NATO ostro krytykuje Rosję za naruszenie przestrzeni powietrznej Turcji

Kategorie: 

Źródło: Vitaly V. Kuzmin/CC
Do konfliktu w Syrii przyłączyło się właśnie NATO, które również wzięło udział w wojnie informacyjnej po tym, jak rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Turcji. Rosja utrzymuje że sytuacja miała miejsce zupełnie przypadkowo, lecz Zachód traktuje ją niczym agresora i wzywa do wstrzymania nalotów na "terrorystów".

 

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył, że rosyjskie myśliwce nie wkroczyły do Turcji przez przypadek. Rosja miała dokonać naruszenia dwukrotnie ale Zachód dość ostro na nie zareagował. Premier Recep Tayyip Erdogan stwierdził że "atak na Turcję oznacza atak na NATO", natomiast sekretarz stanu USA John Kerry poszedł znacznie dalej i dodał, że Turcja mogła wręcz zestrzelić te samoloty.

Źródło: Twitter

Takiego oburzenia oczywiście nie ma, gdy inne kraje notorycznie naruszają przestrzeń powietrzną Syrii bez wyraźnego pozwolenia ze strony tamtejszych władz. Baszar al-Assad nieraz groził, że jeśli tureckie myśliwce wkroczą na terytoria kontrolowane przez armię to samoloty te będą po prostu spadać. W przeszłości kilka razy zdarzało się, że tureckie siły lotnicze strzelały do syryjskich myśliwców które przypadkiem wkraczały w przestrzeń powietrzną Turcji.

 

Sytuacja ta jest zatem niebezpieczna i nigdy nie wiadomo, czy przypadkowe naruszenie czyjejś przestrzeni nie doprowadzi do otwartej wojny między Wschodem a Zachodem. Tymczasem Rosja wyjaśniła już że incydenty te miały miejsce ze względu na złe warunki pogodowe i mimo krytyki ze strony USA, NATO i państw arabskich, nadal będzie bombardować terrorystów Państwa Islamskiego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Rosjanie ze sobą wzięli

Rosjanie ze sobą wzięli systemy S-300 a podobno nawet S-400. Także wszyscy dookoła wiedzą o tym, że są i nikt nie będzie próbował zbliżyć się do baz Rosji w Syrii. "Rosyjski myśliwiec MiG-29 w niedzielę namierzył radarem dwa tureckie F-16 i przez 4 minuty i 30 sekund trzymał je na celowniku, po czym Turcy wrócili do swojej przestrzeni powietrznej (czyt. zawrócili z Syrii), mówiło się też o tureckim kluczu F-16 składającym się z ośmiu samolotów którym przeszkodziły "jakieś systemy rakietowe", a były to S-300 które również namierzyły tureckie maszyny zmuszając je do odwrotu. Turcy zapewne chcieli coś zbombardować nad Syrią, jakiś szpital albo cuś, ale nie z Rosjanami te numery Smile Pod rosyjskim parasolem szpitale i przedszkola w Syrii są bezpieczne." "Myśliwiec MiG-29 nieznanego pochodzenia i stacjonujące w Syrii systemy rakietowe "zakłóciły" lot patrolowy ośmiu tureckich myśliwców F-16 wzdłuż granicy z Syrią - poinformował turecki Sztab Generalny. W komunikacie nie sprecyzowano, na czym polegał ten incydent.'Nie tylko na Kremlu się o tym mówi , i wiadomo że to Rosjanie zapobiegli kolejnej eskapadzie tureckiej nad Syrię, żarty jak widać się skończyłytuj

Portret użytkownika qwertyuiop

Jeśli chodzi o ataki Rosji na

Jeśli chodzi o ataki Rosji na Syrię to nawet islamiści będących wcześniej w kolacji z Rosją (z innych krajów) uznali, że to przegięcie i zarządzili nagrodę za schwytanego żywcem rosyjskich żołnierzy. Także macie obraz kłamstw Rosji i jej nierozważnego zachowania, które powoduje napływ imigrantów do Europy. Te bzdury o świńskiej krwi w bombach przez którą poddają się islamiści to chyba cieszą tylko naiwnych, bo w islamie istnieje coś takiego jak Ketman lub Al Takija, czyli ukrywanie swojej wiary, a w czasie wojny nikt nie ucieka przed świńską krwią, chyba że właśnie cywile do Europy, ale nie bojownicy. Takie kity to tylko rosyjska V kolumna w Polsce mogła wymyślić. Bojownicy to są twardzi ludzie, niekiedy inteligentniejsi od całej reszty i wykształceni, czesto z samą religią nie mają nic wspólnego, lecz walczą o swoją wolność i swoje ziemie. Uciekają do Europy ich lemingi bojący się świńskiej krwi, między nimi ukrywają się ci co mają wszystko gdzieś. 

