NATO rozmieści w Europie tarczę antyrakietową, wskazując na zagrożenie ze strony Korei Północnej

Kategorie: 

Amerykański rakietowy system antybalistyczny THAAD - źródło: U.S. Department of Defense

Temat tarczy antyrakietowej w Europie jest poruszany od lat. Jednak powody dla rozmieszczenia jej elementów zmieniają się w zależności od sytuacji. Kiedyś tym powodem był irański program atomowy, teraz wskazuje się na zagrożenie ze strony północnokoreańskiego reżimu.

 

Dawniej to Iran był rzekomo największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i stwierdzano wtedy, że tarcza antyrakietowa jest po prostu konieczna. Jednak gdy tylko dogadano się z Iranem, natychmiast na pierwszym miejscu znalazła się Korea Północna i jej prace nad bronią masowego rażenia.

Urzędnik Departamentu Stanu USA powiedział, że państwa NATO muszą rozbudować tarcze antyrakietowe, mimo sprzeciwu Rosji. Według Stanów Zjednoczonych, które w zeszłym roku ogłosiły Rosję jako największe zagrożenie dla bezpieczeństwa na świecie - nawet większe niż islamiści z Państwa Islamskiego - Korea Północna posiada rakiety balistyczne które mogą zagrozić USA.

Mobilna międzykontynentalna rakieta balistyczna KN-08 - źródło: Chinanews.com

Naczelny dowódca sił NATO generał Philip Breedlove stwierdził wręcz, że Stany Zjednoczone były dotychczas zbyt łagodne. Jego zdaniem należy wysłać do Europy większą ilość żołnierzy i przygotować ich na ewentualną wojnę z Rosją. To oczywiście źle wróży między innymi Polsce, która przecież należy do NATO i będzie w przyszłości posiadać na swoim terytorium elementy wspomnianej tarczy antyrakietowej.

 

 

Źródło: http://www.ibtimes.com/despite-russian-threats-nato-missile-defense-plan-europe-must-continue-us-official-2262133

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Waldorfus

No to... strielać!!! – do

No to... strielać!!! – do nich – strilać!!!

„Amerykański, mimo propagandy, wcale nie jest lepszy. Nie ważne czy mówimy o amerykańskim, rosyjskim, niemieckim, żydowskim, saudyjskim czy tureckim. To jedna wielka banda.” – napisał John Moll

Najłatwiej wrzucić wszystkich do jednego worka. Prawda – Panie John Moll?  Oto jest intelekt Pana Johna Molla: podzielić świat na dwie części: NATO i święta „słowiańska” Rosja: tak żeby nawzajem się zwalczały. No bo... przecież Rosja umiera już z głodu: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rekordowo-tania-ropa-swiecie-spowoduje-ze-rosja-zbankrutuje-albo-pojdzie-wojne#comment-297441

– sama się nie wyżywi. Uprawa ziemi tej Rosji nie idzie; innowacyjna, konkurencyjna gospodarka tam nie istnieje. No to jak zarobić te „wróble”, które na świecie się nie liczą? Jeden z Rosjan kiedyś przyznał: – Nigdy nie umieliśmy nic zrobić, nawet wózka dziecięcego nie umieliśmy sami wyprodukować; tylko karabin nam wychodził; on zawsze nam się udawał.

Gdyby nie Niemcy, nawet gazu nie potrafili by sprzedać (pakt Ribbentrop/Mołotow – link wyżej).
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Groot

Nie, nie jestem! To USA jest

Nie, nie jestem!
To USA jest badytą bo napada na suwerenne i niepodległe państwa oraz produkuje terrorystów z którymi rzekomo później walczy. Jeśli ich popierasz to kim jesteś? To oczywiście było pytanie retoryczne i nie musisz na nie odpowiadać. Każdy wie "KIM" jesteś.

Portret użytkownika Odważniak

Żadnych tarcz! Mniej broni,

Żadnych tarcz! Mniej broni, tym lepiej dla ludzkości, chyba, że wolicie się pozabijać, niż umierać z choróbska? Bo dalsza nienawiść sprawi, że się pochorujecie!
Czyżby cywilizacja osiągnęła nasycenie? Ludzie, czy wyście powariowali?

Strony

Skomentuj