Naukowcy będą próbowali sklonować wymarły gatunek syberyjskich lwów jaskiniowych

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Rosyjscy i południowokoreańscy specjaliści w dziedzinie klonowania chcą przywrócić do życia wymarły gatunek syberyjskich lwów jaskiniowych. Wszystko zaczęło się w zeszłym roku, gdy pojawiła się sensacyjna wiadomość o odkryciu dwóch młodych osobników z epoki plejstocenu.

 

Młode koty zostały wykopane z lodu na Syberii. Choć mają co najmniej 12 tysięcy lat, ich stan jest idealny - posiadają wszystkie części ciała, łącznie z wąsami. W okresie letnim zespół badawczy ma zamiar wyruszyć w miejsce odkrycia aby poszukać ciał kolejnych kotów.

Naukowcy pobrali próbki z nadzieją iż będą mogli wykorzystać je do skolowania zwierzęcia. W badaniach udział bierze znany południowokoreański ekspert od klonowania, Hwang Woo-suk, który uczestniczy również w pracach nad klonowaniem mamuta. Podkreślono jednak, że najlepiej będzie zaczekać z klonowaniem lwów jaskiniowych.

Specjaliści z Rosji i Korei Południowej chcą zachować DNA młodych kotów w jak najlepszym stanie i poczekać na nowe osiągnięcia technologiczne, które przyniosą lepsze rezultaty naukowe. Jak powiedział dr Albert Protopopov z Jakuckiej Akademii Nauk, "chcemy zachować je na przyszłość. Metody badań są ciągle ulepszane, mniej więcej raz na dziesięć lat mamy mini-rewolucję w tej dziedzinie. Zrobimy więc wszystko co możliwe aby utrzymać zamrożoną tuszę tak długo, jak to tylko możliwe."

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 


Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/rosja-korea-poludniowa-zajmie-sie-klonowaniem-syberyjskich-lwow-jaskiniowych

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 250

Sklonują... Jakby na Syberi

Sklonują... Jakby na Syberi było za mało wilków...
Nie wiem o co chodzi z tym przywracaniem gatunków. Jak można dopuścić wilka w środku Europy na obrzeżach kilkunastotysięcznych miast? Jeżeli leśnicy razem z myśliwymi nie dają rady z dzikami na przedmieściach to co powiedzieć o wilkach? Może to temat obcy miszkańcomwielkich miast ale mniejsze miejscowości zmagają się z plagami wilków, dzików, bobrów.Rolnicy i hodowcy ryb z kunami leśnymi, domowymi, fretką amerykańską, wydrami, lisami, borsukami. Nie wiem dlaczego w latach minionych nie było z tym problemów- teraz jest i to duży.

Portret użytkownika Viesiu

Wilki żyły na terenie Europy

Wilki żyły na terenie Europy na długo przed pojawieniem się człowieka, w tym twojego durnego istnienia. Są tu na miejscu, u siebie. Z wilkami nie ma "problemów", są problemy z ograniczonymi umysłami, jak twój. Yooo, najlepsza recepta: wybić wszystko co żyje, zabetonować lasy i góry, wyrównać morze. Tak myślą największe prymitywy.

Portret użytkownika Kowalewski

Nad odtworzeniem tura też u

Nad odtworzeniem tura też u nas pracują, niby fajna inicjatywa, ale do czego doprowadzi rozwijanie genetyki? Pierwsze niewinne kroki, odwtarzanie wymarłych gatunków, a koniec tego wszystkiego będzie smutny!

Skomentuj