Następny kanaryjski wulkan grozi erupcją! Trwają roje trzęsień ziemi

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Istnieją obawy, że wulkan znajdujący się na Teneryfie – Pico del Teide – może wybuchnąć. Na wyspie zaobserwowano zwiększoną aktywność sejsmiczną, a w ciągu zaledwie czterech dni zarejestrowano tam ponad 20 trzęsień ziemi.

Zwiększona aktywność sejsmiczna wokół Pico del Teide wzbudziła wśród ekspertów obawy, że wulkan znajdujący się na wyspie może wybuchnąć. Według Instytutu Wulkanologicznego Wysp Kanaryjskich, ponad 28 trzęsień ziemi uderzyło w wyspę od 28 do 31 października. Na szczęście nie były one tak duże, największe z nich miało jedynie 1.4 stopnia w skali Richtera. Trzęsienia ziemi zarejestrowano 6–8 km poniżej poziomu morza, niedaleko miejscowości Vilaflor na południu Teneryfy.

Ostatni wybuch Pico del Teide nastąpił w 1909 roku, ponad 100 lat temu. Eksperci z Instytutu Wulkanologicznego Wysp Kanaryjskich starali się uspokoić mieszkańców, publikując krótki komunikat na Facebooku. Oznajmili, że niewielkie trzęsienia ziemi są podobne do innych zarejestrowanych na Teneryfie oraz, że te zjawiska sejsmiczne są związane z położeniem wyspy. Dodano również, że trzęsienia te nie stanowią zagrożenia dla ludności.

Teneryfa pozostaje jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Hiszpanii. Ponad 3 miliony osób rocznie odwiedza wyspę, a jedną z atrakcji turystycznych jest ogromny krater wulkanu Pico del Teide.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Jiurson

Brawo Robaczki, jak

Brawo Robaczki, jak zauważyliście są prowadzone eksperymenty z programowaniem wody czy tez wysyłaniu do kwiatków negatywnych emocji w wyniku czego kwiatek potrzebuje doktora, witaminek i leków z korporacji. Zatem im więcej takich negatywnych newsow będzie tym bardziej chorowite towarzystwo czytające ten chłam będzie jak po soli z E535 lub 536 i kawie z aspartamem 

mieszkam na wulkanie to coś wiem na ten temat - tu sie ciagle coś trzęsie i zapada a o Yellowston od 15 lat non stop jak z miesięcznica smoleńska ktos trąbi 

Nie wiem czy link wejdzie ale jak ktos chce popatrzeć jak tu fajnie trzęsie to polecam 

http://www.ign.es/web/resources/volcanologia/tproximos/canarias.html#

 

 

 

Portret użytkownika Juirge

Brawo Wt 

Brawo Wt 

mueszkam na wulkanie i to całkiem normalne ze tu sie trzęsie ale porównując wyniki badań na kwiatku i programowaniem wody to nie dziwne, ze bombardują negatywnymi informacjami - reasumując czy w ten sposób programują wodę w ludziach ?

Portret użytkownika Yogi

Zapomnieliście o

Zapomnieliście o przepowiedniach o III wojnie światowej że już w tym roku wojna, od kilku lat ten sam bełkot tylko iść i skończyć ze sobą, powinno się zakazywać takich publikacji bo działają negatywnie na psychikę ludzi słabych emocjonalnie.

Portret użytkownika Maksymilian1983

Kolejne wulkany wybuchają, co

Kolejne wulkany wybuchają, co trzy dni koniec świata ,trzecia wojna światowa już za moment .Islamiści u bram szykują się do gwałcenia Polek ,Ukraińcy ostrza siekiery  ......a nie w sumie wszystko jest ok, to tylko wszedłem na Zmiany na Ziemi::)

Skomentuj