Nastolatek z USA zbudował w domu reaktor fuzyjny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

14-letni Jackson Oswalt z amerykańskiego stanu Tennessee jest oficjalnie najmłodszą osobą, która wybudowała reaktor fuzyjny. Jego osiągnięcie zostało uznane przez The Open Source Fusor Research Consortium – organizację zrzeszającą hobbystów jądrowych.

 

Jackson Oswalt samodzielnie zbudował reaktor fuzyjny, który łączy lekkie atomy w cięższe. Maszyna powstała w styczniu 2018 roku i została uznana 2 lutego w roku bieżącym.

 

Na świecie pojawia się coraz więcej hobbystów, którzy budują swoje własne reaktory. Urządzenia te prawie zawsze opierają się na fuzji, czyli łączeniu ultralekkich izotopów wodoru, takich jak deuter, który jest łatwy do nabycia. Gdy dochodzi do fuzji dwóch lekkich atomów, dochodzi do uwolnienia energii. Przeciwieństwem fuzji jest rozszczepianie jąder atomowych, które wymaga ciężkich pierwiastków, takich jak uran.

 

Jackson Oswalt stworzył swój reaktor fuzyjny w domu rodziców. Maszyna generuje plazmę, w której zachodzą reakcje fuzji. Nastolatek wydał 10 tysięcy dolarów na wszystkie elementy urządzenia.

 

Jednak ten konkretny reaktor fuzyjny to tylko hobbystyczna konstrukcja, która nie pozwala uzyskać dodatniego bilansu energetycznego. Procesy w reaktorze zachodzą na tak małą skalę, że nie stwarza to większego zagrożenia dla ludzi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika omg

ten artykuł jest tak samo

ten artykuł jest tak samo "mądry" jak te komentarze... bo gdzie Krym a gdzie Rzym. Dziecko zbudowało jarzeniówkę a pseudonaukowcy robią sensację… aby dokonać w najprostszym przypadku syntezy atomów wodoru w hel trzeba trochę więcej niż rury z nierdzewki i domowego zasilacza .... Panowie litości, nie te ciśnienia nie te temperatury

Portret użytkownika Maryjan_66

Nic w tym nadzwyczajnego -

Nic w tym nadzwyczajnego - podam prosty przepis na zbudowanie domowego reaktora do rozszeczepiania energii z dodanim bilansem energetycznym, nie fuzji - bo to drugie jeszcze nie zadziała in plus przy tym poziomie świadomości człowieka. Ale to potem.

Przygotowujesz pomieszczenie - może być piwnica ale nie musi - ważne by były mocne drzwi, możliwe do zamknięcia od zewnątrz, i jednocześnie brakowało innych dróg ucieczki. W święta (lub z innej okazji) spraszasz swoich krewnych na popijawę rodzinną, sadzasz ich do stołu w tymże pomieszczeniu i podajesz jedzenie, zagadujesz na początku by było miło. Kiedy zapytają o alkohol - mówisz, że będzie potem, albo maksymalnie ograniczasz jego ilość. Ważne by spowalniacza - alkoholu rekacji łańcuchowej było mało, albo szybko sie wyczerpał. Przy pierwszej okazji, ulatniasz sie z pomieszczenia i zamykasz gości od zewnątrz. Teraz wystarczy tylko czekać. Reakcja łańcuchowa gwarantowana - jej czas zależy od tego kiedy zostanie osiagnięta masa krytyczna, a ta wzrasta odwrotnie proporcjonalnie do kończącego sie alkoholu i cierpliwości poszczególnych członków rodziny. Aaaaa...lepiej wcześniej usunąć wszelkie cenne przedmioty z pomieszczenia - reaktora. To że masa krytyczna została przekroczona zaobserwujesz poprzez wylatujące drzwi z zawiasami. I masz już dodatni bilans energetyczny.

Co do fuzji - jak na razie ta jest niemożliwa z dodanim bilansem energetycznym, ale jeśli świadomość człowieka wzrośnie na tyle by ją okiełznać - objawi się to tym, że zobaczysz bijące światło przez szczeliny w drzwiach, otworzysz je z ciekawości - a tam ujrzysz kochających się krewnych w oprach świecącej pozytywnej energii miłości (nie mylić z sexsem..), i tez bilans dodatni (minus żarcie i zainwestowany spowalniacz - alkohol)

Jak już to ogarniesz - mozesz próbować z atomami jak małolat z artykułu. Powinno zadziałać - bo co w duchu to i w materii w końcu przecie.

 

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Jakbyście nie czytali pierdoł

Jakbyście nie czytali pierdoł i nie mastrubowali się przed laptopem to też byście sobie zrobili reaktor fuzyjny.. Tylko ,że do tego trzeba trochę interesować się fizyką a nie mieć nasrane we łbie i wyciągać ciągle jakieś polityczne brudy do tego udowadniać że Ruscy i USA to najgorsze zło na świecie ... (Jak to robią niektórzy np.UPAdlina)

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika U_P_Adlina

Akurat pierdołami to ty się

Akurat pierdołami to ty się zajmujesz. Robienie "reaktora fuzyjnego" czy cytowanie przygłupiego kiepskiego to są właśnie pierdoły. Przynajmniej w porównaniu z zagrożeniem, jakie wynika z faktu, że Polska jest pod butem uSSmańskiego zbira. Ale ciebie takie "pierdoły" nie zajmują, prawda? Zajmuj się więc swoimi "wzniosłymi" celami, a ode mnie się odplugaw. 
PS: Akurat na dzień dzisiejszy żydo-uSSman to faktycznie największe zło tego świata. Masz wątpliwości?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Jerry

"... zrzeszającą hobbystów

"... zrzeszającą hobbystów jądrowych ...". No fajne hobby mają :) Zorganizują sobie forum, a najwięcej wpisów będą mieli (ze statusem "POCZĄTKUJĄCY") Kim Dzong Un, zaraz po nim Arif Alvi i Ram Nath Kovind ;). Dołączył się do dyskusji <Vladi> (ma satus "MIŁOŚNIK FORUM") i pisze... "... chłopaki, to nie tak...", na to ktoś kto ma nick <DUCK> pisze " ... wywalcie te graty i tak nic nie wskóracie, wszystko źle, ja mam najlepszy sprzęt w piwnicy i jeszcze wam pokażę... BTW, a kiedy robimy spocik i gdzie? Może jednak u Kima? Popróbujemy sobie sprzęt...". Biggrin

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika Joker

Aż strach pukac do drzwi

Aż strach pukac do drzwi takiego małego geniusza Smile haha gas to światło i do spania! Gas to światło mówię! :-)albo pukasz a tu chlast Smile i dach do wymiany Smile młody krzyczy weź mnie tak nie strasz więcej stary Smile co ty robisz? Smile 10 000 dolarów wydal Smile dobry moment by przyciąć kieszonkowe. Dla dobra całej w sumie może i dzielnicy.

Portret użytkownika Medium

Chyba obaj jakoś opatrznie

Chyba obaj jakoś opatrznie rozumiecie stan tzw. nirwany, a dokładniej NIERWANY. To stan skupienia, kompletności, poczucia zjednania ze światem, ale i gotowości do działania. Stan, gdzie dusza jest w pełnej jedności z ciałem, a ciało gotowe jest podejmować wszelkie wyzwania bez żadnych oporów i przeszkód. 

Nie wiem, co złego może być w takim stanie?

Strony

Skomentuj