Nauczyciel zwolniony z pracy za nazwanie dziewczyny, która zmieniła płeć, nastolatką

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Pomyłka, którą popełnił nauczyciel dużo go będzie kosztować. Matematyk został zawieszony i odsunięty od zajęć, bo chwaląc ucznia, użył niewłaściwego sformułowania. Joshua Sutcliffe miał powiedzieć: „dobrze to zrobiłaś”, ale pech chciał, że dziewczyna zmieniła płeć. Mężczyzna przeprosił za pomyłkę, ale mimo wszystko został formalnie przesłuchany i oskarżony o dyskryminację.

 

Nauczyciel został zawieszony i przeżywa sporo nieprzyjemności, po tym, jak przypadkowo nazwał transseksualistę „dziewczyną”. Poszkodowana uważa, że jest „chłopcem”. Sześć tygodni po zdarzeniu matka ucznia wniosła zażalenie. Dwudziestosiedmioletni Joshua Sutcliffe, który uczy matematyki w gimnazjum państwowym w Oxfordshire, został wezwany na rozmowę dyscyplinarną. Postawiono mu szereg zarzutów za naruszenie zasady równości, bo ten odniósł się do podopiecznego po imieniu.

 

Nauczenie było powołaniem Sutcliffe’a. Młody człowiek jest zrozpaczony i przybity cała sytuacją. Grono pedagogiczne, według niego, oszalało, promując źle pojętą „poprawność polityczną”. Sutcliffe, absolwent matematyki, który zdobył swoje kwalifikacje dydaktyczne w Exeter University, broni się tym, że nie miał żadnych oficjalnych instrukcji dotyczących sposobu komunikowania się z takimi studentami, a jako chrześcijanin nigdy nikogo nie starał się skrzywdzić.

„Jestem przybity i zasmucony działaniami szkoły” – tłumaczy matematyk. „Jestem wstrząśnięty tym, że musiałem poddać się badaniom psychiatrycznym. Nie wiedziałem, co się dzieje. To było surrealistyczne, kafkowskie. Powiedziałem, że to był incydent i przeprosiłem, ale to nie przerwało dochodzenia w sprawie. Zawsze starałem się szanować innych i zachować profesjonalizm w tym, co robię. Jestem uczciwy, a szkoła próbuje mnie zmusić do przestrzegania swojego liberalnego, lewicowego porządku. Nigdy nie byłem przygotowywany do radzenia sobie z takimi rzeczami. Czułem się kompletnie wytrącony z równowagi i zastraszony”.

Przesłuchanie odbywało się w towarzystwie dyrektora placówki i trzech gubernatorów. Przed rozmową dyscyplinarną Sutcliffe mógł przebywać w szkole, ale nie mógł komunikować się ze swoimi kolegami. Być może źródeł problemów matematyka należy upatrywać, gdzie indziej. Sutcliffe jest pastorem w kościele ewangelickim w Oksfordzie i kilka lat temu założył dobrowolny klub biblijny, który funkcjonował w czasie lunchu w szkole. Zabroniono mu tego robić po tym, jak odpowiedział na pytanie ucznia o małżeństwie. Nauczyciel powiedział, że Biblia opisuje to jako związek między mężczyzną a kobietą. Wyrażenie takiego poglądu wystarczyło, aby oskarżyć go o homofobię.

 

Sąd koleżeński uznał, że Sutcliffe dyskryminuje uczniów ze względu na płeć, stojąc nadwrażliwe komentarze i używając religijnych wstawek słownych przy nauczaniu matematyki. Oznacza to jednoznacznie, że chrześcijanie w Europie są marginalizowani, a niepopularne wierzenia i postawy są uciszane. Przypadek tego konkretnie nauczyciela nie jest wcale odosobniony.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika złośliwka

ja czegos nie rozumiem.

ja czegos nie rozumiem. przeciez w angielskim nie da sie powiedziec z wyznacznikiem płciowym - oni nie maja koncówek rodzajowych w czasownikach. u nas jest ty zrobiłes ty zrobiłas a w angielskim you did i koniec... czy się mylę?

Portret użytkownika Dr Piotr

Jak tak ochoczo karzą za

Jak tak ochoczo karzą za takie bzdury, mimo, że gość uprzejmie i szczerze przeprosił, to powinni tak samo bez litości karać polityków, babkierów i ekonomistów za błędy w sztuce. Zawsze, kurde, to samo, maluczkich się gnoi za byle co, a wielcy prawo mają w dupie, albo je sobie kupią.

Jakby ten skromny nauczyciel miał kasę i wziął jakąś znaną kancelarię prawną, to by im dowalił i dostał odszkodowanie jeszcze...w końcu niewinny jest ten, kto ma lepszego prawnika.

Zasrane czasy nastały...

Portret użytkownika Pan Żyrafa

To jest taka zamiana ról

To jest taka zamiana ról kiedy pozornie zdrowi psychicznie ludzie oszaleli i rozliczają zdrowych psychicznie i seksualnie. David Lynch mógłby zrobić świetny, psychodeliczny film o tym dzisiejszym zjawisku, o ludziach nazistowsko traktujących ludzi reprezentujących zdrowe postawy, zgodne z naturą istot żywych na tej planecie. Tu jest dualizm, góra i dół, siła i słabość, zimno i ciepło, prawda i kłamstwo, noc i dzień, mężczyzna i kobieta. To jest prawo takie samo jak grawitacja. Rozliczanie ludzi z tego jest jak zaprzeczanie grawitacji. Ci ludzie zwyczajnie odlecieli.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika stasiu kolasa

Toż po 6 tygodniach wyczuła w

Toż po 6 tygodniach wyczuła w tym lewicowym społeczeństwie możliwość na odszkodowanie.Ludzie co tam sie dzieje?-pastor na badaniach psychiatrycznych?-a co za truteń zmienia nastolatkowi płeć w czasie dojrzewania?-Nie wiem,nie rozumiem tego,to jest skurwienie jakieś.

Portret użytkownika Kimbur

Tallinn, proszę o poprawność

Tallinn, proszę o poprawność językową. "Miał powiedzieć" co oznacza w języku polskim? Że powiedział czy ktoś mu nakazał powiedzenie, czy jeszcze coś innego? Dziennikarze (coraz bardziej osłowaci) kopiuja zwroty z języka angielskiego tłumaczone wprost i wychodzą idiotyzmy w języku polskim a pospólstwo łyka to jak ciepłe bułeczki!

Strony

Skomentuj