Nauka języków obcych zwiększa inteligencję i spowalnia proces starzenia się mózgu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com
Wyniki badań opublikowane w czasopiśmie Annals of Neurology dowodzą, że nauka języka obcego ma wyraźnie pozytywny wpływ na mózg człowieka. Uczeni odkryli, że znajomość dodatkowego języka zwiększa inteligencję, poprawia płynność werbalną i umiejętność czytania.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Edynburskiego w latach 2008-2010. Przeanalizowali oni dane z testów na inteligencję, dokonanych w przeszłości przez osoby urodzone w mieście Edynburg, które miały wtedy 11 lat. Następnie przetestowano zdolności poznawcze tych samych osób, gdy osiągnęły już wiek 70 lat.

 

Wszyscy uczestnicy badania potrafili posługiwać się co najmniej jednym dodatkowym językiem, nie licząc angielskiego. Większa część osób nauczyła się dodatkowego języka zanim osiągnęła wiek 18 lat. Uczeni zauważyli, że umiejętność czytania, płynność werbalna oraz inteligencja były zwiększone mimo podeszłego wieku.

 

Uczestnicy badania w trakcie testów osiągnęli lepsze wyniki niż się tego spodziewano. Autorzy badań twierdzą, że na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno. Umiejętność posługiwania się wieloma językami ma wyraźnie pozytywny wpływ na pracę mózgu bez względu na to, czy uczymy się za młodych lat, czy na starość.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika px2195

Na inteligencję szczególne

Na inteligencję szczególne przełożenie ma moralność. Myślenie ścisłe może być nierzadko moralniejsze od rozumowania kategoriami humanistycznymi – znana-nieznana zasada Yahoshua : czarne czarne, białe białe «tak – tak; nie – nie». Jednak ludzie, •poprzez zrobienie pojęć abstrakcyjnymi, metodą numerycznymi (LECZ nie tylko „digi-”!!!), wykoncypowanymi, przekształcili Prawdę na kulturę i wytworzyli tochu v'wochu w postaci poszczególnie i ogólnie dyplomacji, pedagogiki, andragogiki, psychologii, ekonomizacji, socjotechniki, kultury popularnej (gdzie każdy pojedynczy płateczek kwiatu ma znaczenie), kultury elitarnej (gdzie a contrario LECZ tak samo... – niewiele ma znaczenia, „bo” wszystko jest jak  „ValueClass Double System::Math::Sqrt(-1))”, religii osiowo (osłowo!!!) fenomenologicznej – pozbawionej wzrostu Zbawienia /// całej dodatniej dynamiki, jak jednorazówka reklamówka (przeżycie kultyczne „Diraca” ważniejsze od poziomu logiki, gdy widać demona jak „byk” – i to tak zwane ubóstwianie tzw. bożków że diabły są inteligentne..., pomijając to i owo [lo lashon ra'a]). Religia bez pozytywnej duchowości jest anankastycznością. Nieustanne rozwarstwienie systemów reczywistości widzimy szczególnie właśnie w podziale na języki. Każda hybryda z ok. 70 odmezopotamskich ma własny (NOTE: od pryncypała) język, inny font (skrypt), inne oszustwa NLP przy związkach międzyliterowych leksemów – tak samo jak chemik nie zna się na zaawansowanej fizyce a przecież mógłby. W ten sposób duch antymesjasza od tysięcy lat, nie od 3.5 literal. roku wprowadza sztuczne (ale prawdziwe, właśnie to: język musi być logiczny, szczegóły są najistotniejsze) kłótnie. Problem to nie jakiś brak dialogu, porozumienia, dobrej woli (a uszkodzonej tak samo...), etosu a „„tylko”” „assembler” systemu (nie mylić z fundamentami katolickim czy prawosławnymi gdyż tak samo są delayeryzają dobrego Judaizmu). To dlatego w Izraelu nie ma specjalnych, wiekszych problemów z porozumieniem Narodu. Hebrajski jest płynny (nie mylić z językiem tzw. żywym, koleje kłamstwo „humanizmu”) – wyraźny. I to demonistów boli, wolą ruską mowę, chodze—nie w «-nie» czyli kłamstwo patriotyzmu. Dukanie w edukacji. Polska to chyba kraj najbardziej poddany Babelowi. Rosja to przemoc fizyczna, a Polska to gwałt na psychice.

Portret użytkownika Q

...język musi być logiczny.

...język musi być logiczny.

I właśnie tej podstawowej zasady brakuje w KAŻDEJ twojej wypowiedzi, pełnej bełkotu bez ładu i składu.. Gdzieś ty się ulągł i jakie turbulencje cię stworzyły, że tak bredzisz ?

Portret użytkownika px2195

Jak nawet w OTW i STW

Jak nawet w OTW i STW Einsteina nie ma logiki, ZARAZ DAJĘ też LINKA... . Ktoś chce logiki w dyskursie, jak wybór 1 z 2 –albo– 2 z 2 np. spowolnienie czasu relatywistyki zależy od ciała arbitralnie, uznaniowo wybranego przez obserwatora układu, artykuł zagraniczny :: GPS, Relativity, and pop-Science Mythology (GPS, względność i popularnonaukowa mitologia) GPS Mythology - part 2  oraz część pierwsza: http://www.alternativephysics.org/book/GPSmythology.htm   . A co (lub kto) to jest Kot Schrodingera – wynika z kontekstu bliższego / lub dalszego. Na further explaining trzeba sobie zasłużyć...

Portret użytkownika Q

Kurde, widzę że ni w ząb nie

Kurde, widzę że ni w ząb nie rozumiesz w czym rzecz.. Mówię o tym, że posługujesz się formą komunikacji, która nie opiera się na budowaniu sensownie brzmiących poprawnie skonstruowanych zdań, lecz na "wylewaniu" z siebie przypadkowych zlepków niepasujących do siebie wyrazów, które pomieszane są z obcymi wtrąceniami w przypadkowy sposób nie zdradzający inteligentnego rozumowania. 
Czy robiąc w sklepie zakupy też gadasz podobnym bezładem losowo dobranych słów ?? Weź do ręki dowolną książkę .. i poczytaj sobie (zobacz) jak się wypowiedzi formuje w języku polskim.. 
Na tym forum jest mnóstwo idiotów, ale to nie znaczy że warto do nich dołączać lub co gorsza stać się ich "guru".

Portret użytkownika px2195

Zwłaszcza tutaj kłamiesz i

Zwłaszcza tutaj kłamiesz i narzekasz. Chciałbyś może regularnego, wyjaśnienia – tematu? Wolę pisać dłuższe teksty, materiały teraz często po angielsku, ENG. . A w życiu potrzeba do wszystkiego cierpliwości. Taki już mamy stan polskości, że tutaj (na emigracji z pewnością gorzej, nie wierzysz to słuchaj „ekspertów”... w z bo coż innego???) –– – to ludzie (zgodnie zresztą z kanałem Macieja Maciaka, a na linka, szczególnie time-point trzeba sobie zasłużyć) kłamią zawsze, wg dziennikarza tego znanego i cenionego z CW24 : polacy nawet gdy umierają to kłamią! Myślisz kurde że byle wypowiedzią osłabisz poczucie wartości oponenta, interlokutora? Że byle naganiacz osłabi wyznawane wartości Wiary, i ogólny Mesjański Syjonizm?? Że mierne, „wierne” ideologie tzw. „BMW” wpędzą w jakieś tam patriotyczne poczucie winy?? Że Słowianie, kompletna maŁpka narodów, to ... someone worthy making & continuing bilateral dialogue?

Portret użytkownika Q

Co ma oznaczać to pierwsze

Co ma oznaczać to pierwsze zdanie ? Bo reszta jest "po staremu", więc bez dalszego komentarza.. Ja nie próbuję niczego w tobie "osłabiać" a wręcz odwrotnie. Usiłowałem cię namówić abyś w końcu zaczął posługiwać się ludzką mową zamiast ją mizernie naśladować - nie wiem z jakiego powodu to robisz. Sądziłem, że człek inteligentny umie wykorzystać sprzężenie zwrotne jakim jest krytyka braku "stylu" - by zrozumieć, że nie jest to akceptowalne. Co więcej nawet "jednym słowem" nie wysiliłeś się by uzasadnić te pomieszanie z poplątaniem .. Próbowałem odwołać się do tego fragmentu inteligencji, który gdzieś tam "we środku" ciebie siedzi (i go widzę) celem wzbudzenia go tak by przejął kontrolę nad resztą jestestwa (bo ma potencjał) .. ale jak widać bezskutecznie - więc moja rola skończona. 

Portret użytkownika px2195

Digital, non-contiguous

Digital, non-contiguous onthology of persp.? If I want to make usage of a mere popular tongue, the whole scientific essence would be broken. IF YOU DON'T SEE CENTRAL COHERENCE BETWEEN METASTRUCTURE OF SCIENCES – IT'S YOUR PROBLEM!!! If for example you, as it seems, concern particular science as non-human, I assumed without knowlegde – worst case scenario very popular, almost invariantly occuring in Poland country  — then how „Q”uality (red pilled or blue pilled?!!) is your narrative? What means science & tech to you? Even life or monomeaning of spirituality? That nonfunctional atheistic POVs can find „prove” in the series of arbitrary variables, as cosmological Einstein's const-vars are ARBITRARY in „nature” (precisely: „projecting” defs of some selective–usage narcissismed GPS — compare pasted LINK). Its NOT logical projecting but only psychological projecting., I mean by modern & the-same-as-history-lined society. Masons make money from the science fiction. Can you think logically even for minute??! You seem to assume that scientist aren't humans as I exp. even sometime. Have you definion of human to make this discriminative talk precise & evidence-based?? I, in my studies, a contrary && on external materials, infos indirectly linked, am operating strict basements that memethically-fenotypically are some common factor & features of giant (both phys. sized & psych. narcissmed). By repeating patterns of psychanallysis, I prove that 90-99.9 % of humanity are condemned hybrids. And a Copernican's model was introduced to make condemn-game of this, both hagadol both hakaton. Metrics of Copern. ungodly science are metrics of pop & whole psychology. This is the same in costructure, in bilateral corellations. To do further, simple & exhaustive explanations, Hebrew language does is requirement!!

Portret użytkownika orka

Dzieci, szczególnie te małe

Dzieci, szczególnie te małe posługując się językiem obcym więcej niż jednym łączą języki używając ich naprzemiennie, łączą różne słowa i wychodzi z tego niezrozumiały dziecięcy bełkot nie tylko w pisowni. Jeśli to ma być inteligencja to tylko współczuć.

Portret użytkownika spokoluz

Już dawno , dawno temu

Już dawno , dawno temu udowodniono , że dzieci dwu lub trzyjęzyczne ( mama z jednego kraju , tata z innego a mieszkają na terenie trzeciego kraju ) są inteligentniejsze od rówieśników z jednym językiem.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj