Następne bardzo silne trzęsienie ziemie w okolicy Indonezji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W obrębie Morza Moluckiego, znajdującego się na wschodzie Indonezji, znowu doszło do bardzo silnego zjawiska sejsmicznego. Według wstępnych danych wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 stopni w skali Richtera.

 

Głębokość trzęsienia, które wystąpiło pod dnem morskim, to około 51 km. Specjaliści z Pacyficznego Centrum Ostrzegania przed Tsunami, biorąc pod uwagę dane historyczne, oświadczyli, że nie ma ryzyka powstania niszczących fal, które mogłyby wedrzeć się w głąb lądu.

 

Indonezja jest krajem, w którym bardzo często dochodzi do licznych zjawisk sejsmicznych. Skomplikowana budowa geologiczna tej okolicy, która jest wręcz naszpikowana uskokami tektonicznymi, to zapowiedź wielu silnych trzęsień ziemi w tej części świata.

Dzisiejszy wstrząs o sile 6,8 stopni był już kolejnym z całej serii, która wystąpiła w obrębie Wysp Moluckich. Teraz spodziewane są wstrząsy wtórne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj