NATO nie będzie interweniowało w konflikcie syryjskim

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sekretarz Generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen, powiedział w wywiadzie prasowym, że pakt nie zamierza firmować ewentualnej operacji syryjskiej.

 

Polityk stwierdził, że ewentualna decyzja o uczestnictwie w atakach w Syrii zależy od każdego z krajów członkowskich. Rasmussen oświadczył, wprost, że nie widzi roli dla NATO w kreowaniu międzynarodowej reakcji na syryjski reżim. W tym samym wywiadzie szef NATO powiedział, że użycie broni chemicznej w Syrii to "przerażający akt" i uznał, ze takie działania rzeczywiście wymagają odpowiedniej reakcji społeczności międzynarodowej.

 

Mimo to już 12 krajów uczestniczących w Pakcie Północnoatlantyckim odmówiło interweniowania w konflikt syryjski bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ. Waszyngton nic sobie jednak nie robi z takiego obrotu spraw konsekwentnie przygotowując uderzenie militarne, którego celem będzie pomoc przegrywającym wojnę terrorystom sunnickim.

 

Amerykanie oświadczyli, że skala operacji w Syrii będzie znacznie mniejsza niż ta z Libii, dlatego nie potrzebują koalicjantów a jedynie wsparcia dyplomatycznego. Wygląda na to, że determinacja pewnych grup interesu w obalaniu szyitów z Syrii jest tak wielka, że nie ma się co spodziewać, że wojna wkrótce się zakończy. Jednak ewentualny atak na Syrię może być jednym z punktów zwrotnych tego krwawego konfliktu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika euklides

Jeśli już to przed nazizmem,

Jeśli już to przed nazizmem, bo ZSRR bez pomocy USA zostało by rozjechane przez Rzeszę zaraz po zimie. ZSRR samodzielnie nie dawało rady ani Polsce ani Finlandi ani Afganistanowi. W czasie II WŚ od USA dostali sprzęt, żarcie, surowce, technologie i kupę kasy, której nigdy nie oddali.

Portret użytkownika Zenek

Judaizm i jego młodszy brat

Judaizm i jego młodszy brat islam "religią miłości". Bo mojrzesza nie wyskrobali jak płodził to swoje "obłąkanie". Śpieszcie się kochać swoje żony bo niedługo znowu nimi będą pejsaci handlowali. Chociażby za długi tuskogłąbni.
 
"Salwa el-Matayri, muzułmańska nauczycielka prawa koranicznego z Kuwejtu, opublikowała w Internecie film video, na którym zachęca do kupowania chrześcijańskich niewolnic seksualnych.

Muzułmanka opowiada, że kilka lat temu pracowała z mężczyzną, który pałał wielkim pożądaniem do kobiet, a był żonaty. Aby mu pomóc, udała się do Mekki i zapytała muftich, nauczycieli prawa koranicznego, czy istnieje jakieś zgodne z szariatem rozwiązanie tego problemu. Mufti powiedzieli Salwie el-Matayri, że islam dozwala na kontakty seksualne z niewiernymi niewolnicami, np. z chrześcijankami. Żeby takie niewolnice zdobyć, należałoby zaatakować jakiś kraj chrześcijański i uprowadzić kobiety w niewolę jako jeńców wojennych.Taka kobieta stanie się towarem, który można sprzedać i kupić na własność.
Dodajmy, że klientów mogłaby zachęcać wyeksponowana nagość sprzedawanej kobiety. Jak podkreśla Salwa el-Matayri, chociaż muzułmankom wolno pokazywać publicznie jedynie twarz, to niewierne niewolnice mogą być obnażone publicznie od brzucha w górę.
Nauczycielka wskazuje, że mieszkańcy Kuwejtu mogą kupować kobiety z Czeczenii. Jej zdaniem, tam na pewno znalazłyby się jakieś branki wojenne. Nauczycielka ubolewa, że obecnie oficjalne prawo Kuwejtu nie pozwala na trzymanie niewolnic. Ma jednak nadzieję, że to się zmieni i niewierne kobiety będzie można legalnie nabywać.
"
 
 
(http://www.fronda.pl/a/chrzescijanki-powinny-byc-niewolnicami-seksualnymi-muzulmanow-wzywa-islamska-nauczycielka,30148.html)

Portret użytkownika Mr POLAK

Okey wariacie navajo88,

Okey wariacie navajo88, szanuje Twoje przemyślenia ale powiedź dlaczego niby Rosja miałaby zaraz atakować Polskę czy to bombami czy to desantem czy jakimikolwiek innym arsenałem nie widze w tym żadnego sensu i interesu Rosji, cały świat nie kręci się wokół Polski i nie wydaje mi się żeby odrazu któś chciał zaraz atakować Polske, wydaje mi się że Rosja ma zbyt wiele innych problemów niż Polska choćby o takich problemach mówię jak fakt że Syria to jeden z głównych klijentów Rosji jeśli chodzi o kupno broni, a USA jak widać planuje nieco pomieszać w Syri tym samym skup broni może znacząco spaść nie mowiąc już o innych interesach które Rosja ma z tym państwem, jeślu chodzi o ten czyt G20 to żeczywiście mogą w tym czasie dziać się dziwne żeczy żeczy.

Portret użytkownika navajo88

Mr POLAK ,Odpowiem ci tak !

Mr POLAK ,Odpowiem ci tak ! nie wiem i ty nie wiesz i inni nie wiedzą !.
Tak to wygląda i jak zaznaczyłem to są moje i tylko moje przypuszczenia !!! , a ty i inni możecie uważać innaczej , macie do tego prawo , jak i ja mam prawo przypuszczać .
Zadurzi zaczyna się dziać na świecie ! i tak naprawdę to nie chodzi o Syrję , ale zapewnie o inne sprawy ! bo Syrja jako państwo nie odgrywa aż tak kluczowej sprawy . Przypominam że rosjanie nigdy nie pogodzili się z maginalizacją ich zwycięstwa w czasie II Wojny Światowej , a ta marginalizacja jest faktem i zbliżające się manewry u granic naszego państwa mogą się okazać takim przysłowiowym papierkiem lakmusowym na to jak zareaguje świat na ewentualne zajęcie Polski i pozostałych państ baltyckich , w czoraj czy przed wczoraj udala się delegacja krajów bałtyckich do Waszyngtomu na rozmowy z Obamą !!! i jak myślisz że Amerykanie bendą umierac za kraje bałtyckie i Polskę ???? , bo ja wątpię w to!! .
Dzieje się masa przeróżnych rzeczy na świecie jak choćby prmanentne zamieszanie na morzu Wschodnio Chińskim , Japonia się zbroi i Korea połodniowa także , Filipiny nie siedzą bezzynnie i także działają , oraz wietnam i malezja , a piszę to świadomie bo oglądam Chińską telewizję i Japońską także i to ciągle ponieważ odbieram tylko i włącznie te kanały po prze satelitę .
A teraz co do wybuchu III Wojny Światowej to powiem ci jedno że jak wybuchnie to nie na lądzie i nie w powietrzu , lae w głębinach mórz , czyli na Pcyfiku i Atlantyku a o tym że już mamy wojnę to dowiemy się następnego dnia , ale wtedy będzie już za póżno na jakie kolwiek wyjaśnienia i działania .
Pamiętaj że ciągle są patrolowane wybrane akweny na morzach i oceanach przez autonomiczne jednostki jądrowe kture mogą przebywać pod wodą do 25 lat nie wynurzając się na powierzchnię !!! , takie to są zabawki wyposarzone broń jądrowa !!
A reszę to nalerzy sobie dopowiedzieć !!!
J.M.H
Ps: I jeszcze jedno dodam w roku 1962 w czasie trwania kryzysu Kubańskiego świat dzieliło koło 20 minut od wybuchu wojny jądrowej , potem rok 1968 Radziecki okręt podwodny o mały figiel ne zaatakował Bazy w Perl Harbor , ale chłopaką coś nie wyszlo po prostu w trakcie odpalania rakiety ich okręt po prostu zatonoł , a po jakimś czasie amerykanom udało się wydobyć szczątki tego okrętu na powierzchnie z 4 tysięcy metrów w tym jednego członka załogi kture spoczywały w poblizu wraku okrętu , potem mieliśmy sprawę Kurska ktury też zatonol , zle ploty gadają że storpedował ich amerykański okręt podwodny ktury przebywal w poblizu , mam jeszcze wymieniać ?????
I jeszcze jedno wydarzenie z roku 1968 posłóżylo potem jako scenarjusz do nakręcenia filmu " Red October " , tylko z jedną różnicą , filmowy Czerwony Pażdziernik wyplynoł z portu w Talinie , a ten prawdziwy z portu w Pietropałowsku na Sachalinie , jakie to wszystko proste !

Portret użytkownika izzo

Pamiętacie ten mural z

Pamiętacie ten mural z lotniska w Denver jak lampart leży (taki siwy gość mówi że to Obama) nieżywy a w trumnie leży mała żydówka z murzynami (islamistami?) a z tyłu dziewczynka trzyma coś na kształt państwa Rosyjskiego?
Ciekawy malunek. Izrael i USA tym razem się wykopyrtną na Ruskich??
Ciekawy malunek i warto mu się przyjrzeć bliżej.

Strony

Skomentuj