. Więc albo relatywistyczny napęd elektromagnetyczny nie może działać, choć potwierdzono, że jest inaczej, albo to my zwyczajnie czegoś nie rozumiemy.

 

Zespół fizyków z Uniwersytetu Lizbońskiego skłania się ku tej drugiej tezie. Badacze uważają, że napęd EM Drive działa i co więcej, wcale nie narusza zasad fizyki. Naukowcy twierdzą, że po zastosowaniu często pomijanej teorii w fizyce kwantowej całość zaczyna nabierać sensu.

 

Główni autorzy pracy opublikowanej na łamach czasopisma The Journal of Applied Physical Science International, José Croca i Paulo Castro wskazują na teorię fali pilotującej, która może ostatecznie rozwiązać problemy dotyczące naszego postrzegania funkcjonowania napędu EM Drive. Według niej, obiekt emituje pole falowe i jest przyciągane do obszarów tego pola o większej intensywności lub gęstości energii. W ten sposób pole falowe pilotuje danym obiektem.

 

Fizycy wykazali, że wystarczająco silne i asymetryczne pole elektromagnetyczne może funkcjonować niczym pole falowe. Ponieważ napęd EM Drive w kształcie stożka, opracowany przez NASA Eagleworks Laboratories jest asymetryczny, ściany urządzenia przemieszczają się w kierunku obszarów pola o większej intensywności i w ten sposób powstaje ciąg.

Źródło: NASA

Co prawda fizycy z Uniwersytetu Lizbońskiego nie przeprowadzili (jeszcze) eksperymentów z udziałem napędu EM Drive, lecz ich wyjaśnienia z pewnością przybliżają nas do lepszego zrozumienia zasady działania tego urządzenia. Zaś sami naukowcy twierdzą, że jeśli teoria fali pilotującej faktycznie pozwoli nam rozwiązać tę zagadkę, to dzięki niej będzie można również zwiększyć potencjał tego napędu. Zespół badawczy rozważa przeprowadzenie własnych eksperymentów. Wiele innych zespołów na świecie również interesuje się tematyką i ma zamiar dokładniej przetestować urządzenie. To oznacza, że prawdopodobnie jesteśmy coraz bliżej wyjaśnienia jak działa EM Drive.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PoRoRaTy

Ogarnijcie Emocje,, czasy

Ogarnijcie Emocje,, czasy płyną różnie,,  Kwiat gdy rozkwita widzi tylko swoje płatki a kożeń mamy jeden.

Jest co odkrywać,, czasy są zmienne,, Gdy w Pszczoła atakuje siostry to radzi sobie sama.

Śpiewaj dla Wody pieśni miłości,, czasu mało dusze,,  Na dole Małe na górze Duże 

Unikaj Wibracji Zła to niszczy twoje DNA,, czas światła dzieci,, Gdy Drzewko czuje ze ono to Gałezie to rosną Szyszki, a Szyszki są wszedzie...

Jesteś wszedzie, szanuj sie wszystkich.

Co myslisz uwazaj emocji zlych w to nie wkladaj.

 

Pozdro mordeczki ja do tego pozytywka leci muzyka wszechswiata,rapowe ziarno kielkuje, love is in the air, wind of change wieje, one way ticket wypracuj, 

Szukajcie TEGO stanu emocjonalnego, czy tej wibracji swojej, albo milosci duzo, albo owocow duzo i jointa, czysty stan relaxu i milosci odblokowuje 3cie oko. Kiie edys tez sie smialem

Portret użytkownika wyzdro

Nie wiem jak wygląda twoja

Nie wiem jak wygląda twoja teoria ale doświadczenie w elektonice podpowiada mi że asymetria potęcjału powoduje zaburzenie w polu "magnetycznym"  i wywołuje efekty które potocznie nazywamy magnetyzmem a przepływ prądu to tylko efekt.Dużo do myślenia daje eksperyment tak zwany "paradks faradaya" który w oczywisty sposób zaprzecza wielu teorią pola megnetycznego wyznawanym dzis przez naufców  i jest elegancko pomijany w ksiażkach do fizyki.Rozumiem takze innych komentatorów , brak  inteligętnych argumętów wyzwala agresje i lawinę przekleństw. 

Portret użytkownika dedal

Starożytni mówili że enargia

Starożytni mówili że enargia "eteru" cały czas nas otacza. To samo wspominał Tesla . . Być może właśnie na to natrafiliśmy .  Umiemy   wykorzystać w sterowaniu częstotliwość i  fazę , ale w zakresie niższych częstotliwości.   Powyżej 20 GHz już nie . Za wolną mamy elektronikę.  Wystarczy sie tylko do niej dostroić.

Portret użytkownika xxxx

"Ponieważ napęd EM Drive w

"Ponieważ napęd EM Drive w kształcie stożka, opracowany przez NASA Eagleworks Laboratories jest asymetryczny, ściany urządzenia przemieszczają się w kierunku obszarów pola o większej intensywności i w ten sposób powstaje ciąg."

W takim razie do czego potrzebny jest prąd???

Portret użytkownika wyzdro

Jak zwykle idioci dopasują

Jak zwykle idioci dopasują jakąś chorą teorię do czegoś co nie rozumieją byle tylko podłączyć się po granty na badania.Podobnie był z polem magnetycznym które do dzisiaj nie jest wyjasnione - można znaleźć wykład w ktorym profesor udowadnia karkołomnymi równaniami  jak to elektrony które poruszają sie parę cm/s wywołują efekty relatywistyczne - wstydziłby sie takie bzdury opowiadać . Dzieciom i studentom wciska się kit że prąd elektryczny to elektrony które płyna przewodnikiem jak woda w kranie skoro już dawo udowodniono że jest to tylko efekt przepływu prądu a ruch elektronów jest tak wolny  że trzeba by czekać minuty od pstryknięcia przełącznikiem aby zapaliła się żarówka ,a prąd z elektrowni dotarłby do naszego domu po miesiącach.

Faktem jest że Emdrive dział czyli kilka teorii fizyki nadaje się do kosza a nie ratuje raputacje kilku szarlatanów wymyślając teorje z księrzyca.

Każdy kto zna choć trochę fizykę kwantową wie że za pomocą jej pokręconych wzorów można udowodnić dowolną teorję .

Strony

Skomentuj