Portret użytkownika Wybraniec

Wierzysz w to co piszą media

Wierzysz w to co piszą media i nie potrafisz dobrze pomyśleć co się dzieje. 1. Europa już przed atakiem Rosji sobie nie radziła i czekała na Amerykę ale ta miała gdzieś niby co tu się dzieje te wszystkie wypowiedzi to tylko przykrywka. Plan jest oczywisty oni są potrzebni aby straszyć cywilów. Rosia jak widziała że Unia sobie nie radzi a przyczyną emigracji jest oczywiste to że każdy ucieka przed śmiercią do innych państw. jak była II Wojna Światowa to Polacy nie uciekali do Ameryki ??. Wszyscy tylko potrafią nadawać na Putina ale jakby tak nie popatrzeć to teraz zrobił coś co Ameryce wyraznie nie na reke i Unii też ale jaki ich plan że potrzebują tych Terrorystów nad tym trzeba myśleć. 2. Mam pytanie co Ci bardziej odpowiada jak takie Mapety opanują Europe czy jak Rosia im tam zrobi mały porządek bo cała Unia jakoś sobie niby nie radzi a prawda jest inna że coś ukrywają i dlatego niby sobie nie radzą jest plan Unii ale tu jest też to że ten plan nie zakłada Bezpiecznej ulicy że tak powiem. Poza tym nie stoję po stronie Rosji ale nie można też być anty Rosja i żyć stereotypami. Nasz wróg może też być naszym przyjacielem jak wiele razy to się powtarza w życiu kiedy macie przyjaciół z dawnych lat a wrogów dziś to wróg powie wam cześć i pogada a psełdo przyjaciel uda że nie zna takie realia.

Portret użytkownika qwertyuiop

Rosja zawsze kłamct,

Rosja zawsze kłamct, wcześniej twierdzili, że nienaruszyli przestrzeni powietrznej, a teraz, że to przez złe warunki pogodowe. Teraz cza na rosyjską V kolumnę w Polsce. Jak tam? Radzicie sobie z kłamstwami Rosji? 

Portret użytkownika as662r

Jeśli nie wystarcza obecny

Jeśli nie wystarcza obecny bufor przestrzeni to logicznym posunięciem jest zwiększenie bufora.
Terrorystów wyciąć i rozgłaszać, że USA nie chciało zniszczyć ISIS. Dopiero Ruscy dobrali im się do dupy na prośbę Syrii.
Tyle w temacie.

Portret użytkownika Wlodi

Turcja od dzis zestrzeli

Turcja od dzis zestrzeli kazdy ruski samolot ktory naruszy jej przestrzen podaly do wiadomosci wladze Turcji. Teraz zobaczymy, obstawiam ze rudy z kremla znow podwinie ogon. Kozaczy puki ktos jest dobry, jak przychodzi co do czego to skundlony ucieka.

Portret użytkownika achiles

WALĄ ROSJANIE W TYCH

WALĄ ROSJANIE W TYCH DZIKUSÓW, TO I LARUM  NATO PODNOSI W PANICE:
... kierowane bomby...na Idlibskie polanki niedaleko granicy z Turcją, stąd może i te wrzaski o naruszeniu ...przestrzeni... W zalesionej okolicy w rejonie Idlib Rosjanie zniszczyli ok. 30 jednostek samochodowych i techniki opancerzonej, w tym czołgi .
https://www.youtube.com/watch?v=n25APqilDIA 
Wywiad miał dokładne dane, min. rozmowy bojowników z tego rejonu o wyprowadzeniu sprzętu z uwagi na naloty. No i Su 34 łupnął (mówią, że trzema "ojcami wszystkich bomb")... dokładnie... w polankę.

http://m.youtube.com/watch?v=UyeAE_ryCQM - tu oko kamery na brzuchu.https://www.youtube.com/watch?v=n0dQfHmC8D0 NO I POTRZEBNE BYŁO JAKIEŚ ODWRUCENIE UWGI opinii swiatowej, OD ZBOMBARDOWANEGO SZPITALA " LEKARZY, BEZ GRANIC " W AFGANISTANIE, PRZEZ SZATANY ZJEDNOCZONE. Co sami LEKARZE BEZ GRANIC oficjalnie uznali, jako ZBRODNIĘ WOJENNĄ.
No i Tureckie myśliwce w liczbie 5 nadziało się wczoraj na radary SYSTEMU S-300 Rosyjskiego, jak się znowu wypuszczały KURDÓW bombardować, jak piloci TURECCY zobaczyli to na swoim oprzyżądowaniu, to się wystraszyli i zawrócili, do bazy, nie wiedząc, czy, nie zostaną zestrzeleni, to dlatego teraz te wymysły, z tymi Rosyjskimi myśliwcami, które niby naruszają Turecką przestrzeń lotniczą. No i należy nadmienić, że UNIA dzisiaj urabiała Ernogana, czyli Prezydenta Tureckiego u siebie, chcąć z nim załatwić sprawę powstrzymania napływu UCHODŹCÓW, DO EUROPY, z Tureckich PLAŻY. 

Skomentuj