Nastąpiło pojednanie palestyńskich organizacji, Izrael zerwał rozmowy pokojowe

Kategorie: 

Spór między Palestyną a Izraelem od długiego czasu próbuje się rozwiązać poprzez rozmowy pokojowe. Okazało się jednak, że rywalizujące ze sobą dwie palestyńskie organizacje również prowadziły negocjacje a w środę niespodziewanie ogłoszono ich pojednanie. Izrael natychmiast zareagował wycofując się z procesu dyplomacyjnego.

 

Na terenie Palestyny działają dwie organizacje - radykalny ruch Hamas, który kontroluje Strefę Gazy i umiarkowany Fatah, działający w Zachodnim Brzegu Jordanu. Dotychczas organizacje te rywalizowały między sobą jednak w środę nagle okazało się iż przywódcy doszli do porozumienia. Co więcej, w ciągu pięciu tygodni ma zostać sformowany jednolity rząd a pół roku później dojdzie do wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

 

Władze Izraela ostrzegały wcześniej przywódcę Fatahu, Mahmuda Abbasa, że będzie musiał dokonać wyboru - albo chce się pojednać z Hamasem, albo chce kontynuować rozmowy pokojowe. Należy tutaj dodać, że ruch Hamas jest uznawany między innymi przez Izrael i Stany Zjednoczone jako organizacja terrorystyczna. Trudno więc powiedzieć co będzie się działo dalej, czy Fatah też nie zostanie uznany za ruch terrorystów. Wiadomo jednak, że Stany Zjednoczone naciskają, aby między Palestyną a Izraelem nastąpił pokój.

 

Izrael w odpowiedzi na pojednanie postanowił wycofać się z rozmów dyplomacyjnych. Mahmud Abbas zagroził jednak, że jeśli nie dojdzie do negocjacji do 29 kwietnia to Autonomia Palestyńska zostanie rozwiązana. W związku z tym, władze Izraela będą odpowiadać za terytoria palestyńskie, będą brać odpowiedzialność między innymi za kwestie bezpieczeństwa, gospodarki i opieki medycznej Palestyny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Naziści tylko potrafią ładnie

Naziści tylko potrafią ładnie nawijać o pokoju a jak przychodzi co do czego to wychodzi z nich gestapowiec marzący tylko o wyrezaniu palestyńskich dzieci.
 
To nie pierwszy i nie ostatni numer izraela obliczony na zerwaniue rozmów pokojowych odnośnie terroryzowanej przez niego ludnosci AUTOCHTONICZNEJ. Numer obliczony na kolejna "prowokację rakietową" po której ponownie będą w świetle wyjących do kamer "biednych gnębionych zydków" mogli sobie zwyrodnialcy postrzelać z napalmu czy sarinu do palestyńskich kobiet starców czy dzieci. Dla bestii yahwe której koronacja na króla świata ma się odbyć w tle papieskiej szopki w beatyfikacje.
 

Portret użytkownika koń który mówi

Szczerze to chyba wolę

Szczerze to chyba wolę rosyjski niż polski. Sprawdź sobie stawkę podatku w Rosji oraz wysokość zadłużenia w porównaniu z Polską, a nawet USA. Podpowiem, że Rosja zamyka tabelę pod tym względem.
Z polskim paszportem czuję się we własnym kraju coraz bardziej jak w jakimś żałosnym getcie. A jak się komuś zdaje, że łatwo się pozbyć obywatelstwa polskiego i uwolnić z jarzma fiskalnego to niech spróbuje i na własnej skórze przekona się jak działa system.

Portret użytkownika staryzenek20

Podajesz za źródło Korwina

Podajesz za źródło Korwina Mikke a to on chce tutaj sprowadzać Żydów których stąd wypędzono w 1968. Jak były protesty przeciwko wydalaniu Żydów z Polski to Korwin szedł na czele manifestacji, narażając się na pałowanie i więzienie.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika koń który mówi

To prawda. Mówi się o aż 8

To prawda. Mówi się o aż 8 mln żydów zaimportowanych do Polski. I to dla nich pobudowano wiele ekskluzywnych osiedli mieszkaniowych. Dostali ponadto kasę na zakup tych mieszkań i relokację. Oni także wykupują kamienice, rozmaite atrakcyjne tereny, itp. itd. Wszystko ponad prawem, które tak naprawdę ustawione jest pod ich cele.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dokładnie tak jest. Zydowscy

Dokładnie tak jest. Zydowscy developerzy w Polsce od dwóch lat budują na zapas. Dobrze wiedzą, że to im się zwróci.
No przeciez to oczywiste. Polakom odmawia się kredytów mieszkaniowych a developerzy budują... Powaliło ich? No nie..., dobrze byli dwa  lata temu poinformowanie że zwiększy się liczba obywateli "polskich"
 Przetrzyjcie oczy kwasem bornym i spójrzcie co się dzieje.
 

Skomentuj