Nastolatki w Chinach będą mogły korzystać z Internetu tylko przez dwie godziny dziennie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Chińscy nieletni będą musieli stawić czoła surowym ograniczeniom w korzystaniu z telefonów komórkowych i Internetu. Chińska administracja cyberprzestrzeni opublikowała projekt zasad, które ograniczą dostęp do treści i korzystania z urządzeń w zależności od wieku dziecka. Nastolatki w wieku od 16 do 18 lat będą ograniczone do dwóch godzin korzystania z urządzeń mobilnych dziennie. W godzinach od 22:00 do 06:00 wszystkim osobom niepełnoletnim zostanie zabroniony dostęp do Internetu.

 

 

Niektóre z tych ograniczeń mogą być ręcznie ominięte przez rodziców. Cyberspace Administration twierdzi, że platformy internetowe będą pociągnięte do odpowiedzialności za przestrzeganie nowych wymagań, chociaż nie wspomniano o żadnych konkretnych sankcjach dla firm, które je naruszają.

 

Jak zauważa Bloomberg, te zasady mogą być ciosem dla popularnych platform, takich jak WeChat firmy Tencent i Douyin firmy ByteDance (odpowiednik TikToka). Tencent musiał już poprzeć nałożenie tymczasowych ograniczeń na gry online dla nieletnich w 2021 roku, ze względu na podobne obawy dotyczące uzależnienia dzieci od nich. Firmy w Chinach używają rejestracji prawdziwego imienia i nazwiska, aby zachować zgodność z ograniczeniami dostępu.

 

Proponowane przez Chiny zasady są podobne do ustaw wprowadzonych w stanach USA, takich jak Luizjana, Utah i Arkansas. Mają one na celu ograniczenie dostępu dzieci do Internetu i sieci społecznościowych. Chińska administracja cyberprzestrzeni prowadzi konsultacje społeczne na temat propozycji, z terminem upływającym 2 września br.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika żulo

Nie ma nic złego w

Nie ma nic złego w ograniczaniu dzieciom dostępu do sieci. Gdy robią to rodzice. Ale jak wiadomo państwo wie jeszcze lepiej. Daje 800+ itp. Oraz broni przed seksem w szkole Czarnka. Więc państwo chce dobrze. Myślę że PiS podchwyci.

Skomentuj