Naukowcy alarmują! W Australii tajemniczo wymierają miliony kangurów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Australii odnotowano gwałtowny spadek liczby rudych Macropus rufus i olbrzymich kangurów Macropus giganteus. Duża śmiertelność obserwowana jest w szczególności w stanie Nowa Południowa Walia. Według ekspertów, zwierzęta zaatakowała epidemia, która powoduje ślepotę, utrudnia poruszanie się i wywołuje wewnętrzne krwotoki.

Weterynarz Greg Curran zauważa, że już w 2016 r. wiele zwierząt pasło się w okolicach jego domu, ale teraz już ich nie ma. W tej chwili naukowcy szukają wirusa, siejącego spustoszenie, ale bezskutecznie. Zatrucie roślinne lub głód są wykluczone.

 

Od 2016 roku kangury liczyły 17,4 mln osobników, podczas gdy liczba ta spadła do 10 mln. Warto zauważyć, że choroby nie tylko eliminują zwierzęta, ale także ludzi. W 2017 roku wybuchła epidemia, wobec której medycyna była bezsilna. Czy natura zdecydowała się „zrobić porządek" na Ziemi?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

"choroby nie tylko eliminują

"choroby nie tylko eliminują zwierzęta, ale także ludzi" i "naukowcy szukają wirusa, siejącego spustoszenie, ale bezskutecznie." - dlaczego, trupy znikają? Poza tym, nazwę firmy - pisze się z dużej litery (Natura)

 

Skomentuj