Następne silne i płytkie trzęsienie ziemi na granicy Iranu i Iraku

Kategorie: 

Źródło: EMSC

Znowu doszło do silnego trzęsienia ziemi na pograniczu irańsko-irackim. Tym razem miało ono siłę 6 stopni w skali Richtera i wystąpiło dzisiaj około godziny 14:09 czasu uniwersalnego.

 

 

W promieniu 100 km od epicentrum mieszka około 2,5 miliona ludzi. Głębokośc tego tzrzęsienia to około 17 km pod ziemią. Było ono na tyle silne, że zostało odczute na sporym obszarze. PO ostatnim wzroście aktywności sejsmicznej w tej okolicy każdy silniejszy wstrząs wywołuje panikę miejscowej ludności. 

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni jesteśmy cały czas zaskakiwany informacjami o kolejnych bardzo silnych trzęsieniach ziemi występujących w Iranie lub na irańsko iracka granicy.

Najsilniejsze z tych silnych zjawisk sejsmicznych miało miejsce 12 listopada i osiągnęło aż 7,3 stopnie. W jego wynku zginęło 530 osób, a uszkodzeniu uległo wiele tysięcy budynków, w wyniku czego wiele osób straciło dach nad głową.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hansi

Na wysokich orbitach lata

Na wysokich orbitach lata sporo ciekawych zabawek, zarówno amerykańskich, jak i rosyjskich i chińskich. Rosjanie chyba raczej nie mają interesu w ekscytowaniu co chwilę skorupy Ziemi pod Iranem i Irakiem... Ani Chińczycy. Pozostaje oczywiście USrael. Rosjanie oczywiscie wiedzą doskonale, co się dzieje, bo zdziwiłbym się, gdyby NIE wiedzieli, skoro mają dookoła Ziemi podobne instalacje, za pomocą których można dowolnie manipulować, nawet rezonansami Schumana.

MNIE by interesowało, KTO spowodował, za pomocą bałtyckiego HAARP, to słynne tornado nad Pomorzem, jesienią tego roku Smile Zasada jest jedna: - ten zrobił, kto skorzystał.. Stawiam na Niemców Smile

Oraz, czy ta bezrozumna swołocz przy "guzikach", uruchamiających stosowne nadajniki elektromagnetyczne na orbicie, zdaje sobie sprawę, że za którymś razem uruchomi żywioły, które... będą się zgadzały z proroctwami, a wszystko wskazuje, że czas się zbliża i to już WKRÓTCE ?...

Skomentuj