NATO tworzy we Włoszech flotę składającą się z dronów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

NATO stworzyło pierwszą na świecie flotę bojową składającą się wyłącznie z bezzałogowych dronów. Wszystkie znajdują się na Sycylii we Włoszech. Pisze o tym DefenseNews. Główny generał NATO w Europie ogłosił wstępną gotowość bojową pięciu dronów rozpoznawczych sojuszu. Bezzałogowe statki powietrzne i związany z nimi sprzęt naziemny stanowią część programu obserwacji naziemnej NATO, który powstał dziewięć lat temu.

Jego celem jest dostarczenie wszystkim krajom członkowskim zdjęć lotniczych potencjalnych zagrożeń globalnych, zwłaszcza w miejscach położonych blisko granic sojuszu. Ogłoszenie o gotowości misji nastąpiło po otrzymaniu przez NATO piątego i ostatniego samolotu Northrop Grumman RQ-4D Global Hawks. Generał Sił Powietrznych USA Tod Walters, Naczelny Dowódca Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie, nazwał ukończenie floty „ważnym kamieniem milowym w poprawie świadomości ekologicznej”.

 

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg odniósł się z kolei do programu AGS jako przykładu dążenia sojuszu do wprowadzenia „przełomowych” i „nowych” technologii.

„Te drony pozwolą nam obserwować rozległe obszary z nieba, zapewniając pełny obraz wydarzeń na ziemi w dowolnym momencie” - powiedział dziennikarzom w Brukseli, odnosząc się do bezzałogowego samolotu, nazywanego przez NATO Feniksem.

„Maszyny te potrafią nawet zidentyfikować improwizowane ładunki wybuchowe”.

 

Rzecznik NATO powiedział, że latem ubiegłego roku pierwszy dron zaczął wykonywać loty testowe do krajów bałtyckich, a także do południowej i wschodniej części Morza Śródziemnego. Oczekuje się, że działania nowej floty przetestują perspektywy transgranicznej współpracy sojuszników w zakresie mieszania bezzałogowych statków powietrznych i regularnego transportu cywilnego we wspólnej przestrzeni powietrznej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

A czy ta nowa flota (czyli

A czy ta nowa flota (czyli kolejne samoloty) nie emitują czasem do atmosfery tak znienawidzonego w europie dwutlenku węgla , tymbardziej , że pewnie będą latać całodobowo ? No i najważniejsza kwestia czy te ich silniki spełniają normę czystości spalin Euro 6 ... o katalizatory to już nawet nie pytam (samochód mieć musi a samolot żaden nie ma). I co mają wspólnego bezzałogowce z "poprawą świadomości ekologicznej" czy one będą latać nad slumsami rozrzucając ulotki uświadamiające ? Bo w dobre intencje władz wysyłające latających szpiegów na widok których iraccy partyzanci porzucali broń podnosząc ręce do góry to jakoś nie wierzę.

Portret użytkownika inzynier magister

woja sztucznych inteligencji

woja sztucznych inteligencji !

W trzynastym rozdziale księgi Apokalipsa św. Jana prorok przedstawia wizje dwóch Bestii sztucznych tworów genetyczno cybernetycznych. Pierwsza Bestia, mająca siedem głów i dziesięć rogów, jest tworem Smoka, szatana ufonauty. To za jej pośrednictwem zamierza on odbierać pokłon od całej ziemi. Ponieważ ziemia nie chce jej uznać i oddać pokłonu, szatan używa podstępu - powołuje czasowo do życia drugą Bestię istotę hybrydalną, która ma dwa rogi. Ta zadaje pierwszej Bestii śmiertelną ranę mieczem, lecz rana jej zostaje uleczona i wówczas cała ziemia zaczyna podziwiać Bestię. Podstęp okazuje się skuteczny, w szatańską pułapkę wpadają miliardy ludzi zaszczepionych genetycznymi miksturami, po których "szukają śmierci ale jej nie znajdują", Bestia zaczyna cieszyć się uznaniem i szacunkiem na całym świecie, cała ziemia oddaje jej pokłon. Te przerażające wydarzenia mają się wypełnić w “czasach ostatecznych”, tj. przed paruzją – ponownym przyjściem Chrystusa Pana i Zbawiciela !

https://innemedium.pl/wiadomosc/swiety-chlopiec-z-rosji-oraz-polak-z-roku-2014-przewidzieli-zaraze-projektu-apokalipsy

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj