Naukowcy badają zjawisko trollingu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetów Stanford oraz Cornell postanowili dowiedzieć się, dlaczego niektórzy ludzie angażują się w niewłaściwe i destrukcyjne zachowania w sieci. Ponad 650 osób zostało poproszonych o wypełnienie testu, który został zaprojektowany w taki sposób, by wpłynąć irytująco na nastrój odbiorcy. Następnie osoby te musiały wypełnić szczegółowy kwestionariusz na temat ich aktualnego nastroju i wziąć udział w dalszym badaniu.

 

Po wykonanych zadaniach, badane osoby zostały także proszone o napisanie komentarzy w sieci, angażując się w przebieg dyskusji. Dwóch niezależnych ekspertów oceniało reakcje uczestników, doszukując się zjawisk trollingu, ataków personalnych, wyzwisk oraz przekleństw.

35% osób, które dostały łatwy do wykonania test, przybierało neutralne stanowisko i skłaniało się w stronę trollowania. Jednak liczba negatywnych interakcji wzrosła do 50% w przypadku osób, które wykonywały irytujący test lub widziały komentarze poprzedników, a prawie 68% osób skoncentrowało się na trollingu w przypadku wykonania zarówno trudnego testu, jak i doświadczenia nieprzyjemnych komentarzy.

Analizowano także komentarze na popularnych portalach informacyjnych i stwierdzono, że aktywność trollingu zwiększa się w późnych godzinnach wieczornych oraz na początku tygodnia, gdy ludzie są prawdopodobnie w gorszym nastroju. Zaobserwowano również „zjawisko iskry”, gdy jedna prowokacja gromadzi kolejne reakcje użytkowników. Naukowcy mają nadzieję, że dalsze badania pomogą w przyszłości zapobiegać zjawisku trollingu, tworząc lepsze miejsca do dyskusji.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Naukowcy badają zjawisko

Naukowcy badają zjawisko trolingu :))))  "Naukowo"  To też jest dobry pomysł na TO aby do głowy ci nie przyszła czasami prawda i byś jej nie napisał ROFL Taka odwrotność naukowa odwrotności prawdy bo troling to będzie z tych badań nałukowych o trrrrooooliinnnngu  ttrolowym trolu Lol Jak wiadomo "powszechnie" (nawet nie wiem co to znaczy powszechnie ? Raczej tak z grubsza moim zdaniem ? ) NAUKA to zawsze wie lepiej, że się znowu uśmiechnę jak ona się czymś takim zajmuje łżąć jak ...powszchne bydełko  !

Portret użytkownika KsaVerry

CIEKAWE JAK NAZWAĆ w takim

CIEKAWE JAK NAZWAĆ w takim razie falę hejtu np. kod-owców lub fale hejtu (poprawnego politycznie bo lewackiego) - gdy do władzy doszedł Trump! Wtedy hejtowanie było suuper! Nikt nie widział w tym niepoprawności.
Ludzie stają się coraz głupsi chyba po to by łatwiej było im wciskać ciemnotę - nasuwa się wniosek że proces ogłupiania jest zaplanowany i konsekwentnie realizowany.
W całym tym nurcie b.istotny jest marksizm kulturowy i jego pochodne (np. feminizm, gender, maksymalne zwiększenie praw kobiet by doprowadzić do totalnej niechęci obu płci do siebie a w konsekwencji zmniejszyć przyrost naturalny etc.)
Ostatnio dotarłem do ciekawej statystyki która daje do myślenia - zgadnijcie w jakim kraju prowadzi się najwięcej badań i jest najwięcej badaczy (procentowo w społeczeństwie). Taaak - w Izraelu;) I nie jest tylko trochę więcej niż w przodującej Danii czy Chinach ale 2x więcej niż w tych właśnie krajach! Pytanie co oni tak badają? Czy nie szykują nam kolejnej szkoły frankfurckiej - jak przed 2 wojną światową?

Portret użytkownika kolo21

trollowanie i hejtowanie, jak

trollowanie i hejtowanie, jak ci się coś nie podoba i napiszesz o tym to odrazu jesteś trollem, albo hejterem.Nie ważne czy chodzi o polityke, czy sławne rozkapryszone gwiazdy.Masz wypowiadać się w superlatywach albo zostaniesz pełnym nienawiści hejterem.To taki mały krok w stronę pełnej cenzury w internecie.Trolling to mi się kojarzy, z płatnymi postami i forumowiczami.Którzy mają za zadanie zmienić czyjeś zdanie czy opinie, na jakiś konkretny temat.

kolo21

Portret użytkownika Eva11

nie tylko zmieniac zdanie na

nie tylko zmieniac zdanie na jakis temat ,ale i wysmiewac wyszydzac czesto ublizac tym co nie pasuja !

ale masz racje,za kazdy poglad nie zgodny z ich obowiazkowym planem musi byc konkretnie  okreslone ...

a i agresja pod kazdym postem sprzeciwu mowi sama za siebie !

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika nikt-xxx

Pod stronami dopuszczającymi

Pod stronami dopuszczającymi komentarze mogłoby być ostrzeżenie, że trollowanie i hejtowanie (negatywne emocje lub myśli) szkodzą autorom takich wpisów. To taka mała zadra, która zostaje i obniża nastrój. Żadnych korzyści.

Skomentuj