NATO wzywa Europę do przygotowania się do wielkiej wojny

Kategorie: 

Źródło: khaama.com

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen na zakończenie 58 sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO wezwał kraje europejskie do zwiększenia budżetów wojskowych mając na uwadze zagrożenie ze strony Rosji i Chin.

 

Rasmussen zauważył, że finansowanie budżetów wojskowych wciąż spada, co jest z jednej strony zrozumiałe, bo mamy czas kryzysu, ale z drugiej strony jest to ryzykowna strategia, która może się skończyć bardzo źle. Według sekretarza generalnego NATO, wolność nie przychodzi za darmo a wszelkie decyzje podjęte w celu poprawy gospodarki, nie powinny pogrążyć nas w kryzysie innego rodzaju, kryzysie bezpieczeństwa.

 

Główna przyczyna z powodu, której powinno się zachęcać kraje NATO, aby wydawały więcej na obronę jest polityka Rosji i Chin. Do 2015 r. Chiny będą przeznaczać na wydatki wojskowe osiem razy więcej niż główni europejscy członkowie NATO razem. Rosja zamierza podwoić swój budżet obronny z 3 do 6% PKB w ciągu najbliższych 10 lat.

 

Według Andersa Fogha Rasmussena, w porównaniu z 2009 wszystkie wydatki państw NATO na obronę w 2011 roku zmniejszyły się o 56 miliardów dolarów. Kilku europejskich członków NATO, w 2011 zwiększyło swoje budżety wojskowe, ale ich wzrost był nieznaczny.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Dziś z terenu Strefy Gazy

Dziś z terenu Strefy Gazy doszło do wystrzelenia w kierunku Tel-Awiwu kolejnej porcji  rakiet... W ciągu 3 dni, izraelska tarcza antyrakietowa przechwiciła ponad 100 pocisków... Tel-Awiw poraz pierwszy od wojny w Zatoce Perskiej ogłosił alarm przeciwrakietowy! Izrael  na pewno tak tego nie zostawi (już wystrzelili w kierunku Gazy 250 rakiet), także... Panie i Panowie: Zdaje się, że zaczyna się jazda na całego!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie liczyłbym na dobrą wolę z

Nie liczyłbym na dobrą wolę z niczyjej strony... U każdego z przywódców państw które wmieniłeś, termin "DOBRA WOLA" ma zupełnie inną definicję. Przygotujmy się, bo w ciągu kwartału, może się rozpętać takie piekło, że nawet statystyczny Polak je odczuje... Radzę gromadzić zapasy żywności, wody, podstawowych medykamentów, oraz sprzętu (źródła światła, ognia, sprzęt do samoobrony, komunikacji i ... na wszelki wypadek... plecak ucieczkowy)! Takie zapasy to nie wydatek tylko inwestycja... Inwestycja w bezpieczeństwo...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika takisobieJO

SurvivorMan napisał: ...

SurvivorMan wrote:

... Radzę gromadzić zapasy żywności, wody, podstawowych medykamentów, oraz sprzętu (źródła światła, ognia, sprzęt do samoobrony, komunikacji i ... na wszelki wypadek... plecak ucieczkowy)! Takie zapasy to nie wydatek tylko inwestycja... Inwestycja w bezpieczeństwo...

 
Tak bym zedytował twój post Smile

Portret użytkownika 720

Dzisiaj rano, gdy wszedłem na

Dzisiaj rano, gdy wszedłem na tego newsa, raptem było 66 wypowiedzi pod nim zamieszczonych. Około godziny 10:00 z tych 66 pozostało już tylko 31, więc nie wiem co się dzieje, ale ja nie o tym chciałem mówić.
Zgadzam się z tym, kto tutaj już wcześniej napisał, że należy ponownie udać się do szkoły, w celu odrobienia zaległej lekcji historii. Ja od pewnego czasu tak mam, i nie wiem, co jest tego stanu rzeczy przyczyną?, że co sobie pomyślę, to po jakimś czasie się spełnia. To może być tylko miesiąc lub nawet kilka, kilkanaście lat, ale mimo to się spełnia. Dlaczego o tym mówię?
Pod koniec III roku studiów (a skończyłem w 2006 r. historię) puszczono nam na zajęciach ze wstępu do makroekonomii film o tym, jak się tworzyły i toczyły kryzysy? Wniosek z jego obejrzenia był dla mnie szokujący, bo zawierał się w stwierdzeniu, że Hitler wywołując wojnę, paradoksalnie pomógł światowej gospodarce, wydobywając ją z krysyzu, bo jak wiadomo, zbrojeniówka napędza gospodarkę.
Po zakończeniu emisji tego filmu wyszedłem z kolegami z sali, gdzie on był prezentowany, no i jednemu z moich kolegów, z którym wówczas od czasuy do czasu chodziłem na piwo, powiedziałem takie oto zdanie: "Słuchaj, to teraz nie zdziwię się, jak wybuchnie kryzys, i my jednym słowem będziemy mieli przesrane, bo jego efektem będzie wojna". Ten kolega zaśmiał się, i mi powiedział tak: "Gdzie Ty widzisz wojnę i kryzys? Dzisiaj jest prosperity, które nie minie przez najbliższe 10 lat, i nasz kraj utrzyma to prosperity dzięki niedługiemu już wejściu do UE" (Rozmowa ta pomiędzy nami odbyła się, i ten film oglądany był przeze mnie i koilegów z roku, na początku kwietnia 2004 r.). Ja na koniec tej rozmowy powiedziałem sobie w myślach, że: "Co Ty tam wiesz, ja wiem swoje, i na moje wyjdzie".
I rzeczywiście. Minęły nieco ponad 4 lata. 15 września 2008 r. upadł jeden z amerykańskich banków, a co potem się stało, to nie będę mówił, bo sami dobrze znacie tą historię. To jest realne. To, tzn. co? Jest realna wojna, bo jak mówiłem wcześniej, kryzys został spowodowany, w celu jej wywołania. Jest realne chińskie uderzenie na Rosję, ponieważ w tej chwili sytuacji między Rosją a Chinami przypomina tą, jaka miała miejsce między III Rzeszą a ZSRR, w okresie 01.09.1939-22.06.1941 r.
Jest wreszcie również i realne niemieckie uderzenie na Polskę i rosyjski Kaliningrad, gdyż w wyniku zamieszania spowodowanego ewentualnym konfliktem zbrojnym, wszyscy upomną się o tzw. swoje sprawy. W przypadku Niemiec tą podstawową sprawą będzie chęć odtworzenia przez to państwo granic, w kształcie istniejącym przed 12.03.1938 r.

Portret użytkownika SurvivorMan

Myślę podobnie jak Ty...

Myślę podobnie jak Ty... Często rozmawiam przy piwku z moimi znajomymi o wielu wydarzeniach w dzisiejszym Świecie i gdy mówię, że od konfliktu na Bliskim Wschodzie może zacząć się III Wojna Światowa i że my Polacy wcale w tej wojnie nie musimy być bezpieczni, to spotykam się ze śmiechem... Odpowiadam w takich momentach: Śmiejcie się...  Ludzie, a szczególnie Polacy, nie mając żadnych kontrargumentów,  mają jednocześnie tendencję do pocieszania się za wszelką cenę i mówienia "Oj tam... Bzdury, nic złego się nie stanie..." - prawda jest taka, że konflikt bliskowschodni nabiera tempa i jeśli w końcu wybuchnie na dobre, któreś z państw zamieszanych bezpośrednio lub pośrednio, może chcieć "odgrzać starego kotleta"! Dziś przywódcy państw europejskich, na różnych spotkaniach obściskują się, witają i uśmiechają... Pytanie brzmi: ILE JEST W TYM SZCZEROŚCI, A ILE FAŁSZU?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika 720

@Oran Gutan. Pozwól, że do

@Oran Gutan. Pozwól, że do Twojego poziomu nie będę się zniżał, gdyż Twój nick sam za siebie mówi o nim. Wtedy, gdy się nie ma argumentów, to najlepiej kogoś wyzwać.
Dziwisz się, czemu Niemcy miałyby ruszyć na Polskę? To ja Ci powiem czemu? Temu, ponieważ niemiecki Trybunał Konstytucyjny mimo układów zgorzeleckiego zawartego z NRD w 1950 r., i tego z 1970 r. podpisanego z RFN, (tuż przed zajściami na Wybrzeżu, i wynikłej z nich zmiany Gomułki na Gierka), nadal stoi na stanowisku, że Niemcy istnieją w granicach z 1937 r. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że Niemcy nadal uznają Zabrze, Gliwice, Bytom, Opole, Wrocław, Szczecin, Koszalin, Słupsk, Elbląg, Olsztyn oraz rosyjski Kalinigrad, za swoje niemieckie miasta. III wojna światowa, jeżeli wybuchnie, będzie elementem wielkiego oczyszczenia Ziemi, którego wynikiem będzie wzajemne wyrównywanie rachunków pomiędzy sobą, tak w relacjach międzypaństwowych, jak i nawet międzyludzkich, międzysąsiedzkich. W związku z tym Niemcy mogłyby ruszyć na Polskę, by odzyskać "swój wschód". Mogliby ruszyć także przy okazji na Kaliningrad, a więc i na Rosję, bo jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tylko oby się nie przejedli, i oby to przejedzenie nie okazało się przyczyną ich narodowego samobójstwa.

Portret użytkownika jaro

Ameryka jest cienka jak dupa

Ameryka jest cienka jak dupa etiopczyka,wiec teraz wyciera sobiemorde slugusami ONZ !!! A kto za tym wszystkim stoi... Zydostwo!!!
A nasz rzad ,i reszta UE tak dogadzają USA,ze swinia ,by sie zrzygala!!
Niepodobalo im sie veto rosyjsko chinskie!!!
Jak tak mozna... ludobojstwo jego mac!!
Amerka pomorze Syri,tak jak pomogla Irakowi !!
Jak cos "pierdnie" to jestem z ruskimi!!
STOP hegemonii i klamstw Usa i ich służalców!!!
Ave

Portret użytkownika Krecik

A to wszystko przez

A to wszystko przez chemtrails. Kibice zostali opryskani z helikopterów TVN subtancją żelową z nanocząsteczkami metali. Niestety oprysk dotarł do policjantów. Następnie cząsteczki te wpłynęły na ich świadomość i doszło do przemieszania tłumu. Efekt był taki, że nikt nie wiedział jaka jest jego rola w manifestacji. Tłum zaczął udawać policję a policja tłum. Świat stoi na głowie.

Portret użytkownika SurvivorMan

A może mi ktoś wytłumaczyć, w

A może mi ktoś wytłumaczyć, w którym to niby momencie wypowiedzi Rasmussena, jest wezwanie do przygotowania się na WIELKĄ WOJNĘ? ...Bo ja jedynie widzę wezwanie do zapobiegawczej, czysto finansowej reakcji, na postępujące zbrojenie się Rosji i Chin...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj