Nasza Galaktyka jest skazana na kolizję, która wyrzuci z niej Układ Słoneczny

Kategorie: 

Źródło: NASA/ESA/S. Beckwith (STScI)/The Hubble Heritage Team (STScI/AURA)

Przyszłość Ziemi i całego Układu Słonecznego nie prezentuje się ciekawie. Astrofizycy z Uniwersytetu w Durham twierdzą, że Droga Mleczna jest na drodze kolizyjnej z sąsiednią galaktyką. Wielka kosmiczna kolizja będzie mieć poważne konsekwencje dla naszego systemu gwiezdnego.

 

Dotychczas przypuszczano, że Wielki Obłok Magellana będzie orbitował wokół Drogi Mlecznej przez miliardy lat lub uwolni się od wpływu grawitacyjnego naszej galaktyki ze względu na dużą prędkość. Jednak najnowsze symulacje wskazują, że Wielki Obłok Magellana posiada prawie dwa razy więcej ciemnej materii niż wcześniej szacowano.

 

Odkrycie to ma istotne znaczenie, gdyż jak wykazano, Wielki Obłok Magellana nie ucieknie od wpływu grawitacyjnego. Wręcz przeciwnie – galaktyka zderzy się z Drogą Mleczną i wywoła w niej totalne spustoszenie. Kosmiczna kolizja obudzi czarną dziurę, znajdującą się w centrum Drogi Mlecznej, która zacznie pożerać otaczający ją gaz i powiększy swoje rozmiary nawet 10-krotnie.

Źródło: ESA/Hubble/NASA

Astrofizycy wykazali również, że kolizja dwóch galaktyk może nastąpić w ciągu dwóch miliardów lat. W skali kosmicznej to bardzo krótki czas. Przypomnijmy również, że za około 8 miliardów lat, Andromeda ma zderzyć się z Drogą Mleczną – a właściwie z tym, co pozostanie po wcześniejszej kolizji z Wielkim Obłokiem Magellana.

 

Zdaniem naukowców, istnieje możliwość, że nasz Układ Słoneczny nie będzie mógł brać udziału w spektakularnej kolizji Drogi Mlecznej z Andromedą. Symulacje wskazują, że już podczas zderzenia z Wielkim Obłokiem Magellana, Układ Słoneczny zostanie dosłownie wyrzucony w przestrzeń międzygalaktyczną. Tak prawdopodobnie wyglądałby nasz „koniec świata”, gdyby ludzkość jakimś cudem przetrwała kolejne dwa miliardy lat.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotrek

Czas zapadnięcia się naszej

Czas zapadnięcia się naszej Galaktyki wg astronomi aryjskiej jest napisane, że ten Manu jeszcze istnieć będzie 72 - 28 chatrika = 44 x 4 300 000 lat jedna ch = 189 200 000 lat wtedy wir ciemnej materii z południa kosmosu widziany w przekroju jako obłok Magellana przestanie dostarczać tej materii do życia naszej Galaktyki. Saggitarius wir ciemnej materii w środku Drogi Mlecznej wciągnie wszystko włacznie z Układem Słonecznym ! 10 chatrik czyli 10 x 4 300 000 lat Ziemia, Śłonce itd.. materia tej Galaktyki będzie leżeć zatopiona w Oceanie Ciemnej Materii Garbho Dhaka sai VISHNU daleko na południu u podstaw kosmosu (naszego ksomosu) i wybuchnie na nowo na 72 chatriki ( z 4 300 000 lat) i po Viva Swacie będzie ósmy zarządzajacy naszym Układem Słonecznym Manu Sawarni Manu. ONI tam troche wyżej niż Ziemia znają jego imę i wszystkich pozostałych imiona do 14 go włącznie MANU wiedzą kto będzie 7 mędracmi, kto bedzie dowodził niebem Galaktycznym itd. Dopiero po 14 Manu t/j 1 dzień życia Boga Brahmy (podobno zyje 1000 dni i 1000 nocy) stworzyciela nastepuje wieksze zniszczenie kosmosu naszego rejonu kosmosu (na jedna NOC Brahmy) ALE póżniej jest następny dzień Brahmy. W ich księgach wypowidają się istoty z innych kalp (innego dnia Brahmy) opowiadają jak wyglądała Ziemi i życie na niej czego pragnęli ludzie jak wyglądali tid.. wszystko jest spisane można po prostu przeczytać, ja wolę to niż seriale w TV !            

Portret użytkownika Kwazar

Uniwersytecie w Durham !!! Od

Uniwersytecie w Durham !!! Od dzisiaj żadnych grantów ani sponsorowania idiotycznych badań wyrzucania glaktyk a potem jeszcze BEZWARTOŚCIOWYCH wniosków i opinii !!! TO wyrzucanie w błoto KONIEC WYGŁUPÓW za pieniądze sponsora od ...za  pieniądze podatnika.Ten ostatni to w ogóle się nie liczy poza tym, że za friko od zawsze nam płaci ale to ma przynajmniej sens.Nie zmienia to faktu że KONIEC tych BZDUR ! 

Portret użytkownika astrofizyk teoretyk III

Będą pierniczyć te bzdety bo

Będą pierniczyć te bzdety bo muszą coś niby odkrywać wciąż nowe teorie i domysły no bo za co im płacą właśnie za bajdurzenie a że nikt tego sprawdzić nie może to panowie naukofcy mogą tak w nieskończoność wszak żreć coś trzeba jeśli po tylu latach słuchania bajek ktoś tego nie widzi to zwyczajnie popadł w ostry obłęd, tamci klepią a pospulstwo ta wiecznie otępiała lemingoza  pijana telewizorem od dziecka słucha nie myśli wniosków nie wyciąga nie sprawdza nie czyta tylko patrzy i słucha. a postaw se przecinek gdzie chcesz albo jak słabo czytasz chwilkę odsapnij....

Portret użytkownika Easy Rider

Może byłoby lepiej dla

Może byłoby lepiej dla ludzkości, gdyby ci astrofizycy zajęli się na poważnie budową otaczającego nas wszechświata (np. wyjaśnili, jak to jest z tymi obrotami Księżyca), zamiast bujać w nie istniejącej rzeczywistości, w dodatku - przesuniętej w czasie o miliardy lat. Tak naprawdę, czym to się różni od scholastycznych dywagacji na temat liczby diabłów w główce szpilki?

Portret użytkownika Bolo

" Dotychczas przypuszczano,

" Dotychczas przypuszczano, że Wielki Obłok Magellana będzie orbitował wokół Drogi Mlecznej przez miliardy lat lub uwolni się od wpływu grawitacyjnego naszej galaktyki ze względu na dużą prędkość." - co za brednie, mówią o grawitacji, a nie potrafią udowodnić, że ona istnieje  ROFL

Strony

Skomentuj