Następna asteroida przeleciała blisko Ziemi

Kategorie: 

źródło: NASA

W piątek rano, 12 października, w odległości 88 000 km od Ziemi, przeleciała średniej wielkości asteroida. Według astronomów średnica ciała niebieskiego wynosiła prawdopodobnie około 30 metrów.

 

Według informacji prasowych, asteroida została wypatrzona 4 października 2012. Udało się tego dokonać w hawajskim obserwatorium Pan-Starrs. Według obliczeń naukowców, rozmiar asteroidy jest pomiędzy 9 a 28 metrów. Przelot powinien nastąpić planowo o 05.29 czasu uniwersalnego. Obiekt zyskał tymczasową sygnaturę TC4.

 

Tymczasem jak wspominaliśmy kilka dni temu, 7 października, w niewielkiej odległości od Ziemi ( 256 500 km) przeleciała inna asteroida. Obiekt uzyskał również tymczasowe oznacznie TCT501.  Średnica tego ciała niebieskiego oszacowano na 25 do 50 metrów.

 

Duża ilość kosmicznych ciał, które przelatują koło Ziemi może niepokoić zwłaszcza, dlatego, że nie kontrolujemy tego procesu. Nie mamy po prostu środków do detekcji potencjalnie niebezpiecznych obiektów. Skoro w ciągu kilku dni dochodzi do dwóch wypadków przelotu obiektów, o których ludzkość nie miała pojęcia jeszcze kilkanaście dni temu oznacza to, że nie można wykluczać, że któregoś dnia wyłoni się jakaś kosmiczna skała, co może wywołać nawet regionalną katastrofę naturalną.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro



Komentarze

Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

"Duża ilość kosmicznych ciał,

"Duża ilość kosmicznych ciał, które przelatują koło Ziemi może niepokoić zwłaszcza, dlatego, że nie kontrolujemy tego procesu. Nie mamy po prostu środków do detekcji potencjalnie niebezpiecznych obiektów."
 
Jest dokładnie odwrotnie. To dzięki nowoczesnym środkom detekcji astronomowie coraz częściej wiedzą, że coś w pobliżu ziemi leci. Także dzięki technice i wzrostowi populacji coraz częściej możemy oglądać to, co wpada w naszą atmosferę.
Procesu faktycznie nie kontrolujemy - na razie możemy się tylko biernie przyglądać.
<hr>
Wierzysz, że koniec świata nadchodzi? Koniecznie obejrzyj ten film:
http://www.youtube.com/watch?v=E4bScdy9q7Q&feature=share&list=PL1zSOj4n8SSquGmwu4Ww56cZ5WSceqpKo

Portret użytkownika ja

rzuca się w oczy, że nie

rzuca się w oczy, że nie wiesz co piszesz. Skoro "Popieram rozhisteryzowanie admina" to znaczy, że popierasz to co pisze i "styl" w jakim pisze. A skoro tak, to dalsza część o losy ziemi ma się nijak do tego co napisałeś wcześniej. Powinieneś napisać: popieram tezę o rozhisteryzowaniu admina. I wtedy to co napisałeś o losy ziemi miałoby sens. 

Strony

Skomentuj